Kizil Nehirler (Les rivières pourpres) (2000) afişi

Kizil Nehirler (2000)
Les rivières pourpres

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
106 dakika
slymndgn Kızıl Nehirler, ülkemizde de çok sevilen bir bestseller romancı olan Fransız yazar Jean-Christophe Grangé'a ait kitabın aynı adla sinemaya uyarlanan versiyonu olarak, 2000 yılında vizyon şansı bulmuş bir yapım... Eskiokul ve sert bir polis müfettişinin tuhaf maceraları olarak ana teması hakkında bilgi verebileceğimiz bu filmde, görevini yaparken sıklıkla kural dışına çıkan bir polisi izleyeceğiz... Uyguladığı sertlikten dolayı bir taşra görevine sürülen tecrübeli Niemans ile genç yardımcısının korkunç şekilde işlenmiş seri cinayetleri çözme çabası olayların giderek karmaşıklaşmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alır..

Yorumlar

mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir----------> olayların birbirine bağlanışı ve gerçekten çözülmesinin zor olduğunu hissettiren yapısı filmi başarılı kılıyor. jean reno' nun duygusal geçişleri fazlasıyla iyi ekrana yansıtmış olması beğenimi kazandı. konuşmama olayına ise anlam veremedim. kitapla alakalı bir ayrıntı sanırım. genelde kitaplarda iyi dedektifler konuşmuyor, hikayeyi erken ele vermemek için. vincent ise vasat gösterilmek için ekstra çaba harcanmış. ana karakteri ön plana çıkarmak için sanırım. bu da kitap hezimeti bana kalırsa.
filmle ilgili bazı sıkıntılarım var. amaçları gereği çocukları değiştirdiniz anladım da, ikiz doğmuşlar, biri alıp diğeri hangi akla hizmet bırakılmış. koca profesörün bu ayrıntıyı gözden kaçırması inanılır gibi değil. diğeri ise, başlangıcı yaklaşık 20 yıl öncesi olan bu karmaşık organizasyonu bir kişinin kurduğu gösterilmiş. 1 tane yaşlı öldürülüyor çünkü. diğer ölenlerin yaşı yetmez. tek başına böyle bir organizasyon mümkün değil. üstelik adamın uzmanlığı doğum da değil. en az 2 kişi olmalılar ki ona da inanmazdım.
izlemek isteyen sürükleyici, merak uyandıran ve eşine az rastlanır bir polisiye film ile keyifli zaman geçirir.
0
12 ay önce
alicancam profil resmi
alicancam
Her yoruma baktığımda film kitap ilişkisini incelemişler. Arkadaşım film uyarlama bir film. Kitabın aynısını çekicekler diye bi kaide mi var. Güzel bir polisiye suç gizem filmi. Çok mızmızlanmayın isteyen kitap okur isteyen filmi izler. Her sitede kitapla kıyaslayan yorumculara aldanmayın arkadaşlar. İzlemek istiyorsanız çok güzel vakit geçirirsiniz.
0
2 yıl önce
furkandr profil resmi
furkandr
filmini izlemeyin kitabını okuyun veya kitabını okuduysanız filmini sakın izlemeyin çünkü kitabına göre çok kötü bi film
1
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Görevini yaparken uyguladığı sertlikten dolayı bir taşra görevine sürülen tecrübeli polis müfettiği Niemans ile genç yardımcısının korkunç şekilde işlenmiş seri cinayetleri çözme çabası olayların giderek karmaşıklaşmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alır.Kitapları Türkiye'de de çok satan Jean-Christophe Grangé'ın ilk kitabı olan Kızıl Nehirler, Fransa'nın usta yönetmen-oyuncu ekibiyle başarılı bir gerilim filmi olarak beyazperdeye aktarılmış.
0
3 yıldan fazla önce

Les rivières pourpres filmini beğenenler

Les rivières pourpres filmi hakkında ilgi çekici içerikler