Küçük Prens (Le Petit Prince) (2015)

Küçük Prens (2015)Le Petit Prince

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Fransa
Süre
108 dakika
291
8
673
195
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bazı şeyleri neden sevdiğinizi açıklayamazsınız ya, işte Küçük Prens de öyle benim için. Öyle sebepsizce bir sevgi bu. Yeniden uyarlansa onu da seve seve izleriz. Bunu izlemenin yaşı yok çünkü ✧ ✯ ☆
error_outline
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Büyümek mi? Asla. Sadece biraz gül .
error_outline
5 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil fotoğrafı
nazarboncugu
çocukları kalıplara sokarak nasıl delirttiğimizi ve onları hayal dünyalarıyla daha çok buluşturarak geliştirebileceğimiz anlatan bir film. Küçük Prens zaten dev klasiklerden. güzel bir uyarlamaydı
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Repliklerinden müziklerine her şeyi çok güzel olan kaliteli bir animasyondu.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sophie profil fotoğrafı
Sophie
"-Vereceğim sır çok basit:
İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez...
Küçük prens unutmamak için tekrarladı:
-Gerçeğin mayası gözle görünmez.’’
Kitabını defalarca okumuş ve Küçük Prens’e hayranlık duymuş biri olarak filmi de beni büyüledi. Harika bir uyarlama olmuş bence. O saflık, masumiyet nasıl da yumuşatıyor insanın kalbini, sıcacık bir film olmuş. Gerek içindeki müzikler gerek replikler hepsi ama hepsi yerli yerindeydi. Sanırım ilk defa bir kitap uyarlaması filmi bu kadar beğeniyorum ya da belki fazlaca seviyor olmamdan dolayı böyle. Uzun lafın kısası yüzümde her zaman olduğu gibi sıcacık bir gülümseme bıraktı :)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Tekrar tekrar izlenmesi gerekenlerden. MUHTEŞEM :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
bahmetp profil fotoğrafı
bahmetp
beklediğim gibi sahneler kadar replikliklerin insanı etkilediği bir film olmuş. en çok ta repliği.
error_outline
6 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
kitabını okumamıştım adını çok duymuştum ama filmi gerçekten beğendim özellikle replikler harikaydı , tawsiye etmeye gerek bile yok herkes izler zaten ;)
error_outline
6 yıldan fazla önce
KlaketKafa profil fotoğrafı
KlaketKafa
Öyle güzeldi ki... Hatta belki iddialı olacak ama olsun varsın: Bence kitabından daha güzel bir filmdi *.* Çoğu zaman kitapların verdiği duyguyu yansıtamaz filmler, bu sefer öyle olmamış. Hayatımın animasyonları sıralamasında ilklerde yer alır rahatça. Bunun yanı sıra müzikleri çok sevimliydi ^.^ Film biter bitmez bir kez daha dinleme isteği uyandırdı. İçinizde ilgisizlikten somurtuk bir şekilde oturmuş kalmış çocuğu mutlu etmenin zamanı geldi de geçiyor! İzlemeyenler çok şey kaçırıyorsunuz!
error_outline
6 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Hayatımda ikinci kez bir filmde sık aralıklarla ağladım. (İlki Awakenings'ti) Daha önce bu kadar etkileyici bir animasyonla karşılaşmamıştım. Hatta bir çocuğun izlerken üzüleceğini bilmek bile canımı acıttı izlerken. Çok derin imgelere yer verilmiş bu yönüyle, gerilimiyle, kitaba bağlılığı ile fazlasıyla etkileyici yönü var. Gözümü kırpmaktan korktum izlerken. Ağlamak bana çocuk kaldığımı hatırlattığı için de hep ağlamak istiyorum.. Işıklar içinde uyusunlar bütün çocuklar. Gittikleri yerde hep gülümsesinler ve her yıldızlara baktığımızda aslında hepimizin büyümüş çocuklar olduğunu hatırlatsın bizlere.
error_outline
6 yıldan fazla önce
sulti profil fotoğrafı
sulti
Elbette ki kitabın büyüsünü yitirmemek için izlenmemesi gereken bir film ama yine de o duyguyu, o sıcaklığı verebildiğine inanıyorum. Tek takıldığım nokta şu; kitapta okuyucunun hayal dünyasına bırakılan ve kitabı eşsiz kılan noktaların filmde doldurulması beni rahatsız etti. Yine de izlenesi bir film. Harika bir animasyon
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Ah Küçük Prens ! Konu sen olunca söz söylemeye gerek mi var ? Yıldızlara bakıp gülümsemek için bir sebebim var artık ... Ve gerçekten Yetişkinler Çok Tuhaf ! :)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
pelinsvr profil fotoğrafı
pelinsvr
BU FILM MUTLAKA IZLENMELI
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
furkanacar profil fotoğrafı
furkanacar
Küçük Prens her ne kadar çocuk klasikleri içinde gösterilse de benim gözümde her zaman yetişkinlerin içindeki çocuğa yazılmış bir kitap olarak kalacak. Filme başlarken kitaptan uyarlama filmler ön yargısı vardı elbette, hatta başlarda bunun kitapla alakası bile yok diye söylenmedim değil ancak film ilerledikçe kitaba göre o kadar güzel yorumladıkları fark ediliyor ki bundan daha iyisi olamazdı kesinlikle.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Bir kitap filme ancak bu kadar güzel uyarlanabilirdi. Ama kitapta olup da işlenmeyen bazı yerleri de aramadım değil. Mesela, keşke gülüyle geçirdikleri zamanları daha çok işleselerdi. Ve fil yutmuş boa yılanını küçük prensin anladığını. Kitabını okumadan izlemeyin. Ve eğer hala okumadıysanız, okumak için de daha fazla beklemeyin. :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce