La vida de los peces (The Life of Fish) (2010) afişi

La vida de los peces (2010)
The Life of Fish

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Şili
Süresi
84 dakika
Mine.Ce Şilili genç yönetmen Matias Bize'nin !f 2011' de gösterilen son uzun metrajlı filmi La Vida De Los Peces / Balıkların Yaşamı, gezi yazarlığı yapan ve Almanya'da yaşayan 33 yaşındaki Andres' nin birkaç günlüğüne döndüğü, çocukluk ve gençliğinin geçtiği Santiago'da, bir çocukluk arkadaşının doğumgünü partisine katıldığı akşamda geçiyor. Andres, ertesi sabah Almanya'ya geri dönecektir. Hikayenin tamamı bu partide geçiyor. Andres, arkadaşının evindeki bu partide oda oda geziyor, çocukluk arkadaşlarıyla, onların çocuklarıyla ve Almanya'ya giderken terk ettiği, hayatının aşkı Beatriz ile konuşuyor...

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

otekiben profil resmi
otekiben
etkisi farklı olsa da çoğu insanın yaşadığı bir durumu gerçekmişcesine, olduğu gibi yansıtmaya çalışmış. dialoglar pek yaratıcı değildi, olay -final tercihi dışında- bildiğin klişeydi, sinematografi sıradandı falan filan. ama söz konusu olan yarım kalmışlıklar ya da yaralar olduğu için, bu aksak hali anlattığı olaya çok yakışmış. filmi sevdim, ama zirve noktası olan final tercihine ayrıca saygı duydum. ruhun mantıkla savaşını; senin istediklerin, senden beklenenler olayını o kadar güzel yansıtmış ki.
1
2 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
Aslında ilginç bir işleyişe sahip, kimselerin fazla bilmediği bir film. Bilinse birçok kişinin hoşuna gidebilir. İşleniş güzeldi ama bence biraz arabeske bağladı. Farklı yönlere çekilip, akvaryum metaforuyla anlattığı kalakalma duygusunu daha kişiselleştirse çok iyi bir film olurdu.
1
3 yıldan fazla önce

La vida de los peces filmini beğenenler

La vida de los peces filmini içeren raflar

La vida de los peces filmi hakkında ilgi çekici içerikler