Kramer Kramer'e karsi (Kramer vs. Kramer) (1979)

Kramer Kramer'e karsi (1979)Kramer vs. Kramer

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama, Aile Filmi, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
105 dakika
129
1
293
140
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Eski filmleri seviyorum hele de böyle güzel işlenmişse. Çok sevdiğim oyuncuların gençlik hallerini izlemekte ayrı keyifti.
error_outline
17 gün önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Aile draması olarak 2021 yılında bile izlemesi güzeldi, çok güzel mesajlar var ama tabi eski bir film olmasından ötürü de havası falan biraz sıkıyor genel anlamda ortalama bir film diyebiliriz
error_outline
3 ay önce
rusyena profil fotoğrafı
rusyena
Aile olmak, çocuk yapmak kolay... Önemli olan anne-baba olmak ve o aileyi sürdürebilmek diyen bir film... Sıcacık... samimi... ve içe işleyen türden...
error_outline
1 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
İşkolik bir babanın aile yapısını anlatan bir film. Oldukça başarılı ve sıcacık bir yapım. Çok beğendim.
error_outline
1 yıldan fazla önce
vitocorleone profil fotoğrafı
vitocorleone
‘Hangi kanun kadını cinsiyeti nedeniyle daha iyi bir ebeveyn yapar?’

Kramer vs Kramer,sağlıklı bir aile kurmak isteyenler için ders niteliğinde bir film.Yönetmen Robert Benton bize içimizi ısıtan naif bir film sunarken aynı zamanda ‘İdeal Aile’ yapısını da sorgulatıyor.Dustin Hoffman ve Meryl Streep’in başrollerde olduğu Kramer vs Kramer(1980) Akademide 9 dalda aday gösterilmiş ve En İyi Erkek,En Eyi Kadın,En İyi Film dahil olmak üzere 5 ödül kazanmıştır.

Dustin Hoffman’ın gerçek hayatta da boşanma sürecinde olması Ted Kramer karakterini canladırırken usta aktöre adaptasyon sorunu yaşatmamış,senaryoya çoğu kez kendi hayatından da kesit katmasına neden olmuştur.Senaryoda yaptığı değişikliklerden dolayı Robert Benton’un Dustin Hoffman’a sekanstaki senaryo kısmında isminin yazılmasını teklif ettiğini usta aktörün ise bu teklifi reddettiği söylenir.

Edebiyattan beyazperdeye aktarılan filmlerden olan bu filmde,Joanna karakteri romandan farklı olarak yansıtılmıştır.Çünkü yönetmen izleyicinin Joanna karakterinden nefret etmesinden korkmuş bunun aksine izleyicinin haklı haksız demeden taraf tutmamasını istemiştir.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Çok etkileyici,naif, insanın içini acıtan bir film Harikaydı. Ama hiç bir filmin beni bukadar çok etkilediğini hatırlamıyorum.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Güzel bir filmdi son zamanlarda baba oğul bağıyla çok filme denk geldim :) Bu da iyilerindendi. Hoffman çok başarılı.
error_outline
5 yıldan fazla önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
Bir film ancak bu kadar güzel başlayıp bu kadar güzel götürülüp bu kadar güzel bitirilir. dustin Hoffman için bişey söylemeye gerek yok zaten. tavsiye ederim izlenecek film.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
birtank profil fotoğrafı
birtank
dustin hoffman bu filmle en iyi erkek oyuncu oscarı kazanmıştır.Kendisi yağmur adamdaki karakteriyle beni kendine hayran bıraktı.
error_outline
6 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
sıcak bir aile filmi.. içinde boşanma olmasına rağmen neden bu kadar tatlı ve vazgeçilmez bu film?
error_outline
6 yıldan fazla önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
eskiden filmlerin bir sonlari olurdu derim hep...iste, siradan bir amerikan filminde bile muthis bir finalle karsilasabiliyoruz... artik cok fazla rastlayamiyorum basarili sonlara...
error_outline
neredeyse 7 yıl önce