Kehanet (Knowing) (2009)

Kehanet (2009)
Knowing

Puan Like 5.0 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
121 dakika
Arcadia Bir ilkokulda, 1959 sonbaharında, yeni eğitim yılının başında çocuklara bir ödev verilir. Geleceği hayallerinde nasıl canlandırdıklarını tanımlamaları istenir. Resim çizerek bunu ifade edeceklerdir ve bu resimler bir kapsüle yerleştirilerek elli yıl süre ile saklanacaktır. Öğrencilerden biri resim yerine sayılar kondurur kağıt üzerine. İşin gizemli yanı, bu rakamları birilerinin kulağına fısıldadığını söylemektedir. Aradan elli yıl geçtikten sonra bir grup öğrenci kapsülleri inceler. O rakamların bulunduğu kapsül Caleb Koestler’in elindedir. Bu kağıttaki rakamların aslında geçen elli yıl boyunca yaşanan felaketlerin tarihlerini ve ölen kişi sayılarını gösterdiği gerçeğini ise Caleb’in astrofizik profesörü olan babası keşfedecektir. Dahası bu bilgi ışığında sırada üç büyük felaketin var olduğu ve en sonuncusunun da global bir felaket olacağı açığa çıkar.

Yorumlar

Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Fazla bişey vaat etmeyen orta derece bilim kurgu filmi. Yani hayal kırıklığına uğratmıyor. Tam karşılığını veriyor. Konusu çok hoşuma gitti. Mutlak çaresizliği acımasızca yüzümüze vurmuş. Olay örgüsü ve kurgu da ilgi çekici. Sürekli sizi filmin o bilinmezliğine doğru itiyor. Zamanın su gibi akıp geçtiği filmlerdendir. Nicolas Cage de aynı yani. Adam bütün filmlerinde aynı. Ne eksik ne fazla. Cidden sırf bu özelliği için ödül verilmeli :D
2 yıldan fazla önce
yepis profil resmi
yepis
efektler kötüydü ama konusuyla iyi bir film ...
4 yıldan fazla önce
Astronom profil resmi
Astronom
iyi başladı , merak uyandırdı , sona kadar ne olacak acaba dedim , sonunda sıçtı sıvadı mk evladı. şimdi küfüre ne gerek var değil mi ? ama var hak etti anti şeref , o kadar boktan bir sondu.
4 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
güzel bir kurgu olmuş bence. filmin sonu birçok kişi tarafından beğenilmemiş ama beğendim. illa mutlu sonla bitecek diye bir kural yok, gayet güzel ve etkileyici bir son olmuş.
neredeyse 5 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
nicolas bazen fazla yoruyor kendini. beklentileri karşılamayan filmlerinden biri.
neredeyse 5 yıl önce

Knowing filmini beğenenler

Knowing filmi hakkında ilgi çekici içerikler