Küçük Gün Işığım (Little Miss Sunshine) (2006)

Küçük Gün Işığım (2006)Little Miss Sunshine

Puan 8.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aile Filmi, Komik, Huzur
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
101 dakika
680
22
1842
487
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
çok güzel bir film olmuş,sıcacık , renkli hüzünlü ve neşeli , gerçek , ağır ama hayatın kendisi işte . beğenerek izledim.
error_outline
21 gün önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Tipik Türk filmi diyebilirim. Sıkılmadan izledim. Ailecek izlenecek basit ama güzel bir filmdi.
error_outline
3 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Aile olmayı başaramamış bir ailenin yoldaki maceralar sonucu aile olmasını anlatan, harika oyunculuklarla süslenmiş , hayatın içinden mesajlar veren , sımsıcak bir film. Çok beğendim.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
İnsanın içini ısıtan harika bir aile filmi. Küçük bir çocuğun hayalleri peşinde km'lerce yol kat eden, her biri ayrı problemli hoş ve eğlenceli bir aile. Yolculuk boyunca yaşadıklar sorunlar, psikolojik çöküntüler yer yer insanı duygulandırsa da genel olarak eğlenceli bir filmdi. İnatçılıkları, hafif çatlaklıkları ve inançlarıyla küçük bir çocuğun umutlarını ayakta tutmaya çalışan güzel bir aile izleyeceksiniz. Film tüm bunlara ek olarak bence muhteşem eleştiriler de barındırıyor. Bunları doğrudan ifade etmeseler de gördüklerinizin eleştirel boyutunu da hissediyorsunuz. Oyunculuklara bakacak olursak tabiki de Abigail Bresling filmin yıldızı. Küçük, sevimli ve masum halleri sizi ister istemez filme ısındırıyor. Bunun yanında Steve Carell çökmüş bir adamın bütün hissiyatını izleyiciye harika bir şekilde geçirmeyi başarıyor. Paul Dano ise Love & Mercy filminde ilk kez karşılaştığım ve şu ana kadar kötü bir performansına şahit olmadığım mükemmel bir oyuncu. Bu filmde de gayet başarılı buldum. Özetle beğendiğim bir film oldu. İzlemenizi tavsiye ederim :)

(Dipnot:Sondaki dans sahnesine bayılacaksınız :D:D)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Bir kaç güzel mesaj içerse de konuyu tam bağlayamamışlar sanki. Yorumlara bakarak izledim ama çok beğenmedim açıkçası.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Little Miss Sunshine Olive nin hayalini gerceklestirebilmek icin birbirinden farkli aile bireyleriyle yola cikmalarini anlatan filmde yolda baslarina gelen kimi zaman üzücü kimi zaman komik olaylarin yasandigi guzel bir yol hikayesidir.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Berkantk profil fotoğrafı
Berkantk
Sevimli, neşeli, umut dolu bir film.Verdiği mesajlar gayet güzel. Hepsinden öte aslında yaptığı eleştiriler paha biçilmez.

Velhasılı kelam izlenesi, çok güzel bir film. Bu kadar seveceğimi düşünmezdim bu filmi.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
davisllewyn profil fotoğrafı
davisllewyn
sevdiğim film türünleri içinde ne zaman kendimi karamsar ve gelecege karşı endişeli ve bu yüzyılın stresi içine girsem bu tarz filmler çarem olmuştur. hangi koşulsa olursak olalım her zaman bir yolu vardır ve devam etmeminin bu evrede ailenin her daim yanımızda olması gerektiğini hem komik hemde hüzünlendirerek anlatan bir filmdi.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
genel olarak bakıldığında güzel filmdi eğlenceliydi ama detaylara bakıldığında aile tam bir parçalanmış aile ne ararsan her sorun var dedenin tavırları o yarışmadaki çocukların hali kızın dansı neydi öyle bu ksımlarda eleştirel yaklaşmak gereği hissettim.yine de her olumsuzluğa rağmen birbirlerine destek olmaya çalışmaları çok güzeld:)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
atillalkan profil fotoğrafı
atillalkan
film çok hoş ama o küçük kızları görünce çok gerildim makyajlar falan.aileler neler yapıyo yahu demekten alamadım kendımı
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
ben hem bu kadar güldüren hem bu kadar hüzünlendiren hem de bu kadar güzel eleştiren başka bir yol hikayesi izlemedim harikaydı...
error_outline
7 yıldan fazla önce
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
ailece izlene bilecek mükkemmel bir film eskiden izlemiştim hafıza tazelemek için yeniden seyrettim iyiki de seyretmişim.bana hayatta sadece iki türlü insan olmadığını yaşamlarının bir kısmında kaybedenlerin başka bir kısmında kazanan olabileceğini gösterdi.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Harika bir film! Her zaman mutlu son ideallere ulaşılarak sonlanan bir gerçeklik y ada doğruluk değildir. :)
error_outline
7 yıldan fazla önce
Guapo profil fotoğrafı
Guapo
Little Miss Sunshine çok sevdiğim filmler arasındadır. Top 10 listemde yer alacak kadar. DeVotchKa'nın filmin OST albümünde yer alan parçaları da keyifle dinlenebilir. İzlemeli ve dinlemelisiniz. ;)
error_outline
7 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
bir işe yaramaz. övüldüğü kadar iyi bir film değil. bağımsız sinemadan genelde böyle kötü örnekler çıkmaz ama bu nasıl girmiş araya bilmiyorum
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce