Daima lilya (Lilja 4-ever) (2002) afişi

Daima lilya (2002)
Lilja 4-ever

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İsveç
Süresi
109 dakika
pulpfiction1 16 yaşındaki Lilya, eski Sovyetler Birliği’ndeki isimsiz bir kasabada, kasvetli bir varoşta oturur. Annesi tarafından terk edilmiştir, gaddar bir teyzenin zorbalığına maruz kalarak yaşarken tek teselliyi yaşça kendinden küçük, iyi kalpli Volodya’yla arkadaşlığında bulur. Beraber takılır, tutkal koklar ve daha güzel bir yaşamın düşünü kurarlar. Fakat işler hiç umduğu gibi gitmemektedir

Yorumlar

Guapo profil resmi
Guapo
Sağlamsa Lilya
0
10 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
İçimi burkan bir filmdi..Günümüzde böyle hayatların ne kadar çok olduğunu suratımıza çarpan bir filmdi..Düşündürttü ve içimi buruk bir şekilde bıraktı..
1
1 yıl önce
Asli. profil resmi
Asli.
Lilja 4-ever.. çekim teknikleriyle adeta filmin içinde hissediyorsunuz kendinizi ve Lilja'nın oyunculuğu ile resmen onu yaşıyorsunuz.O kadar güzel ve özeldi ki.. hayatımızı şekillendiren hep bir şeyler vardır ; istemediğimiz, elimizde olmayan ve değiştirme gücümüzün bulunmadığı şeyler..Lilja da onların içinde buluyor kendini ve umutsuz bir yola sürükleniyor, bize de acı ve çaresizlikle izlemek kalıyor.

Lilja'yı izlerken hep aklımda Hakan Günday'ın Derdâ'sı vardı. o kadar aynılar ki; araba sahnelerinde cam kenarına oturmuş Lilja'yı izlerken Derdâ'yı da gördüm.. acılarında birleşmiş iki yaralı ruh ve beden, iki çaresiz kadın.. hem bu dünyadan, hem de değil..
1
neredeyse 2 yıl önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Bu filmin açılış sahnesi, o müziği beni hala çok etkiliyor. Lilya çok başka biriydi
2
neredeyse 2 yıl önce
Boddah profil resmi
Boddah
-Spoiler-

Bir yanda Lilya nın o saf ve güzel yüzü ve ruhu,bir yanda bir gram et peşinde olan yüzüne tükürülesi kokuşmuş adamlar,izleyemedim,bakamadım o sahnelere,yüzümü çevirdim ekrandan.Sonra oturdum düşündüm dünyanın dört bir yanında ki yüz binlerce Lilya yı düşündüm,utandım insanlığımdan bir de onlar için gözyaşı döktüm.

Anladım ki melekler de ölürmüş...

-Spoiler-
1
neredeyse 3 yıl önce
ridvangegen profil resmi
ridvangegen
Hayatın ta içinden sahnelerle süssüz bir anlatımı var filmin. Akinshina'nın oyunculuğu görülmeye değer. Film'in başında annesinden ayrılış sahnesindeki feryadı tüylerimi diken diken etti.
0
3 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
buruk bir film.insan düşünüyor bu hayatı kim bilir kaç kişi yaşamıştır diye.
0
3 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
Etiketler listesine "kan donduran" olmalı.Olsaydı bu fimin etiketi bu olurdu.
0
3 yıldan fazla önce

Lilja 4-ever filmini beğenenler

Lilja 4-ever filmi hakkında ilgi çekici içerikler