Kirmizi Kanatlar (Kurenai no buta) (1992)

Kirmizi Kanatlar (1992)
Kurenai no buta

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Komik, Fantastik
Yönetmen
Ülke
Japonya
Süresi
94 dakika
melikeevtut 1930’lu yılların İtalya’sı hava korsanları ve ödül avcıları ile kuralların havada yazıldığı bir dönemdi. Bu dönemin en yetenekli ve kurnaz pilotlarından Porco Rosso (Kızıl Domuz) 1. Dünya Savaşındaki bir hava çatışması sonrası insan formunda domuza dönüşmüştür. Hava korsanlarının kabusu olan Porco’ya ünlü olmak isteyen Amerikalı bir hava korsanı Curtis meydan okur ve onun uçağını düşürür. Porco uçağını tamir ettirmek için İtalya’ya döndüğünde faşist rejimin baskısı altında kalır ve orduya geri dönmesi için zorlanır. Bunun üzerine Porco, kaçak konumuna düşer ve Curtis ile karşılaşmaya mecbur bırakılır.

Yorumlar

PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Miyazaki'nin en underatted filmidir. Anlattığı hikaye epey derin felsefelerle desteklenmektedir. Miyazaki neredeyse her filminde kullandığı "uçaklar ve uçmak" fiilini bu filmde doyasıya yaşatmıştır.
neredeyse 2 yıl önce
Sophie profil resmi
Sophie
Sonunda Porco'yu görememiş olmak beni üzse de gayet güzel ve keyifli bir animeydi.
neredeyse 3 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Güzel eğlenceli bir animasyon olsa da Miyazaki' nin diğer eserlerinin gerisinde kalıyor. Ben iyi vakit geçirdim ve beğendim boş zamanda izlenebilir ama öyle çok da etkileyici bir şey beklenmemesi daha iyi olur.
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
etkilemekten uzak bir kahramanlık hikayesi. öylesine izletti.
neredeyse 4 yıl önce

Kurenai no buta filmini beğenenler

Kurenai no buta filmi hakkında ilgi çekici içerikler