Baykus kralligi efsanesi (Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole) (2010)

Baykus kralligi efsanesi (2010)
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
97 dakika
cinemarty Genç bir baykuşun serivenlerini 3D film formatında sunacak olan Warner Bros ile Village Roadshow Pictures ittifakında gerçekleştirilen filmin ana kahramanı Soren adında hevesli ve sevimli bir baykuş! Soren, babasının kahramanlık hikayeleri ile büyümüştür. Ga'hoole Muhafızlarının bambaşka hikayeleri ona görkemli destanlar olarak anlatılagelmiştir. Her dinlediği Muhafız öyküsü onu kendinden geçirir ve hülyalara daldırır. Bu genç bir baykuşa göre, kahraman Ga'hoole Muhafızları tüm baykuş ırkını kötü kalpli Safkan Olanlardan kurtarmak için büyük bir dirayet gösteren, mitsel bir kanatlı savaşçılar ordusudur. Soren bir gün bu kahramanlardan biri olmanın hevesiyle doluyken, ağabeyi Kludd, kardeşinin bu hayalleri ile dalga geçer. Aslında Kludd, Soren'in hevesiyle alay etmekle, uçmak, avlanmak ve babasının Soren'e duyduğu sevgiyi çalmak için can attığını ispatlamaktadır. Ancak, Kludd'ın kıskançlığı korkunç sonuçlar doğurur: İki genç baykuş ağaç tepesindeki yuvalarından tam da Safkan Olanlar'ın pençelerinin dibine düşerler. Şimdi diğer cesur genç baykuşların yardımıyla yürekli bir kaçış gerçekleştirmek Soren'e kalmıştır. Genç baykuşlar efsanevi Muhafızların evi olan Büyük Ağacı bulmak için denizlerin üzerinden, sislerin içinden uçarlar. Muhafızlar, Safkan Olanları yenmek ve baykuş krallıklarını kurtarmak için Soren'in tek umududurlar.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Bomboş bir animasyon. Kendi konusu olmayan başka fantastik evrenlerden karakter ve konu çalan bir film. İlk sahnelere dikkatlice bakarsanız Eragon'u. Kötülerin kraliçesi ile kahramanlara uçmayı öğreten baykuşun düşüşü birebir Harry Potter ve Voldemort'un boğuşması, mekanlar Mordor, Ayrık Vadi, Lothlorien, karakterlerden ana karakter Frodo, cüce baykuş diğer hobbitler. Digger eşek, dev baykuş Shrek yanlarında kadın Fiona. Birbirleri ile sürekli dalaşan ve şakalaşan kötülerin tarafındaki ikili Karayip Korsanlarındaki İngiliz askerler Murtogg ve Mullroy. Kardeşin kardeşlere ihanet edişi ve beyaz kraliçe ile konuşma sahnesi birebir Narnia Günlükleri'nde Edmund'un satışı. Muhafızların konseyi Beyaz baykuşlar Galadriel, Celeborn. diğerleri Gandalf, Gimli, Elrond. pençesine iki kılıç takan baykuş Legolas. Demir maske zaten Sauron ki filmin sonu birebir Gollum, Frodo kapışması ve Gollum'un ölümü. hemen ardından "ve son anda isildur babasının kılıcını aldı" sahnesi ve düşen altın pençe, güç yüzüğünü ve Pelennor Çayırları Savaşı'nı birebir kanıtlıyor. Açılarına kadar maskenin yerde kalışı Sauron'un helmetinin yerde kalışıyla birebir. Bu kadar özgün olmayan her anı çalıntı bir senaryo olduğu için altında yatan üstün ırk - Nazi - toplama kampları - gece körlüğü gibi gibi yansımaları görmezden geliyor ve filmi kara listeye alıyorum.
12 ay önce
mels profil resmi
mels
Dev ekranda izlenmesi gereken harika animasyon :)
neredeyse 2 yıl önce
cizgisizdefter profil resmi
cizgisizdefter
İzlediğim en kaliteli animasyondu diyebilirim.
3 yıl önce
starch profil resmi
starch
Görsel bir şölen, mükemmel bir animasyon. Mümkünse dev ekranda izleyin..
neredeyse 4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İzlediğim en iyi animasyonlardan biriydi. Slow-motion sahneler muhteşemdi ve animasyona epik bir hava katıyordu. Yüzükler Efendisi nin esintilerini gerçekten e barındırıyordu ama kesinlikle bir taklit değil. Benim için animasyonların Yüzüklerin Efendisi gibi oldu :D Kesinlikle defalarca izlerim ben bunu :D
neredeyse 4 yıl önce

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole filmini beğenenler

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole filmini içeren raflar

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole filmi hakkında ilgi çekici içerikler