Knight of Cups (2015)

Knight of Cups (2015)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
118 dakika
24
7
73
105
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Ağır bir film. Ağırdan ağırdan tokatlar atıyor. Yer yer gerçekleri çarpıyor suratınıza yer yer de kendinizi nasıl kandıracağınızı gösteriyor.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
"Kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim." sözlerindeki gibi arayış içindeki insan ulaşmak istediği "inci" ya da herhangi bir şey için yol katetmeye çalışırken aldanışı, yoruluşu, kayboluşu, korkması .. işte bundan sanırım.
report_problem
3 yıldan fazla önce
colorful profil resmi
colorful
Filmi yeni izleyebildim. Gösterime girmeden neredeyse bir yıl evvel kadar da fragmanını izlemiştim. Fragmanla filmi yanyana koyunca iki farklı proje gibi durdu önümde. Ama beğendim. Malick'in hayalgücü takdire şayan. Sanat eseri ne demekse bu film de o demek.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
Çekim yapılırken diyaloglar yokmuş, tüm sahneler doğaçlama çekilmiş,montaj 2 sene yürmüş falan filan .Yönetmeninde senaristinde sembolizminizinde allah belasını versin diyen insanlarda var tabi :)ama ben o kadar sert yaklaşmadım sadece beğenmedim :).
report_problem
4 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
Terence Mallick ten senaryosu olmayan oyuncuların nasıl bir film çektikleri hakkında fikrinin olmadığı, müthiş epik bir içses anlatısı.Çok güzel fotoğraf karelerinden oluşuyor,müzik ona keza etkileyci,herkesi yakalayan bir film değil kesinlikle hatta doğru zamanda izlemekde önemli diye düşünüyorum,beni etkiledi.Kesinlikle insanın ruhunu dürtükleyen bir film.
report_problem
4 yıl önce
beyincik profil resmi
beyincik
ilk 20 dakikasında vuruldum. muhteşem bir film. böylesine güzel anlatımlara tanık olmayalı çok olmuştu. eğer iç dünyanızın sesi geri kalan her şeyden daha yüksek biriyseniz bu filme bayılacaksınız. başından sonuna kadar rüyadaymış hissi yaratan harika bir film.
report_problem
4 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
İnsanda hipnotik bir etki bırakan filmlerden.İçsel anlatımların çoğunlukta olduğu,felsefi bir fikre dayanan, görsel ve anlatımsal olarak çeşitlilik içeren,belgesel tadında, dikkatle izlenmesi gereken bir film.Çünkü başından sonuna kadar altı çizilesi cümlelerle dolu bir kitap gibi..Yaşanan sürecin her aşamasının farklı bir tarot kartıyla sembolize edilişi de çok anlamlı ve etkileyiciydi.Birkaç kez izlenip her seferinde yeni detaylar yakalanabilir.Herkese öneriyorum diyemem,sadece bu konunun ve tarzın meraklısı bu filmden keyif alacaktır.''Her kadın ve her erkek bir rehber..sürgünde yaşayan bir seyyah,bir şovalye..karanlıktan aydınlığa yolunu bulmaya çalışan..''
report_problem
4 yıl önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Bu filmi ya çok beğeneceksiniz ya da hiç beğenmeyeceksiniz. Ortası olduğunu düşünmüyorum. Ben çok beğendim. Farklı bir konseptte hazırlanmış, mimari açıdan muhteşem mekanlara çok doğru perspektiflerden bakılmış, türünde çok fazla örneği olmayan film. Özellikle mimari, fotoğrafçılık, sanatla ilgili bölümlerde okuyan veya ilgi duyan kişiler mutlaka izlemeli. İlk 15 dk neyse filmin devamı da aynı konseptte devam ediyor. Beğenmeyenlerin zorlamasına gerek yok :)
report_problem
4 yıl önce
Karakartal23 profil resmi
Karakartal23
filmin konusu hakkında biraz daha detay verebilirmisiniz ?
report_problem
4 yıldan fazla önce