Leydinin Aski (Lady and the Tramp) (1955) afişi

Leydinin Aski (1955)
Lady and the Tramp

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Romantik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
76 dakika
Ricky.McFloyd Lady, kendisiyle ilgilenen sahipleriyle beraber mutlu bir hayat süren dişi köpektir. Bir süre sonra sahipleri eve bir bebek getirdiklerinde, kendisini ikinci plana atılmış olarak hisseder. Artık evde sahiplerinin Lady’den önce ilgilenmeleri gereken bir varlık daha vardır. Evde yaşanan ve onun üzerine atılan tatsızlıklardan sonra artık istenmediğini düşünen Lady, evden kaçmaya karar verir. Sokakta tanıştığı bir erkek köpek olan Tramp ise Lady’nin hayatını değiştirecektir. Sinema tarihinin ilk sinemaskop çizgi filmi olan Lady and the Tramp aynı zamanda Disney’in orijinal bir öyküden sinemaya aktardığı ilk eseri.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İnsanda güzel duygular uyandıran hoş bir animasyon. Özellikle köpeklerin kendi türlerine göre aksanları olması çok hoşuma gitti :D İskoç aksanıyla konuşan amca köpek favorimdi :D 7/10
5
1 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Bu ne tatlılık, bu ne güzellik. ''İlk kez bana köpek dedii :('' diyorlar gerçekten de..çünkü biz onları sevdikçe kendilerini bizden, bizi kendilerinden ayırmıyorlar.Onların nasıl sevilmesi ve onlara nasıl davranılması gerektiğini gösteren harika bir film.Ayrıca kendi aralarındaki diyaloglara ve Lady'nin o şımarık ve nazik hallerine bayıldım :)
6
1 yıldan fazla önce

Lady and the Tramp filmini beğenenler

Lady and the Tramp filmi hakkında ilgi çekici içerikler