Sevginin Gücü (Léon) (1994)

Sevginin Gücü (1994)Léon

Puan 9.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Kült, Aksiyon, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Fransa
Süre
110 dakika
4987
50
10328
381
Özet Fragman Beğenenler
Peris profil fotoğrafı
Peris
95 yılında sinemada izlemiştim sonra defalarca tv, dvd vs. Şimdi tekrar sinemada seyretmek güzel bir hediye gibiydi. Eski tadı alamadım ama filmi neyin bu kadar kült yaptığını ya da zamanında neden bu kadar sevdiğimi anlamak da kendi iç dünyama yolculuk etmeme neden oldu.
Filmler biriktirin. Yıllar sonra tekrar tekrar izleyeceğiniz filmler. Kim olduğunuzu, neye dönüştüğünüzü, hayallerinizi size anlatan sevgi dolu filmler.
Herkese iyi seyirler....
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Anlattıkları, anlatmaya çalıştıklarıyla çok değerli bir film. Kötü görünen birinin içinden nasıl bir iyilik koruyuculuğu çıkar, kin dolu insan nasıl merhamet kazanır üzerine muhteşem bir suç filmi. Kült filmler boşuna kült olmuyor işte, bu da kanıtı.
error_outline
tugbauzumcu profil fotoğrafı
tugbauzumcu
Başlarda bu konu nereye gidiyor on iki yaşındaki çocuğa neler giydirmişler bu çatlak nasıl polis çıkar gibi giderken güzel bir finalle bambaşka yerlere gidiyor.
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Adındanda anlaşıldığı gibi sevgisiz bir adamın sevgi dolu gücünü gösteren bir film. Muhteşem mesajlar barındıyor. Efsanelerden.
error_outline
Couldhard profil fotoğrafı
Couldhard
Verdiği mesajlar açısından gayet etkileyici bir filmdi
error_outline
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Tam olmayı başarabilmiş bir film. Oyunculuklar profesyonelliğin tanımı gibi. Natalie Portman'ın oyunculuğu ise ayrı bir başyapıt.Senaristi, yönetmeni, ışıkçısına kadar herkes büyük alkış hakkediyor. Tabiki ben de ağlayan takımındayım. Çünkü ağlamamak çok zor oluyor. Ağlamasanız da içinize bir taş çarpıp gidiyor..
error_outline
Stranger profil fotoğrafı
Stranger
Aşkın yaşı yok tabi :)Sonunda gözümden yaş gelen filmlerden birisi.
error_outline
92mali profil fotoğrafı
92mali
Karakterler aşırı iyi idi. diyaloglarsa hem güldürücü hem düşündürücü(nasrettin hoca misali :D ). Konusu dolu ve sonu etkileyiciydi. Çocuğun aşkını işlemelerini yanlış bulmuyorum, pedofiliyi öğütleyen bir film değil neticede çocuk dediğin aşık olur.
error_outline
theaskinnur profil fotoğrafı
theaskinnur
Ağlamadan izleyenleri kınıyoruz!!
error_outline
EmAn profil fotoğrafı
EmAn
izledikten sonra bu zamana kadar nasıl bunu izlemedim diyeceğiniz film
error_outline
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
Filmde aklımda kalan 1-2 replik var. Oyunculukların oldukça iyi olduğu ama senaryonun çok kestirme bir hızla ilerlediği, içe sinmeyen birşeylerin olduğu güzel bir film. Aradaki aşk vs gibi ilişkiler daha iyi işlenebilirdi. Filmin en büyük avantajı, mantığın ve bilincin karşısında eridiği bir tutkuyu işliyor olması. İzlemeye değer buluyorum ama efsane olmayı da ıskalamış bir filmdir. İsmini sevginin gücü diye çevirme akıllılığını yapanı da ayrıca kınamak gerek.
error_outline
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
beklentisiz izlenmeli :/
error_outline