Sevgili (L'amant) (1992) afişi

Sevgili (1992)
L'amant

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Sanat Eseri, Romantik
Ülke
Fransa
Süresi
115 dakika
starch 1920'li yılların sonunda Hindiçin… Liseli bir Fransız kız, Mekong nehrindeki bir vapurda zengin bir Çinli ile tanışır ve onun birlikte yolculuk etme teklifini kabul eder. Sonrasında genç kız, adamın garsoniyerine gidecek ve ilk aşkı orada yaşayacaktır. Irklar arası sürtüşmenin, para ve statü gibi değerlerin şekillendirdiği bu tutku dolu ilişki, Çinli adam için ömür boyu unutulmayacak gerçek aşk anlamını taşıyacaktır. Ünlü yazar Marguerite Duras’ın Fransa’nın en önemli edebiyat ödülü Prix Goncourt’a layık görülen ve kendi yaşam öyküsünden izler taşıyan romanından, baş döndürücü güzellikte bir uyarlama

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

starch profil resmi
starch
Seneler önce izlediğimi afişi görür görmez hatırladım. Sonunu unutmuştum.. Bazı sahneler abartılı derecede uzun tutulacağına, çevre ile ilgili görüntülere daha çok yer verilmesini isterdim. Çünkü yakın plan çekimleri başarılıydı. Ben özellikle uzakdoğuda geçen filmlerde oranın kültüründen, yaşantısından ne bulabilirim diye beklentiye giriyorum. Yazarın hayatından bir kesit olması bakımından, konu etkileyiciydi.
2 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
Kitabını ayrı, filmini ayrı sevdim. Otobiyografi olması da bana göre değerini her zaman artırmıştır. Malesef az bilinir.
3 yıldan fazla önce

L'amant filmini beğenenler

L'amant filmini içeren raflar

L'amant filmi hakkında ilgi çekici içerikler