Kaldirim serçesi (La môme) (2007) afişi

Kaldirim serçesi (2007)
La môme

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Sanat Eseri, Müzikal, Dram
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
140 dakika
nahciyee Berlin Film Festivali’nin açılış filmi olan “La Vie En Rose”, başrollerinde Fransız aktris Marion Cotillard, Sylvie Testud, Gérard Depardieu’nun oynadığı, büyüleyici bir Edith Piaf biyografisi. Fransa – İngiltere – Çek Cumhuriyeti ortak yapımı olan film, 140 dakika boyunca ruhunuzu okşayacak Edith Piaf müzikleriyle dolu. Edith Piaf’ın 1959’da New York’da verdiği konser sahnesi ile başlayan film, Fransız şarkıcı Piaf’ın, 40’lı yaşlarına odaklanıyor. 1915 yılında dünyaya gelen Piaf, babasının çalıştığı sirk sayesinde küçüklüğünden itibaren pek çok yer dolaştı. O dönemlerde, en yakın arkadaşı Mômone (Sylvie Testud) ile sokaklarda şarkı söyleyerek para kazanıyordu. Bu sırada bir kabare işleten Leplée (Gérard Depardieu) tarafından keşfedildi ve kısa sürede, onu meşhur edecek çevre içine girdi. “A Very Long Engagement” (Kayıp Nişanlı), adlı filmden tanıdığımız Cotillard, Piaf’ın gençlik yıllarından, 47 yaşında ölümüne kadar olan süreyi büyük başarıyla canlandırıyor. Genç yaşta yakalandığı hastalık ve bağımlılıkların, henüz 40 yaşındayken onu 70 yaşında bir kadın haline dönüştürdüğü, yürüme, konuşma ve şarkı söyleme yetisini kaybettiği süreci tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor. Filmde, Piaf’ın büyük aşk yaşadığı ve 1949 yılında bir uçak kazasında hayatını kaybeden boks şampiyonu Marcel Cedan’ın (Jean-Pierre Martins) da önemli bir yeri var.

Yorumlar

Seda.. profil resmi
Seda..
atmosfer, makyaj, muhteşem ötesi oyunculuk, şarkılar, Edith Piaf.. hangi birine hayran olacağımı şaşırdım
7
4 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Bir an filmde Edith Piaf kendisini oynuyor sandım. Tıpkısının aynısı sanki.. Marion Cottilard ise bir önceki hayatında Edith Piafmış gibi rolü yaşamış ve oynamış. Harikaydı... Hayatın zalimliğinede değinirsek Piaf için çok acımasız olmuş.
5
4 ay önce
eskon profil resmi
eskon
O muhteşem ses... non je ne regrette rien! sadece bu parçanın hikayesi için bile bu saygıdeğer- anlamlı filmi izlemeye değer.
1
9 ay önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
güzel uyu
0
neredeyse 2 yıl önce
Hermione profil resmi
Hermione
Film klasik, acıklı, dokunaklı bir biyografi olurdu sadece, eğer Marion Cotillard'ın kusursuz oyunculuğu olmasaydı. Bir de makyaj var tabii... İzlerken karşımda gerçekten Edith Piaf varmış gibi hissettim. Mükemmeldi.
1
neredeyse 2 yıl önce
Boddah profil resmi
Boddah
Bu olağanüstü kadın son röportajında şunları söyler:

---spoiler---

- Bir kadına öğüt verecek olsaydınız, bu ne olurdu?
- Sev.
- Bir genç kıza?
- Sev.
- Peki bir çocuğa?
- Sev.

---spoiler---
8
2 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Edith Piaf seven herkese tavsiye ederim, hayat öyküsünü izler,bol bol şarkılarını dinlersiniz.La vie en rose zaten unutulmaz bi şarkı, en sevdiklerimden.Biraz hüzünlü bi hikaye ve çok güzel bi film
3
2 yıldan fazla önce
HandeKocak profil resmi
HandeKocak
- Büyük bir sanatçısınız.
+ Topuklu giydiğimdendir.
3
3 yıldan fazla önce

La môme filmini beğenenler

La môme filmi hakkında ilgi çekici içerikler