Kraftidioten (In Order of Disappearance) (2014)

Kraftidioten (2014)
In Order of Disappearance

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Şaşırtan, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
Norveç
Süresi
116 dakika
potakal Kan davası gütmek kolay değildir, hele hele bir refah ülkesinde yaşarken… Norveç’in dağlarında kar küreyici süren Nils, öyle örnek bir vatandaştır ki Yılın Vatandaşı Ödülü’ne bile layık görülür. Oğlunun aşırı dozdan öldüğü haberini aldığında, bu iddiaya inanmaz ve kendince bu “cinayetin” faillerini bulmaya ant içer. Adaleti eline alınca Norveçli vegan gangster “Kont” ile Sırp mafya babası “Papa” arasında bir savaş çıkartmış olur. Sürpriz olaylar ve biraz da acemi şansı sayesinde Nils kimliği meçhul bir yeraltı kahramanına dönüşecektir.

Yorumlar

Bhrpst profil resmi
Bhrpst
Bruno Ganz'dan ötürü filmden ''sonsuzluk ve bir gün'' temalı anlamlar çıkarıp yer yer hüzünlensem de filmin bununla hiçbir alakası yok.
4 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Bir Norveç sineması hayranı olarak filmin harika bir atmosferi vardı soğuğu içinize kadar hissedebileceğiniz aynı zamanda sizi gülümseten bir kara mizah örneği kaçırmayın derim..
1 yıldan fazla önce
ACersel profil resmi
ACersel
Konu çok sıradışı olmasa da işleyiş güzel, oyunculuklar iyi, film istediğini başarıyla verebilmiş. Bol kanlı bir intikam öyküsü İskandinav soğukluğunda komedi unsurlarıyla anlatılmış. Şahsen bayılarak izlediğim İskandinav filmlerinin arasına çok iyi bir tane daha eklenmiş oldu. İnsanlarının yüzleri donuk ama içleri kaynıyor. Geciktirmeden izleyin derim :)
3 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Türkçe ismi sebebiyle film beni ters köşeye yatırdı. "buz kan ve intikam" bende gerilim-aksiyon havası uyandırdı. ancak yarım saatten sonra oldukça eğlenceli bir komedi ortaya çıktı. Zaten oğlunun intikamını alan bir babanın hikayesinden komedi çıkarmak ancak soğuk ülkelerin işi :) "sen hiç refah içinde sıcak ülke gördün mü?" (filmden) filmi eğlenceli hale getire sayısız ayrıntı var. benim için en güzel tarafı da Bruna ganz'dı. Ancak biraz fazla uzamış.
4 yıl önce

Kraftidioten filmini beğenenler

Kraftidioten filmi hakkında ilgi çekici içerikler