Cennetin kralligi (Kingdom of Heaven) (2005)

Cennetin kralligi (2005)Kingdom of Heaven

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kahramanlık, Aksiyon, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
144 dakika
770
23
2864
251
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
kalbimdeyken nasıl cehennemde olabilirsin ki?
error_outline
7 ay önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Uzun süresine rağmen sürükleyici konusu ve etkileyici savaş sahneleriyle üç saati size hissettirmeyen bir film. Tabi filmin en önemli özelliği sanırım objektif yaklaşması karşı tarafı düşman kim olursa olsun gaddar kötü göstermeyişi. İyinin ve kötünün hangi tarafta olduğunun belli olmayacağı ve kitlelerdense şahsiyetlerin iyi ve kötülüğü simgelediği bence. En kötü tarafıysa tabi filmin sonunda söylenen üzerinden 1000 yıl geçmesine rağmen Kudüs'te hala bu Cennet Krallığı'nın oluşmaması ve muhtemelen belki de hiçbir zaman barışı görmeyecek bir yer.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Çok daha iyi savaş filmleri yok mu elbette var fakat müslümanlara objektif yaklaşabilmesi açısından bu film farkını ortaya koymuş
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Lise de izlemiştim hatırlamak iyi geldi ^^ Gayet başarılı Salladdin'in hakkını vermişler teşekkürler, anlayışlı ve çözümcül bakan müslüman portresi pek alışılmış değil :) amaaaa savaş sahnelerini kesmişler pek tatmin edici olmadı ama düşününce 1. Dünya Savaşını konu alan bir film yapsam bende Çanakkale Cephesini görkemli anlatır geri kanlanını oldu bittiye getirebilirdim :p anlaşılabilir yani. İyi oldu film güncellemiş oldum ^^
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Konusu Hıttin Savaşı olduğu için herkesin izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Bence yapım olabildiğince objektif olmaya çalışmış ama Selahaddin'in Kudüs zaferinden bile kendilerine bir kahramanlık hikayesi çıkarmışlar diyebilirim. Kendi zamanı ve türü için iyi bir film, süresinin uzunluğu zaman zaman sıkıyor ama savaş sahneleri dikkati tekrar toparlamaya yardımcı oluyor. Hikayenin bazı noktalarıysa çok zorlama geldi bana. Onun dışında çokta sıkıntısı olmayan bir yapım. 6/10
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Savaş sahneleriyle savaş severler için çok kaliteli bir yapım. Hatta ölmeden önce izlemeniz gereken filmlerden biriside olabilir. Ridley Scott'un objektif yaklaşması güzel ancak birazda olsa yapan taraftan dolayı doğal olarak kendilerini ön plana çıkarmışlar ve savaş sahnelerinde hep müslümanların kesilip biçildiği sahneler var bu biraz rahatsız ediciydi onun dışında müslümanların her dine saygısınında gösterilmesi iyiydi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Agarta profil fotoğrafı
Agarta
Çekim kalitesi ve mekan seçimleri olağanüstü
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Director's cut versiyonunu izledim ve gerçekten bayıldım filme son ana kadar 3 küsür saat boyunca hiç sıkılmadım. Diğer tarih filmlerine göre biraz daha objektif yaklaşmış ridley Scott bu da filme olan sevginin bence en büyük nedeni fakat her şeye rağmen biz çok güçsüzdük. Aramızda sadece birkaç kötü adam vardı. Her şey onların suçu vb. acındırma ve masumiyet çalışmaları can sıkıcı. Ayrıca filmdeki savaş sahnelerinin çoğunda Haçlılar Müslümanları öldürürken gösteriliyor, Müslümanların ( savaşta) Haçlı öldürürkenki sahneleri neredeyse yok bence bu da dikkat çeken bir detay.
error_outline
7 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
cennetin krallığı. çok ünlüdür ve pek beğenilir fakat ben o kadar iyi bulmam. bir cesur yürek, bir gladyatör değildir. ama selahattin eyyubiye objektif yaklaşmaları hoşuma gitmedi değil.
error_outline
8 yıldan fazla önce
Semraykut78 profil fotoğrafı
Semraykut78
.
error_outline
8 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
etkileyici ve güzel bir yapım özellikle savaş filmi sevenler aşırı beğenecektir
error_outline
8 yıldan fazla önce
TAGUT profil fotoğrafı
TAGUT
Bir çok izleyen tarafından çok beğenilsede benim için standart film düzeyini geçmemektedir fakat izlenilmesi gereken filmlerin içerisinde kesinlikle yerini alır.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
esarialtin profil fotoğrafı
esarialtin
Directors cut'nı izleyin kısa versiyonuyla alakası yoktur, kısası popcorn uzunu klasiktir...
error_outline
neredeyse 9 yıl önce