Kapan (La habitación de Fermat) (2007)

Kapan (2007)La habitación de Fermat

Puan 7.8 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Gerilim, Sanat Eseri
Dil
İspanyolca
Ülke
İspanya
Süre
89 dakika
124
6
395
98
Philosophy profil resmi
Philosophy
Belki ilk çıktığı zamanlar izleseydim ya da daha iyi yapımlar izlememiş olsaydım etkileyebilirdi diye düşünüyorum. Mantık hataları olsa da yine de fena değildi.
report_problem
4 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
güzel bir film ama beni aşırı derecede de etkilemedi içine çekemedi nedense bilmiyorum belki daha güzellerini izlediğim içindir, belki yapım yılının eski olmasından dolayıdır, belki de oyunculardan dolayıdır ama yinede izlenebilir bir film.. filme puanım : 10 üzerinden 7

report_problem
1 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Bu matematiği bilmesen kötü de bilsen daha kötüymüş bu filme göre resmen alanında 4 dahi şanşsız bahtsız insanlar :))Yalnız sorulan sorular bu dahilere basit kalmadı mı yahu :D Ama tabi yönetmenimiz o esrarengiz odanın verdiği sıkıntı anında bakalım bu soruları çözebilecekler mi diye ölçmüş olabilir-Zira heyecan insana en iyi bildiğini bile unutturmaz mııı :))) Ne yazık ki yönetmenimizin bundan başka filmi yok -Olsa eyiydi :D
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Hamkon profil resmi
Hamkon
Şaşırtma kısmı biraz zayıf kaldı. Ayrıca bulmacalar biraz daha seyirciye dönük olsa daha iyi olurdu. Güzel bir filmdi izlenebilir.
report_problem
2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Biri sizi problem çözmeye çağırırsa gitmeyin arkadaşlar:)) güzelce merak salıp azıcık yüreği hop ettiren bir filmdi. Bi de buna fark atan exam var. Onu izlediyseniz çerez gelebilir. İyi seyirler:))
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Celestine profil resmi
Celestine
Daha ilk sahneden içine çekip meraklandırıyor sizi ve geriliyorsunuz zaman zaman ama şaşırtacağım diye de olayı abartmışlar bence, bazı yerler saçma geldi. Yine de çok kötü sayılmaz, izlenir.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
3 arkadaş birlikte izledik diğerleri gerilmekten kilo verdi :) Ama benim gibi Saw serisini ikişer defa izlediyseniz biraz çerez gelecektir hatta daha ilk 5 dakikada sonunu tahmin ettim her şeye rağmen izlenir fena değil
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Şaşırtan İspanyol sineması. Matematik ve mantık sorularını karakterlerle çözmeye çalışıp, kendinizi gerilime kaptıracağınız bir film. İyi seyirler...
report_problem
3 yıl önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
İspanyol sineması şaşırtmaya devam ediyor :)
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir.....bir oda, 5 kişi ve masrafsız bir film. fakat bu sizi yanıltmasın. gerilim yüklü, merak ettiren, sürükleyen bir yapısı var. hiç sıkılmadım. ilk pascal'dan şüphelendim. ip uçları bulup durdu diye. uçmayı tercih ederdim. özgür olmakla ilişkilendirdiğim için. zaten hilbert karakterinin görünmez olmayı seçmesi boşuna değilmiş. film kendi içinde kopya bile vermiş. bunun gibi birkaç tane farkettim fakat film bitmişti :-) sorular güzeldi bir tek kurukafaya takıldım. taşların yerini başka koysaydı pekala kamyona benzeyebilirdi.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Gerilim dozu oldukça yüksek bir film. İnsan izlerken kendini kasıyor. Sürekli bir zamanla yarış var buda insanı geriyor. Özellikle duvarların sürekli yaklaşması insanı depresifleştiriyor.
report_problem
4 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Öyle ahım şahım değil ama film güzel akıyor. Şaşırtıcı noktaları istenilen vuruşu yapamıyor maalesef. Kurguda da bazı eksiklikler ve cevaplanmayan bölümler var.Filmin içindeki sorulara gelirsek çok yüzeysel ve basit kalıyor. Bu soruların neredeyse tamamını ilkokul yıllarında birbirimize sorardık. Soruların klışeleşmiş zeka soruları olması eksiler hanesine kırmızı harflerle yazılıyor. Yine de ilgi çekici olay örgüsü izlemeye değer ve soruları duymamış olan kişiler için daha ilgi çekici bir nitelik kazanıyor. İzlenebilir bir yapım.
report_problem
4 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Orta şekerli bir film. Filmde çözdükleri bulmacaların yarısını lisede birbirimize sorardık kalan yarısı da internette heryerde rastlayacağınız cinsten. Fakat filmi ilgnçleştiren başka şeyler var.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
MONONOKE profil resmi
MONONOKE
asal sayının ne demek olduğunu bimeyenler izlemesin :) şaka bir yana süper bir film zeka var ve kullanan insanlar bu benim için yeterli. Bir repliği paylaşmak istiyorum sizlerle , siz sevgili izleyici adaylarıyla görünmez olmak mı istersiniz uçmak mı sorusunu verilen yanıt görünmez olmaktır ve buna verilen yanıt akıl dolu cevap:''Bence görünmezlik denen şey kötülüğe hizmet eder. Bir insan görünmez olsaydı ne yapardı? Kadınların soyunma odasını gözetlerdi. Barlardan bahşiş çalar, kiliseye çıplak giderdi. İyi birşe yok. İyi birşey yaptığımızda görülmek isteriz.''
report_problem
neredeyse 5 yıl önce