Lagaan: Once Upon a Time in India (2001)

Lagaan: Once Upon a Time in India (2001)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Hindistan
Süresi
224 dakika
karenin Hindistan'ın Champaner kenti büyük bir kuraklık içerisindedir. Köylüler bir araya gelerek, toprak sahiplerinden "Lagaan" adlı verilen vergilerin bir süre durdurulmasını isterler, çünkü ellerinde vergi namına verecek hiçbir şeyleri kalmamıştır. Fakat İngiliz yerel yöneticilerin bir şartı vardır; Lagaan vergisinin kaldırılması ancak köylülerin İngilizleri bir kriket müsabakasında yenmesine bağlıdır. Fakat köyde kriket oynamayı bilen hiç kimse yoktur

Yorumlar

OividiosCaeremos profil resmi
OividiosCaeremos
Klişe. Aamir Khan'a yakıştıramadığım bir film. Başından 10 dakika izleyip sonunu gayet kolay görüyorsunuz. Her şey klişe filmin içinde.
2 yıl önce
phoebe profil resmi
phoebe
Çok uzun film. Giriş bölümü inanılmaz uzun tutulmuş. Gelişme ve sonuç gayet iyi, verdiği mesajlar çok güzel, oluşturduğu takım ve takımdakilerin özellikleri de çok iyi.
neredeyse 3 yıl önce
Mervealucard profil resmi
Mervealucard
Öncelikle ben bu filmi kriket + Aamir Khan için izlemiştim, kriket oynayan biri olarak beğendim ama tabi oynamasaydım beğenir miydim bu beni de düşündürdü. Yine de çok yerilecek bir film olduğunu düşünmüyorum ve uzun olması gayet doğal sonuç olarak bu bir Bollywood filmi.
neredeyse 3 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
bence güzel bir çay demleyin termosa koyun,evinize en yakın parka gidin bir de arkadaşınızı çağırın daha iyi.açık ara uzun zamandır izlediğim en kötü film.tabi zevkler renkler.saygılar
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
süresi uzndu.LAgaan adını verdikleri ürünlerini İngizlere vergi olarak vermemek için Kriket maçı yapmayı kabul eden köylülerin hikayesi.Filmin ilk yarısı maça hazırlıkla.ikinci yarısı maçla geçiyor.süre uzun olduğu için sıkıldım biraz..
4 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
filmi, kriket maçından ibaret olarak düşünmemek lazım. ırkçılığı, sömürgeciliği, kast sistemini ve adaleti çok güzel bir şekilde işlemişler. biraz fazla uzun tutmuşlar ama 3,5 saatimi verdiğime pişman değilim. uzun olması dışında beğendiğim bir film oldu.
4 yıldan fazla önce
eshe15 profil resmi
eshe15
güzel bir filmm
4 yıldan fazla önce
Allizzwell profil resmi
Allizzwell
Hindistanın kurtuluşunu anlatan güzel bi film..
4 yıldan fazla önce
starch profil resmi

Lagaan: Once Upon a Time in India filmini beğenenler

Lagaan: Once Upon a Time in India filmini içeren raflar

Lagaan: Once Upon a Time in India filmi hakkında ilgi çekici içerikler