Berberin Kocasi (Le mari de la coiffeuse) (1990)

Berberin Kocasi (1990)Le mari de la coiffeuse

Puan 9.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
82 dakika
25
1
56
37
japonbalikcisi profil fotoğrafı
japonbalikcisi
Çok özel bir film benim için. Yıllar önce izlemiştim, geçen gün tekrar izlemek geldi içimden. Benim için en çok şekilciliğimi yüzüme vuran, ders veren bir film.
Baştan sona duygusunu hiç kaybetmiyor bence. İnsanı bu kadar yakalayan çok az film vardır diye düşünüyorum.
Çok anlamam böyle film yorumlamalarından filan ama filmin anlatmak istediğini benim gibi insanlar bile hissedebilir. O yüzden izlenmeli, izletilmeli. Özellikle çift olarak izlemek size çok şey kazandıracaktır diye düşünüyorum. Neden diye sorarsanız, bilmiyorum :)
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Kaç insan düşlediği hayali yakalayabiliyor ki ?
'Büyüyünce ne olacaksın' sorusuna 'berberin kocası' yanıtını verecek kadar delicesine tutkulu olan bir insanın aşk hikayesi bu. Yaş ne olursa olsun sevmek illa ki, hele de güzel sevmek... Hoş ve anlamlı.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Turuncuklaket profil fotoğrafı
Turuncuklaket
Filmi izlemekte tereddüt eden arkadaşlarım, benim sayfamda en sevdiklerim rafıma bakarak ordaki filmlerin çoğunluğunu sevdiğinizi farkederseniz bunu da seversiniz. Keyifli seyirler. Benim unutulmazlarım arasına çoktan girdi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
"tutku" ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. gerçekten ilginç bir film. dinginlikle hüzün arasında sürüklüyor izleyeni; bu da beğenmemin en büyük nedeni. finali insanların klasik korkularından birini abartılı bir şekilde ele almış ve çözmüş. bir nevi "zirvede bırakmak" olmuş.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
blindcrow profil fotoğrafı
blindcrow
ben soundtrack ini internette bulmuştum, hala sağlam link vardır mutlaka, bulamazsan upload edebilirim..
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
neway profil fotoğrafı
neway
Mutluluk için çok fazla şeye ihtiyaç yoktur tezinin kanıtlandığı film. Bir çocucuğun cinselliği keşfi ile başlayıp hayat idealini bu keşif üzerinden kurmasını anlatan filmde müzikler diyorum üzerine diyecek kelime bulamıyorum. Keşke müzikleri bilen biri çıksa buralardan diye de bir umut düşünüyorum :)
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce