Kizil Nehirler (Les rivières pourpres) (2000)

Kizil Nehirler (2000)Les rivières pourpres

Puan 7.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
106 dakika
39
3
132
30
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Sıradışı bir konusu var ama temposu izleyiciyi tatmin etmiyor ne yazık ki. Hikâye bu denli basit aktarmasaydı sürükleyici bir kriminal filmi olurdu. Heyecan - gerilim dolu bir polisiye arayanlar önceliğini diğer filmlere verebilirler.
error_outline
10 ay önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Suç ve Gizem dolu,Kaliteli oyunculara sahip bir film.Kısa zamanda kitabını okumak lazım.
error_outline
11 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
İyi oyunculara ve konuya sahip, atmosferiyle ve müzikleriyle etkileyici bir katil - polis filmi. Güzeldi. 7/10
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
grange’ın aynı isimli romanını bugün bitirdim. hem olayın geçtiği guernon ve sarzac kasabalarını göreyim hem de bu fransız isimli abiler nasıl telaffuz ediliyormuş öğreneyim diye açtım filmi. açılış sekansını da çok beğendiğimi söylemeliyim.

ister istemez kitapla kıyaslama yapıyorum ve tahmin edileceği üzere kitap çok daha detaylı, çok daha doyurucu. peki kitabının daha iyi oluşu bu filmi kötü bir film mi yapıyor? orasına siz karar verin
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir----------> olayların birbirine bağlanışı ve gerçekten çözülmesinin zor olduğunu hissettiren yapısı filmi başarılı kılıyor. jean reno' nun duygusal geçişleri fazlasıyla iyi ekrana yansıtmış olması beğenimi kazandı. konuşmama olayına ise anlam veremedim. kitapla alakalı bir ayrıntı sanırım. genelde kitaplarda iyi dedektifler konuşmuyor, hikayeyi erken ele vermemek için. vincent ise vasat gösterilmek için ekstra çaba harcanmış. ana karakteri ön plana çıkarmak için sanırım. bu da kitap hezimeti bana kalırsa.
filmle ilgili bazı sıkıntılarım var. amaçları gereği çocukları değiştirdiniz anladım da, ikiz doğmuşlar, biri alıp diğeri hangi akla hizmet bırakılmış. koca profesörün bu ayrıntıyı gözden kaçırması inanılır gibi değil. diğeri ise, başlangıcı yaklaşık 20 yıl öncesi olan bu karmaşık organizasyonu bir kişinin kurduğu gösterilmiş. 1 tane yaşlı öldürülüyor çünkü. diğer ölenlerin yaşı yetmez. tek başına böyle bir organizasyon mümkün değil. üstelik adamın uzmanlığı doğum da değil. en az 2 kişi olmalılar ki ona da inanmazdım.
izlemek isteyen sürükleyici, merak uyandıran ve eşine az rastlanır bir polisiye film ile keyifli zaman geçirir.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Her yoruma baktığımda film kitap ilişkisini incelemişler. Arkadaşım film uyarlama bir film. Kitabın aynısını çekicekler diye bi kaide mi var. Güzel bir polisiye suç gizem filmi. Çok mızmızlanmayın isteyen kitap okur isteyen filmi izler. Her sitede kitapla kıyaslayan yorumculara aldanmayın arkadaşlar. İzlemek istiyorsanız çok güzel vakit geçirirsiniz.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
furkandr profil fotoğrafı
furkandr
filmini izlemeyin kitabını okuyun veya kitabını okuduysanız filmini sakın izlemeyin çünkü kitabına göre çok kötü bi film
error_outline
8 yıldan fazla önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Görevini yaparken uyguladığı sertlikten dolayı bir taşra görevine sürülen tecrübeli polis müfettiği Niemans ile genç yardımcısının korkunç şekilde işlenmiş seri cinayetleri çözme çabası olayların giderek karmaşıklaşmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alır.Kitapları Türkiye'de de çok satan Jean-Christophe Grangé'ın ilk kitabı olan Kızıl Nehirler, Fransa'nın usta yönetmen-oyuncu ekibiyle başarılı bir gerilim filmi olarak beyazperdeye aktarılmış.
error_outline
8 yıldan fazla önce