400 Darbe (Les quatre cents coups) (1959)

400 Darbe (1959)Les quatre cents coups

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
99 dakika
151
1
298
141
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Yalın anlatıma sahip ve içerisindeki duyguyu rahatça seyirciye geçirebiliyor, sinematografik açıdan da şahane. Kısacası günümüze kalması tesadüf değil. İzlerken sebepsizce KES filmine çağrışım yaptı.
error_outline
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Truffaut'un tecrübe ettiğim ilk filmi oldu. Tecrübe ettiğim diyorum çünkü o kadar gerçek bir film ki etkilenmemek mümkün değil. İzlediğim en üzücü filmlerden ağlatmıyor ve herhangi bir ajitasyona yanaşmıyor. Sadece bir ergen aracılığıyla acı bir yaşamı yüzünüze çarpıyor. Loveless filminin hissettiklerini farklı bir yönüyle hissettirdi bana. Benzer bir sosyolojik zemini paylaşıyorlar bence. Farklı yaşam şartları, farklı coğrafyalar, farklı zamanlar ancak benzer hisler ve olaylar.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
9 yaşındaki Antonio; her eğitim ortamında rastlanılabilecek türden (ödevlerle arası pek de iyi olmayan) zaten sıkıntılı olan ailesiyle ve sokaklarda gördüğü çirkinliklerle de birleşince bu katlanılmaz olan hayatı deniz sevdasını yüreğinde cayır cayır yaşan çocuk ... Yerli yerinde bir flim...
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Son zamanlarda izlediğim en anlamlı filmlerden birisiydi. Film bittikten sonra uzun süre ekrana baktım. Çok içten ve bir o kadar güzel bir film. İzlenmeyi kesinlikle hak ediyor
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
damla. profil fotoğrafı
damla.
Bir film nasıl çekilmesi gerekiyorsa öyle çekilen, ışığıyla kadrajıyla, çocuk oyuncularıyla 99 dk boyunca insanı içine alan muhteşem film.. Final sahnesi bir o kadar sade ve derin ki etkilenmemek elde değil.
error_outline
7 yıldan fazla önce
TabuttaRovasata profil fotoğrafı
TabuttaRovasata
Fransız Yeni Dalga akımının başyapıtıdır kanımca.Muhteşem bir filmdir, mutlaka izlenilmelidir.
error_outline
8 yıldan fazla önce