Kapan (La habitación de Fermat) (2007)

Kapan (2007)
La habitación de Fermat

Puan Like 8.3 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Gerilim, Sanat Eseri
Yönetmen
Ülke
İspanya
Süresi
89 dakika
Aquia Birbirini hiç tanımayan dört matematikçi, gizemli biri tarafından büyük bir bulmacayı çözmeleri için davet edilir. Kendilerine yöneltilen soruları zamanında ve doğru olarak çözemezlerse, içinde bulundukları oda bir anda ölüm tuzağına dönüşecektir. Bunun yanı sıra çözmeleri gereken en önemli problem ise, kendilerini buraya getiren sebep ve aralarındaki ilişki olacaktır.

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
Bu matematiği bilmesen kötü de bilsen daha kötüymüş bu filme göre resmen alanında 4 dahi şanşsız bahtsız insanlar :))Yalnız sorulan sorular bu dahilere basit kalmadı mı yahu :D Ama tabi yönetmenimiz o esrarengiz odanın verdiği sıkıntı anında bakalım bu soruları çözebilecekler mi diye ölçmüş olabilir-Zira heyecan insana en iyi bildiğini bile unutturmaz mııı :))) Ne yazık ki yönetmenimizin bundan başka filmi yok -Olsa eyiydi :D
5 ay önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Şaşırtma kısmı biraz zayıf kaldı. Ayrıca bulmacalar biraz daha seyirciye dönük olsa daha iyi olurdu. Güzel bir filmdi izlenebilir.
7 ay önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Biri sizi problem çözmeye çağırırsa gitmeyin arkadaşlar:)) güzelce merak salıp azıcık yüreği hop ettiren bir filmdi. Bi de buna fark atan exam var. Onu izlediyseniz çerez gelebilir. İyi seyirler:))
1 yıl önce
Simurg. profil resmi
Simurg.
Daha ilk sahneden içine çekip meraklandırıyor sizi ve geriliyorsunuz zaman zaman ama şaşırtacağım diye de olayı abartmışlar bence, bazı yerler saçma geldi. Yine de çok kötü sayılmaz, izlenir.
1 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
3 arkadaş birlikte izledik diğerleri gerilmekten kilo verdi :) Ama benim gibi Saw serisini ikişer defa izlediyseniz biraz çerez gelecektir hatta daha ilk 5 dakikada sonunu tahmin ettim her şeye rağmen izlenir fena değil
1 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Şaşırtan İspanyol sineması. Matematik ve mantık sorularını karakterlerle çözmeye çalışıp, kendinizi gerilime kaptıracağınız bir film. İyi seyirler...
1 yıldan fazla önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
İspanyol sineması şaşırtmaya devam ediyor :)
2 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir.....bir oda, 5 kişi ve masrafsız bir film. fakat bu sizi yanıltmasın. gerilim yüklü, merak ettiren, sürükleyen bir yapısı var. hiç sıkılmadım. ilk pascal'dan şüphelendim. ip uçları bulup durdu diye. uçmayı tercih ederdim. özgür olmakla ilişkilendirdiğim için. zaten hilbert karakterinin görünmez olmayı seçmesi boşuna değilmiş. film kendi içinde kopya bile vermiş. bunun gibi birkaç tane farkettim fakat film bitmişti :-) sorular güzeldi bir tek kurukafaya takıldım. taşların yerini başka koysaydı pekala kamyona benzeyebilirdi.
2 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Gerilim dozu oldukça yüksek bir film. İnsan izlerken kendini kasıyor. Sürekli bir zamanla yarış var buda insanı geriyor. Özellikle duvarların sürekli yaklaşması insanı depresifleştiriyor.
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Öyle ahım şahım değil ama film güzel akıyor. Şaşırtıcı noktaları istenilen vuruşu yapamıyor maalesef. Kurguda da bazı eksiklikler ve cevaplanmayan bölümler var.Filmin içindeki sorulara gelirsek çok yüzeysel ve basit kalıyor. Bu soruların neredeyse tamamını ilkokul yıllarında birbirimize sorardık. Soruların klışeleşmiş zeka soruları olması eksiler hanesine kırmızı harflerle yazılıyor. Yine de ilgi çekici olay örgüsü izlemeye değer ve soruları duymamış olan kişiler için daha ilgi çekici bir nitelik kazanıyor. İzlenebilir bir yapım.
neredeyse 3 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Orta şekerli bir film. Filmde çözdükleri bulmacaların yarısını lisede birbirimize sorardık kalan yarısı da internette heryerde rastlayacağınız cinsten. Fakat filmi ilgnçleştiren başka şeyler var.
3 yıl önce
MONONOKE profil resmi
MONONOKE
asal sayının ne demek olduğunu bimeyenler izlemesin :) şaka bir yana süper bir film zeka var ve kullanan insanlar bu benim için yeterli. Bir repliği paylaşmak istiyorum sizlerle , siz sevgili izleyici adaylarıyla görünmez olmak mı istersiniz uçmak mı sorusunu verilen yanıt görünmez olmaktır ve buna verilen yanıt akıl dolu cevap:''Bence görünmezlik denen şey kötülüğe hizmet eder. Bir insan görünmez olsaydı ne yapardı? Kadınların soyunma odasını gözetlerdi. Barlardan bahşiş çalar, kiliseye çıplak giderdi. İyi birşe yok. İyi birşey yaptığımızda görülmek isteriz.''
3 yıldan fazla önce
starch profil resmi

La habitación de Fermat filmini beğenenler

La habitación de Fermat filmi hakkında ilgi çekici içerikler