Los Angeles Sirlari (L.A. Confidential) (1997)

Los Angeles Sirlari (1997)L.A. Confidential

Puan 7.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Şaşırtan, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
138 dakika
225
10
722
176
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Yani yer yer sıkıcı ve saçma gelse de genel anlamda izlemesi güzel, iyi oyuncu kadrosuna sahip bir filmdi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Büyük isimlerle çekilmiş harika bir polisiye filmi. İzlenmesi gerekenlerden.
error_outline
3 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Oldukça eğlenceli bir film. Kabına ilk baktığımda basit pc oyunlarına benzettiğimden uzun süre izlememiştim. Ancak kurgusu zayıf, olay örgüsü tahmin edilebilir düzeyde. Gene de çok tatlı göndermeleri vardı. Özellikle Hollywood yıldızlarına fahişe dedikleri yerler komikti. Karakterler zekice tasarlanmış ancak yer yer boşluklar olan hatta büyük boşluklar olan bir filmdi. L.A. Noire oyununun hikayesi bu filmi temel alıyor. Karakterler hatta bazı oyuncular bile aynı. İşte Cole Phelps = Guy Pearce, Roy Earl = Kevin Spacey ve Jack Kelso = Russel Crowe gibi. Rockstargames'in Hollywood filmlerini konu alan pek çok oyunu var. Bunu seviyorlar anladığım kadarıyla, filmleri de sevdiklerinden. Ancak onlar bile karakterlerin bazı özelliklerini birbirine eklemişler, olay örgüsünü değiştirmişler hatta karakterlere bir geçmiş yüklemişler. Mesela oyunda ana üç karakter askeri okuldan tanışıyor. Film ile oyunun bölgesi dışında mekanlar da aynı. Hatta bilmeyene ya da oynamayana kesinlikle öneririm. Çünkü R*, filmin boşluklarını kapatmış, neyin neden olduğunu çözüme kavuşturmuş ve Mickey Cohen'i çok akıllıca kullanmış. Filmde gördüğünüz on saniyelik sahnelerdeki karakterler, oyuna geçmiş hayatları, özel hayatları, psikolojik, sosyolojik bütün özellikleri verilerek aktarılmış. Filmin çözdüğü dava bir ise oyunun elli falan. Yani gerçek bir polisiye..
error_outline
6 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
All star oyuncu kadrosuna sahip suç-polisiye filmi. Ben pek ısınamadım filme. Gereğinden fazla konuyu dolaştırmışlar. Yani çukuru kazarken diğer taraftan da üstüne tekrar toprak atmışlar. İzlerken sıkıldım. Ne olacağını biliyorsunuz ama yönetmen bi türlü sadede gelmiyor. Bunun dışında iyi film. Kostümler, arabalar, dekorlar ve müzikler tam ayarında. Atmosfer kıvamını güzel ayarlamışlar.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
oldukça beğendiğim bir film oldu kendisi. Zaten en başta kadrosuna tav olmuştum, izledikce de filmin kendisini sevmeye başladım. Olayların birbirine baglanışı izleyiciyi yormayacak ve sıkmayacak şekildeydi. Film bitene kadar kafada hiç soru işareti kalmıyor ve sürprizli son yapalım diye abartma yoluna girilmemiş. Güzel bir polisiyeye hasret kalmıştım , bu iyi geldi.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
HARİKA FİNALE HAZIRLANIN Film daha ilk sahnesinden sizi sona hazırlıyor. Dikkatli seyredin. Kurgu çok güzel. Heyecan ve merak hep var.
error_outline
8 yıldan fazla önce
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
IMDB sitesinin Top 250 lisetesinde bulunan ve izlememin nedeni de bu olan film. 1997 yapımı tam bir polisiye filmi ve oldukça başarılı. Böyle bir kadroyla başarılı bir film çekemeselerdi herhalde büyük hayal kırıklığı yaşardım. Ancak böyle bir durum söz konusu değil.Filmin kurgusu çok başarılı.kesinlikle izlenmeli.
error_outline
8 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Hayatımda izlediğim en iyi polisiye filmdi diyebilirim. Mükemmel bir kurgu. mükemmel senaryo ve mükemmel bir oyuncu kadrosu. Filmde tanımadık bir yüz yoktu desem yeridir. Kesinlikle izlenmeli benim kadar geç kalmadan :D
error_outline
8 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
90'ların klasik filmlerinden. modern bir klasik ama herkesin seveceğini sanmam
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce