Protesto (La haine) (1995)

Protesto (1995)
La haine

Puan Like 8.0 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
98 dakika
eminuk profil resmi
eminuk
Öncelikle film güzel bir sistem eleştirisi olmuş. Aynı zamanda da insan betimlemeleri de bir harika. Ama ben karakterleri sevemedim, bu sebeple empati kurmak da içimden gelmedi. Tek yaptıkları kavga çıkarmak, uyuşturucu kullanmak, bir şeylere zarar vermek olan dişe dokunur tek bir eylemi olmayan insanların yok sistem şöyle, polisler böyle diye ahkam kesmesi hiç hoşuma gitmiyor. Öldüklerinde ya da zarar gördüklerinde üzülemiyorum. Evet var böyle tipler, filmin amacı bu filmleri sempatik göstermek mi bilmiyorum ama ben bu kişilerin protestolarını da ciddiye almıyorum. Film boyunca kocaman adamlar saçma sapan hareketler yaptılar ve davaları nedir, hangi düşünceyi desteklerler hiç bilemedik. Bu tür bir yaşam tarzını haklı çıkaracak hiçbir sebep yoktur gözümde. O yüzden filmi sevdim, karakterleri sevemedim.
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Toplumsal dışlanmaların aslında herkes farkında ...Önemli olan her şeye rağmen gözüpek olabilmek...Helal sana vincent cassel...İçtenliğin yine muazzammm
2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Düşen bir toplumun hikayesi..
2 yıldan fazla önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
aslında filmi en iyi yine kendileri özetledi, düşen bir toplumun hikayesi bu.gitgide düşerken kendini rahatlatmak için şunu dermiş:'' şimdiye kadar her şey yolunda.'' olay Fransa'nın varoşlarındaki ötekileştirmeyi ele alsa da rahatlıkla her millete her ülkeye pay çıkartılabilir.varoluş mücadelesinde şiddetin yerine de güzel değinilmiş.bi sorgulamaya itti beni açıkçası.
neredeyse 3 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Sokaktaki hayata oldukça gerçekçi ve acı bir bakış. Film başından beri sürükleyici bir şekilde ilerledi ve harika oyunculuklar filmi aldı götürdü. Anlattıkları yaşanmış, yaşanan ve yaşananacak şeyler. Finali adeta tokat gibiydi. Kalbim duracak sandım. Film de en çok şu ihtiyarın üç gençle tuvalette konuştuğu bölümü sevdim. '' Tanrı' ya inanıyor musun, yanlış soru; asıl soru Tanrı bize inanıyor mu? ''
4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Sonuna kadar bir patlama bekledim. Biraz geç de olsa geldi ve şok etti, filmin kalanı ise müthiş bir kıvamda olmasa da akıcı ve kendini izlettiriyor. Üç banliyö serserisinin hemen hemen 24 saatine tanık oluyoruz filmde.
4 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Vincent gerçekten kaliteli bir aktör olayı yaşıyor sanki oynamıyor. Film gayet başarılı tavsiye olunur
4 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Fransız banliyolarındaki kokuşmuş hayatlar. fransayı sadece eyfel ve ''elize''den ibaret görenler bir göz atsın derim
neredeyse 5 yıl önce
omurr profil resmi
omurr
"Şimdiye kadar herşey yolunda " süper di
neredeyse 5 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
"önemli olan düşüş değil,yere inmektir." gerçekten güzel bir film.
5 yıl önce
capote profil resmi
capote
filmin konusu ve anlatımı dışında çekim tekniği olarak arka fon yaklaşırken karakterlerin sabit kaldığı sahne çok başarılı bence.
5 yıl önce