Küçük Gün Işığım (Little Miss Sunshine) (2006)

Küçük Gün Işığım (2006)
Little Miss Sunshine

Puan Like 7.8 / 16 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Aile Filmi, Komik, Huzur
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
101 dakika
Philosophy Hoover ailesi, uzaktan bakılırsa oldukça sıradan ve modern bir Amerikan ailesidir. Ancak birbirlerine taban tabana zıt üyeleriyle ve çatışmalarıyla aslında hiç de öyle değildir. Küçük, akıllı ancak şişman kızları Olive'in tüm hayali ülkenin öteki yakasında düzenlenecek bir güzellik yarışmasına katılmaktır. Eski bir minibüse atlayarak yola çıkan aile, bu yolda bir aile olmanın ne demek olduğunu yeniden keşfedecektir. Amerikan Bağımsızlarının son dönemdeki yüz aklarından biri olan Küçük Gün Işığım, özellikle Steve Carell'in enfes oyunculuğuyla ve tatlı mizahıyla şenleniyor. Alıntı:Beyazperde.com

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Aile olmayı başaramamış bir ailenin yoldaki maceralar sonucu aile olmasını anlatan, harika oyunculuklarla süslenmiş , hayatın içinden mesajlar veren , sımsıcak bir film. Çok beğendim.
11 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
İnsanın içini ısıtan harika bir aile filmi. Küçük bir çocuğun hayalleri peşinde km'lerce yol kat eden, her biri ayrı problemli hoş ve eğlenceli bir aile. Yolculuk boyunca yaşadıklar sorunlar, psikolojik çöküntüler yer yer insanı duygulandırsa da genel olarak eğlenceli bir filmdi. İnatçılıkları, hafif çatlaklıkları ve inançlarıyla küçük bir çocuğun umutlarını ayakta tutmaya çalışan güzel bir aile izleyeceksiniz. Film tüm bunlara ek olarak bence muhteşem eleştiriler de barındırıyor. Bunları doğrudan ifade etmeseler de gördüklerinizin eleştirel boyutunu da hissediyorsunuz. Oyunculuklara bakacak olursak tabiki de Abigail Bresling filmin yıldızı. Küçük, sevimli ve masum halleri sizi ister istemez filme ısındırıyor. Bunun yanında Steve Carell çökmüş bir adamın bütün hissiyatını izleyiciye harika bir şekilde geçirmeyi başarıyor. Paul Dano ise Love & Mercy filminde ilk kez karşılaştığım ve şu ana kadar kötü bir performansına şahit olmadığım mükemmel bir oyuncu. Bu filmde de gayet başarılı buldum. Özetle beğendiğim bir film oldu. İzlemenizi tavsiye ederim :)

(Dipnot:Sondaki dans sahnesine bayılacaksınız :D:D)
12 ay önce
mels profil resmi
mels
Bir kaç güzel mesaj içerse de konuyu tam bağlayamamışlar sanki. Yorumlara bakarak izledim ama çok beğenmedim açıkçası.
1 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Little Miss Sunshine Olive nin hayalini gerceklestirebilmek icin birbirinden farkli aile bireyleriyle yola cikmalarini anlatan filmde yolda baslarina gelen kimi zaman üzücü kimi zaman komik olaylarin yasandigi guzel bir yol hikayesidir.
neredeyse 2 yıl önce
Berkantk profil resmi
Berkantk
Sevimli, neşeli, umut dolu bir film.Verdiği mesajlar gayet güzel. Hepsinden öte aslında yaptığı eleştiriler paha biçilmez.

Velhasılı kelam izlenesi, çok güzel bir film. Bu kadar seveceğimi düşünmezdim bu filmi.
2 yıldan fazla önce
davisllewyn profil resmi
davisllewyn
sevdiğim film türünleri içinde ne zaman kendimi karamsar ve gelecege karşı endişeli ve bu yüzyılın stresi içine girsem bu tarz filmler çarem olmuştur. hangi koşulsa olursak olalım her zaman bir yolu vardır ve devam etmeminin bu evrede ailenin her daim yanımızda olması gerektiğini hem komik hemde hüzünlendirerek anlatan bir filmdi.
neredeyse 3 yıl önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
genel olarak bakıldığında güzel filmdi eğlenceliydi ama detaylara bakıldığında aile tam bir parçalanmış aile ne ararsan her sorun var dedenin tavırları o yarışmadaki çocukların hali kızın dansı neydi öyle bu ksımlarda eleştirel yaklaşmak gereği hissettim.yine de her olumsuzluğa rağmen birbirlerine destek olmaya çalışmaları çok güzeld:)
neredeyse 3 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
film çok hoş ama o küçük kızları görünce çok gerildim makyajlar falan.aileler neler yapıyo yahu demekten alamadım kendımı
neredeyse 3 yıl önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
ben hem bu kadar güldüren hem bu kadar hüzünlendiren hem de bu kadar güzel eleştiren başka bir yol hikayesi izlemedim harikaydı...
3 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
ailece izlene bilecek mükkemmel bir film eskiden izlemiştim hafıza tazelemek için yeniden seyrettim iyiki de seyretmişim.bana hayatta sadece iki türlü insan olmadığını yaşamlarının bir kısmında kaybedenlerin başka bir kısmında kazanan olabileceğini gösterdi.
3 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Harika bir film! Her zaman mutlu son ideallere ulaşılarak sonlanan bir gerçeklik y ada doğruluk değildir. :)
3 yıldan fazla önce
Guapo profil resmi
Guapo
Little Miss Sunshine çok sevdiğim filmler arasındadır. Top 10 listemde yer alacak kadar. DeVotchKa'nın filmin OST albümünde yer alan parçaları da keyifle dinlenebilir. İzlemeli ve dinlemelisiniz. ;)
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
bir işe yaramaz. övüldüğü kadar iyi bir film değil. bağımsız sinemadan genelde böyle kötü örnekler çıkmaz ama bu nasıl girmiş araya bilmiyorum
neredeyse 4 yıl önce
justdoit profil resmi
justdoit
Albert Camus'un "Yolculuk bizi kendimize geri getirir" diye bi sözü vardır hah işte o söz bu filme cuk oturmuş. Sıcacık iç ısıtan bi aile düşünün sonra o ailenin küçük bir kızın hayalini gerçekleştirmek adına keyifli bir yolculuğa çıkmasına şahit olun^^ Müzikleri olsun oyunculukları olsun verdiği anlamlı mesajlar olsun dudakta büyük tebessüm bıraktı ^^ Gay dayı ve her şeyden nefret eden genç arasında geçen diyalog en en çok onu sevdim bu filmde ^^ Neyse arkadaşlar izlenilesi yol filmlerinden tavsiye edilir :')
neredeyse 4 yıl önce
kabasakal profil resmi
kabasakal
Steve carell'ın dahil olduğu her film gibi eğlenceli ve güzel bir film.
4 yıl önce
muratobayco profil resmi
muratobayco
ender bulunacak komedi filmlerinden
4 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
çok keyifli bir film,özellikle final sahnesi bomba :)
4 yıl önce
clower profil resmi
clower
Gerçekten harika bir yol hikayesi.
4 yıldan fazla önce

Little Miss Sunshine filmi hakkında ilgi çekici içerikler