Aşıklar Şehri (La La Land) (2016) afişi

Aşıklar Şehri (2016)
La La Land

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.2 / 54 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
128 dakika
EsraG. Oyuncu olmak isteyen, seçmelere katılmadığında film yıldızlarına kahve servisi yapan Mia ve garip lokantaların barlarında caz müzisyenliği yapan Sebastian'ın aşk hikayesi.

Yorumlar

KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Allah için iyi film ama daha fazla dalda Oscara aday gösterilmiş bir film olsa da, bir Titanic değil. Müzikaller izlemekte zorlandığım filmler oluyor genelede ama bu filmde ilerledikçe kolaylaştı. Hoş bir finalle de noktalandı..
4
1 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Kariyer uğruna aşklarını harcamış iki genç ^^ Çok mu övdüler de beklentimi yüksek tuttum acaba :)
2
1 ay önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
bir gün gerçekleşir umuduyla hayallerinin peşinden gitmek,gerçekçi olup mutsuz olmak çatışmaları çok güzeldi müzikler çok çok ama çok güzeldi damian chazelle caz takıntısını filmlerinde çok güzel işledi
10
2 ay önce
sibelc profil resmi
sibelc
yönetmen ilk yarım saate çok özen göstermiş ama gerisinde sıkılıp aceleye getirmiş gibi. Baştaki gibi devam etseymiş gerçekten 10 numara olurmuş.
0
2 ay önce
MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Bu filme 8 oscar ödülü veriyorum.
0
2 ay önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Harika, muhteşem. Hem çok abartısız, sade, hem de gösterişli. Masal gibi. Bu film tam bir emek işi. Danslar, müzikler, kostümler, oyunculuklar, yönetmen hepsi harika. Bayıldım.
7
2 ay önce
Novel profil resmi
Novel
evet, bir kaç cümle söylenilesi bir yapım. Prodüksiyona ve teknik konulara olumsuz bir şeyler söylemek; herhalde- büyük cüret gerektiren bir durum olur. Filmi özellikle teknik anlamda övmek de zaman kaybı. O nedenle tek tek şu şöyle iyiydi bu böyle mükemmeldi demek istemiyorum. Görmemek, farketmemek veya kapılmamak için öyle sanıyorum moron olmak gerek. AMA; türünü de göz önüne alarak ve 'bilerek' söylemeliyim ki; hikaye- yaşadığımız zaman dilimine 'bence' pek hitap etmiyor ve samimi değil. En basitinden kendi içinde değerlendirirsek iki adet filmi olmasına rağmen bir "Whiplash" samimiyeti ve gerçekliği yok. Neden bunun üzerinde durdum ya da takıldım diyecek olursanız sanki bu iki kavramı bu seviye bir yönetmenden daha çok görmeye ya da öğrenmeye ihtiyacı var insanların, kendi düşüncem tabi, herkesin fikri ayrı olabilir sonuçta. Bunu söylemek istedim çünkü bu kadar yetenekli bir zekanın ve gerçekten sinemadan anlayan bir adamın; içinden daha FAZLA şeyler alınabilecek hikayelere kafa yorması öyle sanırım daha hoş olur gibime geliyor. Oscar macerasına gelirsek adaylık sayısı fazla diyen arkadaşlara katılmakla beraber, Emma Stone'un kadın oyuncu da favori gösterilmesini de diğer dört adayı da izlemiş biri olarak çok anlamış değilim. Performans iyi ödülü de alabilir ama favori? ve neden? Bilemedim doğrusu. Damien Chazelle'e de teknik anlamda en kocamanından tebrik ama hikaye ve tür seçimi benim için 'out'.
0
2 ay önce
Egotastic profil resmi
Egotastic
Övgülerin altında gömülü kalan gerçek: Film aslında Kendi çıkarları için aşkı kurban eden iki narsistin hikayesi.
14
2 ay önce
GzmSari profil resmi
GzmSari
Hissettirdiği her duyguyu anlatmaya kalksam kelimeler -gerçekten- yetersiz kalır. Beklentim oldukça düşüktü sebebi bu muydu bilmiyorum ama inanılmaz bir şekilde etkilendim. O kadar ince, o kadar temiz ve emek ile işlenmişki herşey... Oyunculuklar inanılmazdı zaten böyle değinmek bile saçma geliyor muhteşem oturmuşlardı her sahneye.. Caz tarzına inceden bile olsa bir ilginiz varsa hiç durmadan izleyin her şarkının içinize işleyeceğinden eminim.
1
2 ay önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
Başta biraz önyargı ile başladım, benim huyum böyle sanırım eğer bir şey çok beğenildiyse başta sevmem. bu filme de sanırım böyle başladım başlarda biraz sıkıldım, ki müzikal çok seveerim, bir süre sonra yine filmi bitirme niyetiyle açtım kaldığım yerden izlemeye başladım ve kapıldım gitti film başka bir dünyaya diyara sürüklüyor sanki, filmde de olduğu gibi bütün ışıklar sönüyor:) çok tatlı masalsı güzellikte naif bir yapım, müzikler şahane, sadece karakter seçimine takıldım biraz. her neyse filmdeki geçişler bölümler çok hoş bir geçiş olmuş şaşırtıcı da aynı zamanda. izleyin daha ne diyeyim:)
4
2 ay önce
fir profil resmi
fir
umduğunu bulamamak..
2
2 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Rüya gibi masalsılığıyla akıp geçti... Renkliliğiyle , naifliliyle tatlı bir müzikal olmuş. Buram buram emek yahu... Müziklerini de uzun bir süre dinleyeceğime benziyor. Oscar'a gelince aday olduğu dallar da ödülleri silip süpüreceğe benziyor. Diğer filmleri de düşününce burada biraz çelişkiliyim. Ama film resmen uçurdu.
8
3 ay önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
filmin müziği hariç beğenmedim.
0
3 ay önce
Ubuntu profil resmi
Ubuntu
Açıkçası 14 dalda Oscar adaylığını ve eleştirileri görünce "kesin tatmin etmeyecek" gibi bi' ön yargıya kapıldım. Ama şimdi filmin bu adaylıkları hak ettiğini düşünüyorum; teknik konular dışında en büyük nedeni de her şeyiyle insana dokunması.

Oyuncuların kalitesi zaten ortada ama söz konusu müzikal ağırlıklı bi' dram-komedi karışımı olunca oyunculuklar kadar müziğin de konuşulması gerekiyor. Justin Hurwitz harika iş çıkarmış; ince ince, naif naif işliyor insanın içine soundtrack'ler.

Filmi seveni de sevmeyeni de taşlamamak gerekiyor. Bu kadar adaylığın abartılı olduğunu düşünenler de kendi perspektiflerine göre haklı olabilirler; ya da bir alışkanlığın kurbanı... Nihayetinde akademi genellikle ağır dram unsuru içeren filmlere ödül veriyor. Burada Nobel'in Bob Dylon'a gitmesi gibi bir amaç da olabilir; teşvik.

Bence bu filmin en büyük başarısı hayalle gerçeği çok güzel bi' dokunuşla kesiştirmesi. Mutlaka izleyin derim.
5
3 ay önce
missbolt profil resmi
missbolt
aşırı romantik ve aşırı gerçekçi. bi müzikalde ağlıcağımı düşünmezdim asla ama ağlanırmış
3
3 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Kesinlikle izlemeye değer muhteşem bir film! Aşk meşk filmi diye düşünmek yersiz. Her anlamda baştan çıkarıcı! Müziklere aşık olmamak elde değil! Görsel açıdan rengarenk. Konusu cidden ilgi çekici ve sürükleyici. Ödül konusuna girmeyeceğim ama bu film kesinlikle izlenmeyi hak ediyor. Hem duygu yüklü hem eğlenceli hem de aşşşşırı güzel müzikleri ile sizi ısıtacak :)
17
3 ay önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Yüzünde öyle bir ifade olur ki bazen tüm sözler kifayetsiz kalır... Gerçek zamanın bir saniyesi senin milyonlarca zamanını alır götürür... ve sadece bir kaç dakikayı anlatmak için böyle güzel bir film yaparsın... Filmdeki ince ince işlenmiş sahneler, ahşap tabure, Emma'nın dans ayakkabıları, Ryan'ın piyano çalışı ve tabiiki John Legend...
18
3 ay önce
burcst profil resmi
burcst
Müzikleri bir harikaydı.Oyuncuların uyumu ve uçuş uçuş danslar insanı sürreal bir boyuta sürüklüyor.Altta yatan hikaye ise filmin finaliyle daha bir anlam kazandı.Bu kadar ödülü hakediyor mu ondan ben de emin değilim ama özellikle müzikal sevenler,müziği ve dansı sevenler için izlenesi ve tatlı bir film.Bazı insanlar hayatımıza 'olmak' için değil ' sebep olmak' için girerler diye düşündüm onlar Paris'te dans ederken..
18
3 ay önce
Vervain profil resmi
Vervain
Yüzümde bir tebessümle salondan çıktıysam eğer, bu film benim için başarılıdır. Prodüksiyon harikası bir gösteri. Müzikler harikaydı, filmin ana melodisi bir şahaneydi. Cast iyi seçilmiş ve iyi oynamışlar. Bu kadar çok dalda Oscar adayı olmalı mıydı? ya da bu kadar ödül almalı mıydı? soru işaretlerim var. Müzikal severler için izlenesi bir film. Son sahnenin kurgusu çok çok iyiydi. Filmin tamamı öyle olsaydı keşke ;) İyi seyirler
14
3 ay önce
starch profil resmi
starch
Filmin renkleri olağanüstüydü. Konusu, çekimleri, geçişler, kurgu, müzikler, abartılmamış müzikal şarkıları, oyuncuların doğallığı, güzellikler saymakla bitmeyecek gibi. Her ne ödül almışsa ve alacaksa sonuna kadar hakediyor.
16
3 ay önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Bir yandan 60'lı yılların neşeli, rengarenk ve umut dolu müzikallerine selam dururken(kostüm ve sahneler hem dozunda hem de çok güzeldi bu bakımdan), nihayetinde 21.yy. gerçekliğini de yüzümüze vuruyor film. Müzikallere pek dayanıklı olmama rağmen rahatlıkla izledim, dozu gayet iyi yani. Sonunda gırtlağımda düğümlenen bir hüzün de cabası... Tamam itiraf ediyorum gözlerim de yaşardı 😢 sonuç film gayet iyi ama ben kırmızı hapı alıp harikalar diyarında kalmak istiyorum. Bi 'Sound of Music' izleyim de ayarlarım düzelsin 😊
1
3 ay önce
dreaf profil resmi
dreaf
y%C3%B6netmen bu filminde de caz%C4%B1 sevdirmeye %C3%A7al%C4%B1%C5%9Fm%C4%B1%C5%9F bize
0
3 ay önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
İnsan bir filme aşık olabiliyormuş meğer *.* Böyle filmler daha çok yapılmalı. Ryan ve Emma *.* En tatlı çift misiniz acaba siz?! Sinemaya, oyunculuğa ve müziğe olan tutkumu ateşledi. Ah o kostümler! Renkler! Aldığı, alacağı, kaçıracağı bütün ödülleri hak ediyor.
9
3 ay önce
cberkezcn profil resmi
cberkezcn
Müzik ve sinemanın bu kadar güzel ve nostaljik şekilde ele alınabileceğini düşünmezdim. Jazz'ı müzikal bi şekilde izlemek çok keyifliydi. Oyunculuk,senaryo ve yönetmen zaten yoruma kapalı, tek sıkıntım filmin bitmesi oldu diyebilirim.
6
3 ay önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Oyunculukları, müzikleri, kostümleri hepsi çok güzeldi. Bittiğinde yüzünüzde hoş bir gülümseme bırakacağından emin olabilirsiniz :)
3
3 ay önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
başıma bir şey gelmeyecekse maalesef balon.
3
3 ay önce
Haticeozkrn profil resmi
Haticeozkrn
Emma Stone ve Ryan Gosling'in müthiş uyumlu ve performansları harikaydı. Müzikal sevmememe rağmen 128 dakika nasıl geçti
anlamadım kesinlikle tekrar izlenilmesi gereken filmler arasında. dekorlar ve kostümlerde çok başarılıydı bence
2
3 ay önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
iyiki sinemada izledim dediğim filmlerden oldu.Çok ayarında bir filmdi, müzikler harikaydı,J. K. Simmons abimizi görmek ayrı bir neşe kattı :) whiplash'de aldıgm o müzikal keyfi bu filmde de gösterdiği için Damien Chazelle'e saygılar sevgiler diyorum ve iyi seyirler diliyorum :)
4
3 ay önce
untildawn profil resmi
untildawn
Bu filmi izlediğimde en çok da bir hayalimin veya tutkumun olmamasına üzüldüm.
3
4 ay önce
lews profil resmi
lews
Uzun zaman sonra gördüğüm en güzel müzikal filmdi.Emma Stone ve Ryan Gosling in muhtesem oyunculukları ve sahne uyumları harikaydı baştan sona size her duyguyu yasatarak ilerleyen bu filmi izlemenizi tavsiye ederim çok büyük ihtimalde bircok oscar ödülünün sahibi olacak gibi.
4
4 ay önce
aysemiray profil resmi
aysemiray
Çok çok çook tatlı ve hatta izlediğim en güzel müzikaldi diyebilirim. Müzikler, mekan seçimleri, kostümler,renkler.. kısacası her şey harikaydı. Aldığı puanları sonuna kadar hakediyor.İzleyiniz, izlettiriniz:)
3
4 ay önce
Gonca.su profil resmi
Gonca.su
Müzikal filmler hep gözdem olmustur.La la land de best lerim icindeki yerini aldı.İlk dakika itibariyle insani icine ceken masalsi anlatımı ile büyülenmemek elde değil. Oyunculuklar, müzikler, mekanlar, kıyafetler, renklerin carpici etkisi 50 li yılların müzikallerini seyrediyormus gibi insani etkiliyor. Tek kelime ile büyülendim :))
5
4 ay önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Bu sene izlediğim en güzel, en masalsı, en romantik, en şahane müziklere sahip filmdi. Eski müzikallerin havasını sonuna kadar hissedebileceğiniz, nostaljik, klasik Hollywood filmleri havasında çok tatlı bir film olmuş.
16
4 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Romantik filmlerle aram iyi olmasa da bu masalsı anlatım çok hoşuma gitti. Hele görüntüler geçmiş ve bugünle mükemmel bir köprü olmuş. Damien Chazelle bu işi biliyor, daha fazla film yapmalı bence.
10
4 ay önce
Suphan profil resmi
Suphan
Çok sağlam, İKSV galasında izledim iyi ki izlemişim. Bu yılın en iyi filmi olabilir.
4
4 ay önce

La La Land filmini beğenenler

La La Land filmini izlemek isteyenler

La La Land filmini içeren raflar

La La Land filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön