Kon-Tiki (2012) afişi

Kon-Tiki (2012)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
118 dakika
irena Kon-Tiki, Norveçli bilim adamı Thor Heyerdahl ve beş arkadaşının 1947'de Güney Amerika'nın batı kıyılarındanTahiti'nin doğusundaki adalara yaptıkları yolculukta kullandıkları (efsanevi İnka tanrasına gönderme yaparak) sallarına verdikleri addır. Heyerdahl, eski çağlarda Amerika'da yaşayan insanların, okyanusu salla geçerek Polinezya'da koloniler kurmuş olabileceği düşüncesini kanıtlamak üzere arkadaşlarıyla birlikte çıktıkları yolculuğun güncesini 1950 yılında yayınlamıştır. Bu yolculuk biyografisi ilk kez 1954 yılında siyah beyaz olarak film edilmiştir. 2012 yılında tekrar bu filme konu alınan yolculukta ağaç kütüklerinden yapılan salla 4,300 millik ve 101 gün süren macera anlatılmaktadır.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Etkileyici bir hikaye, akıl almaz bir cesaret öyküsü. Her şeyiyle çok beğendim, tavsiye ederim.
10 ay önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Gerçek bir hikâyeye dayanan filmler beni hep cezbetmiştir. Bir Pi’nin Yaşamı değil elbette, ama fena bir film değil.. 1 saat 58 dakika nasıl geçti anlayamadım.
İnandığı teoriyi kanıtlamak için bir grup arkadaşıyla balsa ağacından yapılan salla okyanusta 101 gün geçirip 8000 km yol alıp Peru’dan Polinezya’ya uzanan belgesel tadında bir hikâye.
2 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
1950 ilk cekiminin yonetmeni yine kendisi olan Thor da ne azim varmis dedirten,muhtesem bir gercek oyku.Kurgu,gorsellik hepsi tam ayarinda,oyunculuklar cok iyi!Kitabini da merak etmedim degil.Bir de yuzme bilmeyen biri bir salla pasifigi gecmeye nasil karar verir,bu nasil bir cesaret dedirtiyor.Muhakkak izlenmeli!
3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Bu filmde kıyıda köşede kalmış fakat herkesin izlemesi gereken oldukca güzel filmlerden biri .. Herkese tavsiye ederim .
3 yıldan fazla önce

Kon-Tiki filmini beğenenler

Kon-Tiki filmi hakkında ilgi çekici içerikler