Cehennem silahi (Lethal Weapon) (1987) afişi

Cehennem silahi (1987)
Lethal Weapon

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
110 dakika
cinemarty Los Angeles polis teşkilatı dedektiflerinden Çavuş Roger Murtaugh (Danny Glover), 50 yaşına girdiği günlerde artık emekliliği düşünürken, Vietnam savaşından tanıdığı bankacı arkadaşı Michael Hunsaker’ın kızının öldürülmesini soruşturmaya başlar. Soruşturmayla birlikte yeni de bir ortağı olur. Çavuş Martin Riggs (Mel Gibson), karısını trafik kazasında kaybettiğinden beri intihar eğilimleri içinde olan çılgın karakterli bir polistir. Soruşturma ilerledikçe, ipuçları onları Gölge Şirketi adında, Vietnam dönemi paralı askerlerinden oluşan bir gruba ulaştırır. General Peter McAllister liderliğindeki bu grup, Los Angeles bölgesine eroin getirmekte ve dağıtmaktadırlar. Kahramanlarımız kendilerini, basit bir cinayeti araştırırken, onları öldürmeye çalışan bir grup terörist ile savaşa girmiş bulurlar.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Brook profil resmi
Brook
Doğum tarihimi gözüme sokan bir film daha dediğimdir. Sonra seri halde gözümü kör etmeye devam ettiler ama izlenilesi be :)
1
1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir aksiyon serisi. Mel Gibson psikopat polis rolünü çok iyi oynamış Danny Glover da bir o kadar başarılı.
1
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Los Angeles Polis Dedektifi Roger Murtaugh emekliliği düşünürken Vietnam Savaşından tanıdığı arkadaşının kızının vurulması üzerine, bu cinayeti soruşturmaya başlar. Bu soruşturmayla birlikte yeni bir ortağı da olur. Çılgın Polis Martin Riggs. O da karısını kaybettiği günden bu yana devamlı olarak intihar eğilimi içerisindedir. Soruşturma ilerledikçe Vietnam dönemi paralı askerlerinin oluşturduğu bir grubu bulurlar.İkili basit bir cinayet soruşturması üzerindeyken terörist bir grup tarafından öldürülme tehlikesi ile karşı karşıya kalırlar.
0
3 yıldan fazla önce

Lethal Weapon filmini beğenenler

Lethal Weapon filmini içeren raflar

Lethal Weapon filmi hakkında ilgi çekici içerikler