Ispanyol pansiyonu (L'auberge espagnole) (2002) afişi

Ispanyol pansiyonu (2002)
L'auberge espagnole

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
122 dakika
PaRaNoYa7 Xayier Paris'te ekonomi okuyan bir öğrencidir. Babasının bir tanıdığı ona mezun olduktan sonra iş vereceği konusunda söz vermiştir. Maliye Bakanlığı'ndaki bu iş için bir koşul vardır; İspanyolca öğrenmesi gerekmektedir. Erasmus programının da yardımıyla Xavier annesi ve sevgilisi ile vedalaşarak İspanya'ya uçar. Önceleri kalacak yer bulmakta güçlük çeken genç adam, sonunda her biri Avrupa'nın bir başka köşesinden gelen yedi öğrencinin paylaştığı bir daireye yerleşir. Yeni arkadaşlar, yeni deneyimler, farklı uluslardan genç insanların karmaşık ama yine de uyumlu birlikteliği, bambaşka gelenek-görenekler ve yönelimler tüm bunlar Xavier'e erkekliğe geçişinden çok şey öğretir. Xavier'in şimdiye kadar yaşamında değişmez olarak kabul ettiği aşk da dahil tüm değerler sarsıntıya uğrar... O artık kendisini bile tanıyamamaktadır...

Yorumlar

hamzabarkin profil resmi
hamzabarkin
Üniversite öğrencilerinin, erasmus programını düşünenlerin, yapmış olanların veya dil kursu vs sebebiyle Avrupa'da bir süre kalanların beğeneceğine şüphe olmayan bir film. Xavier kariyeri için daha iyi olacağı yönlendirmesi ile çok da istemeyerek (!) 1 sene Barcelona'da eğitim görür. Filmde okul hayatından ziyade Xavier'in öğrenci evi ve başından geçenler ağırlık taşımakta. Yönetmenin çekim tekniği, Barcelona sokaklarının sık sık işlenmesi ile film akıcılığını kazanmış. Unutmadan bu film bir üçlemedir. Birkaç farklı milletten insanın öğrenci evinde kalan gençlerin arasında geçen maceralar 2.filmde Barcelona'da yaz tatili yapan 30'lu yaşlarını almış hallerini içermekte. 3.film ise bu sefer 40'lı yaşlarını konu alıyor. Unutmadan filmin sonundaki AB propagandası filmdeki tek eleştrim. Bir de No Woman No Cry şarkısının yanlış anlaşılması var tabi.
0
7 ay önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Başroldeki karakter Xavier'in Erasmus aracılığıyla İspanya'da aynı şekilde dünyanın çeşitli yerlerinden orada okumaya gelen bir grup öğrenciyle aynı evde yaşadıkları ve bu süreçte Xavier'in başta olmak üzere diğer karakterlerin de yüzeysel de olsa özel hayatlarına tanık oluyoruz. Çoğu Fransız yapımında olduğu gibi bu filmde de yönetmenin kendine has araya serpiştirdiği fazla abartı olmayan absürd sahneler mevcut. İlk film olarak ben çok beğenmesem de sıkılmadan izledim.
1
1 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
pek suya sabuna dokunmayan ama keyifle izlenen çerezlik bir film. seri zayıf halkayla başlamış müzikler dışında.
0
3 yıldan fazla önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Avrupa'da öğrenci değişimi mevzulari, ilişkiler vs. Hoş bir film..
0
3 yıldan fazla önce

L'auberge espagnole filmini beğenenler

L'auberge espagnole filmini içeren raflar

L'auberge espagnole filmi hakkında ilgi çekici içerikler