Locke (Locke) (2013) afişi

Locke (2013)
Locke

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
85 dakika
Blacklion Bir yapı şirketinde yönetici olan ve başarılı bir kariyere sahip olan Ivan Locke, iki çocuğu ve karısıyla birlikte sorunsuz bir hayat sürmektedir. Bu gidişat aldığı bir haberle son bulur. Arabasıyla çıktığı yolda kendini, hayatını ve sahip olduğu her şeyi sorgulamasına yol açan bu haberin ağırlığıyla mücadele ederken bir yandan da işiyle ilgili bir krizle uğraşmaktadır. Şirketi oldukça zarara sokabilecek bu krizi soğukkanlılıkla çözmeye çalışır. Ama yalın ve basit çözümler ve hiç kaybetmediği suküneti karşı tarafı sakinleştirmeye yetmez. Ivan Locke o telefon konuşması sırasında kariyerinin ve hayatının en zorlu sınavıyla karşı karşıya gelir. Arabasının içinde, kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek olan felaketi durdurmak için zamana karşı koyma mücadelesi başlar. Öte yandan da tek başına çıktığı yolculukta kendi geçmişiyle de bir hesaplaşma içine girer.

Yorumlar

Hamkon profil resmi
Hamkon
hayatta hic bir filme on yargi ile bakmayacaksin. tek mekan tek konu mukemmel oyunculuk.
4 ay önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Anormal şekilde bünyede tutukluk yapan film. Başta sıkıcı bir film olur diye düşünürken sonunun nasıl geldiğini anlamadım. Bi 4 5 saat sürse sıkılmadan izlerdim. Tom Hardy orta segment oyunculuğunu çıkarabileceği en üst seviyeye çıkarmış. Vicdanının yükünü iyi yansıtmış. Tek mekan da çekilmiştir ama bunun bi önemi olmadığını ilk dakikadan anlıyorsunuz. On numara filmdir.
11 ay önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Çok iyiydi! Daha ilk çalan telefonda paralize olmuştum ben muhtemelen.Helal olsun Locke,kalpler şelale Tom Hardy.
1 yıl önce
BELIT profil resmi
BELIT
Yine Tom Hardy ve yine mükemmel oyunculuk .
1 yıl önce
Seda.. profil resmi
Seda..
Ivan Locke un soğukkanlılığından istiyorum :) bence başarılı bir psikolojik gerilim olmuş. bedeli ne olursa olsun kendi doğrusunun peşinden giden bir adam ve 1.5 saat boyunca sürdüğü arabanın içindeki telefon görüşmeleri.. hiç sıkılmadan 90 dk o arabadaydım ben de.
1 yıldan fazla önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
mükemmel. tek mekan. mükemmel.
1 yıldan fazla önce
deryacengiz profil resmi
deryacengiz
Çok basit bir film de gayet güzel olabiliyor işte böyle bazı bazı.
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tek mekan filmi olarak gerçekten çok başarılı bir iş çıkmış ve tabiki bunda en büyük pay Tom Hardy' nin filmdeki tek gözüken oyuncumuz harika iş çıkarmış. Filmin verdiği dersler de gerçekten harika bence kesin izlenmeli.
2 yıldan fazla önce
sinemasal profil resmi
sinemasal
sadece bir depo benzin masrafıyla yapılabilecek en iyi film bence :)
neredeyse 3 yıl önce
Sekyazar profil resmi
Sekyazar
filmin düşünce yapısı iyi arabada beraber takılıyoruz sanki ama çekimlerde bu şekilde olsa arada bir yanındaymışız gibi gösterilse iyi olurdu arka koltukla uğraşacağına ama izlenebilir bir film
neredeyse 3 yıl önce
muratkaya profil resmi
muratkaya
Bu tür yapımlar genel de istenilen sonucu vermeyebilir.Oynatacağınız oyuncu da buna göre çok önemlidir. Ama olay örgüsü ve dış seslendirmeler ile anlatılmak istenen duygu tam anlamıyla izleyiciye geçiyor.Geriliyor ve bir sonra ki sahneyi düşünmeye başlıyorsunuz.İzleyici içine çekmeyi başaran bir film.Tom Hardy e ayrı bir parantez açılması gereken bir film.Bronson da ki başarısının üzerine bu tür rollerin üstesinden ne kadar iyi gelebildiğini bir kez daha kanıtlamış oluyor bizlere.
3 yıl önce
MeKa profil resmi
MeKa
Tek mekan filmidir kendisi. Yanilmiyorsan yonetmenin bu tarzdaki ilk denemesiymis. Herhangi bi sonuca baglanmadan yalnizca ben olsam nasil davranirdim, ne karar verirdim diye dusundurtuyor bastan sona. Izlenebilir bi film, ne cok iyi ne cok kotu.
3 yıl önce

Locke filmini beğenenler

Locke filmi hakkında ilgi çekici içerikler