Uğur Böceği (Lady Bird) (2017)

Uğur Böceği (2017)Lady Bird

Puan 6.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Komik, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
94 dakika
69
13
256
65
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Büyümenin zorlukları nedir denilirse aha tam da bu filmdir ...
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Güzel bir ergen filmidir. Lady Bird'in özellikle annesiyle girdiği atışmalar, düşünceleri, ergenlik sevgili deneyimleri falan... Hoş bir film diyebilirim.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Cardelia profil fotoğrafı
Cardelia
Sanki günlük bir dizinin ilk bölümünü izlermiş gibi. Film gibi değil monoton
error_outline
3 yıldan fazla önce
Busraarslanturkoglu profil fotoğrafı
Busraarslanturkoglu
Holywood matematiğine(klişelerine) uymadan yazılmış oldukça gerçekçi ve etkileyici bir film.Ergenlik dönemindeki bir genç kadının büyüme sancılarını ve kimlik arayışını okadar özenle ve güzel diyaloglarla vermiş ki hayranlık duymamak elde değil.Karakter gelişimleri ve karakterlerin çok boyutlu oluşu da seyir zevkini bir hayli arttırıyor.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Pek benim tarzım değil inişler çıkışlar küçük tümsekler şeklinde.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Oskarlık olarak bakmadığımda -ki oscara aday olduğunu bilmeden izledim- gayet güzel bir filmdi.Günümüz aile yaşantılarından bir kesit. Vurucu veya etkileyici saheleri vs yoktu ama sıkmadan izlettirdi kendini.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
husevni profil fotoğrafı
husevni
Çok övüldü, oscar vs ama abartılmış bence. Bana hikaye ilerleyişi ve anlatılmak istenen olarak Boyhood'u hatırlattı. Ama o film bile Lady Bird kadar sükse yapmadı, halbuki çok çok daha emek verilen bir filmdi.Sakin hayatın içinden , gençlik ve aile dertleri...Beğenmedim diyemem güzeldi ama abartıldığı kadar mı,hayır.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
KARAGEYIK profil fotoğrafı
KARAGEYIK
Sıkılanların aksine ben oldukça sevdim filmi ve özellikle ana karakteri... İzlemezseniz de çok şey kaşırmış olmazsınız ama bence berbat bir film de değil...
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
oscar adayı diye izledim ama berbatmış..
error_outline
5 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
aman allahım bu film nasıl oscar adayı olmuş bir türlü algılayamadım sıkıntıdan kendimi vurdum resmen çok ama çok sıkıcı durağan tek düze bir yapımdı !
error_outline
5 yıldan fazla önce
beyincik profil fotoğrafı
beyincik
ana karakteri oldukça yüzeysel bulduğumdan mütevellit işlenen her konuyu da güzelce ziyan ettikleri kanısındayım. son bir kaç yıldır sıkça rastlandığı gibi yine gereğinden fazla büyütülen bir film.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Oscar alırsa kafamı taşlara vuracağım bir film! Yine Boyhood, Juno gibi bir garabetle karşı karşıyayız. İşte taşrada, New York'ta okuma hayalleri olan genç bir kızın aşkları, arkad...bla bla bla
error_outline
5 yıldan fazla önce
Raptiorius profil fotoğrafı
Raptiorius
Komedisi ve trajedisi eksik olunca ergenlik kamu spotu gibi olmuş film. Amerikan kültüründeki klişeleri ne eksik ne fazla göstermişler yeni bir bakış açısı sunmamışlar ve Lady Bird karakteri dışındaki kişiler tiplemelerden oluşturulmuş.Tiyatro hocasının yerine gelen koçun sahnesi dışında beğendiğim bir sahne olmadı. Çok kötü bir film değil ama beklenti yarattığı kadar iyi de değil.
error_outline
5 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Bir genç kızımızın ergenlik sancılarını toparlayıp film yapmışlar. Olmamış. Malum dönem içerisindeki duygusal belirsizlik, mantıklı düşünememe, aileyle çatışma, özgürlük, uzaklaşma isteği, çarpık ilişkiler, arkadaşlık, çıkar ilişkileri ve daha bir sürü konuyu sıkıştırıp presleyip hap boyutuna getirmişler. Hani çeşit çeşit yemeği bırakıp hapla doymak isterim derseniz bu filmi de seversiniz. Birçok açıdan yetersiz bulduğum bir film oldu. Hatta izlerken nasıl olur da bu kadar kısa, yüzeysel ve özensiz bir film oscar adayı olur diye düşünmeden edemedim. Tamam birkaç güzel mesajı ve hoşunuza gidebilecek duygusal birkaç sahnesi mevcut ama bence kesinlikle oscar adayı bir film olamaz. Oyunculuklara bakacak olursak eğer Saoirse Ronan başarılıydı ama daha iyi filmlerini de gördüğüm için bu filmle oscar alabilecek boyutta bir performans sergilediğini düşünmüyorum. Laurie Metcalf o sert ama içten içe duygusal halleriyle çok daha başarılı bir oyunculuk sergilemiş bence. Filmin müziklerini ise oldukça başarılı buldum. Sonuç olarak sıradan bir film. Beğendim diyemiyorum. İzlemek isterseniz buyrun ama bence zaman kaybı.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Lady Bird'un ergenlik dönemi gecişi herşeye olan itirazi, kendini bulma cabalari, annesiyle olan çekişmeleri tartısmalari başarılı şekilde yansıtılmış.
error_outline
5 yıldan fazla önce