Ispanyol pansiyonu (L'auberge espagnole) (2002)

Ispanyol pansiyonu (2002)L'auberge espagnole

Puan 7.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Romantik Komedi
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
122 dakika
40
0
98
33
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Resrenkli,keyifli güzel bir film olmuş. İnsana, Erasmus Programına katılma, öğrencilik yıllarına dönme isteği uyandırıyor.
error_outline
9 ay önce
husevni profil fotoğrafı
husevni
Başrol oyuncusu dışında her şeyi sevdim. Bu kaosu özlemişiz :)
"Bu uçağın kalkışıyla ilgili bir hikaye değil. Ama hikaye tabii göğe havalanmakla ilgili."
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Vay be Erasmus senin uğruna, farklı milletlerden, devletlerden insanlar bir çatı altında toplanıyor. Sadece eğitim ve dil değil, kültür, adet, gelenekler de öğreniliyor. Duygusal bağlar da oluşturuyor. Çok renkli anlara tanık olacağınız hoş bir film olmuş.
error_outline
1 yıldan fazla önce
hamzabarkin profil fotoğrafı
hamzabarkin
Üniversite öğrencilerinin, erasmus programını düşünenlerin, yapmış olanların veya dil kursu vs sebebiyle Avrupa'da bir süre kalanların beğeneceğine şüphe olmayan bir film. Xavier kariyeri için daha iyi olacağı yönlendirmesi ile çok da istemeyerek (!) 1 sene Barcelona'da eğitim görür. Filmde okul hayatından ziyade Xavier'in öğrenci evi ve başından geçenler ağırlık taşımakta. Yönetmenin çekim tekniği, Barcelona sokaklarının sık sık işlenmesi ile film akıcılığını kazanmış. Unutmadan bu film bir üçlemedir. Birkaç farklı milletten insanın öğrenci evinde kalan gençlerin arasında geçen maceralar 2.filmde Barcelona'da yaz tatili yapan 30'lu yaşlarını almış hallerini içermekte. 3.film ise bu sefer 40'lı yaşlarını konu alıyor. Unutmadan filmin sonundaki AB propagandası filmdeki tek eleştrim. Bir de No Woman No Cry şarkısının yanlış anlaşılması var tabi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Başroldeki karakter Xavier'in Erasmus aracılığıyla İspanya'da aynı şekilde dünyanın çeşitli yerlerinden orada okumaya gelen bir grup öğrenciyle aynı evde yaşadıkları ve bu süreçte Xavier'in başta olmak üzere diğer karakterlerin de yüzeysel de olsa özel hayatlarına tanık oluyoruz. Çoğu Fransız yapımında olduğu gibi bu filmde de yönetmenin kendine has araya serpiştirdiği fazla abartı olmayan absürd sahneler mevcut. İlk film olarak ben çok beğenmesem de sıkılmadan izledim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
pek suya sabuna dokunmayan ama keyifle izlenen çerezlik bir film. seri zayıf halkayla başlamış müzikler dışında.
error_outline
8 yıldan fazla önce
GoodDaySunShine profil fotoğrafı
GoodDaySunShine
Avrupa'da öğrenci değişimi mevzulari, ilişkiler vs. Hoş bir film..
error_outline
8 yıldan fazla önce