Savas Tanrısı (Lord of War) (2005)

Savas Tanrısı (2005)
Lord of War

Puan Like 8.6 / 14 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
122 dakika
TAGUT Aşcı olarak kendi lokantaları Kırım Restoran'da çalışmakta olan Yuri Orlov (Nicolas Cage) hayatını aşçılıktan kazanamayacağını anlar ve silah tüccarı olmaya karar verir. Hayatı boyunca büyük oynamak isteyen Yuri silah tüccarlığında da büyük oynayarak, giderek Silah Kaçakçısı olmaya başlar. Peşinde kendisinden şüphelenen Interpol bulunmaktadır. Fakat Yuri yaptığı işi her seferinde legal olarak göstermeyi başarmıştır. Silah kaçakçılığında iyice yükselen Yuri artık pek çok ülkeye kaçak silah satarak Savaş Tanrısı olmuştur.

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
Konusu itibarıyla müthiş eleştiren ve çarpıcı bir film. Anlatım tarzıyla ilerlemesini çok beğendim. Konuya bakınca bu dünya kötülere kaldı gibi görünsede dünya, acısını çıkara çıkara ne de güzel biz insanlardan intikam alıyor. Hakkıdır...
3 ay önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
1 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Savaş gerçeklerini farklı yoldan suratımıza vuran çarpıcı bir yapım kült havasında olması filme farklı bir hava katmış..
neredeyse 2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Kanlı silah ticaretini anlatan eleştirel dram filmi. Verilen veriler ne kadar doğru bilmem ama dönen paraların ve silahların çok fazla olduğu bariz vir gerçek. Bütün dünyada ki açlığı bitirecek para her sene silah üretim-satışına harcanıyor. Ki bu gidişle daha da artacak gözüküyor. Nicolas Cage abimiz gene pokerface ifadesini takınıp repliklerini okumuş. Keşke biraz daha ruh katsa karakterlerine. Büyük filmdir. İzlenmesi şarttır.
neredeyse 2 yıl önce
orbay profil resmi
orbay
müthiş bir finali olan nadir amerikan eleştirisi yapılan film (tabii içine idealist bir memur serpiştirilmiş olsada mutlaka izleyin)
3 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
TUHAF BİR FİLM Savaşın çirkin yüzünü göstermek istediği kesin. Ama çok dolambaçlı anlatmış. Silah ticareti üstüne gidiyor. Fena değil.
3 yıldan fazla önce
VforVendetta profil resmi
VforVendetta
savaşın kirli yüzünü gösteren cesur bir film. fakat hak ettiği değeri yeterince göremeyen bir flm.
4 yıl önce
KoreAskeri profil resmi
KoreAskeri
Babamı anlatmış.
4 yıldan fazla önce
Karavanasam profil resmi
Karavanasam
Mükemmel
4 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Bıçaksırtı konusu ile döneminin iddialı yatırımlarından biri olan Savaş Tanrısı tanınmış oyuncularına rağmen anlattığı gerçekler sebebiyle genel izleyicinin çok ilgisini çekmese de gerçek sinemaseverin kısa zamanda kült mertebesine ulaştırdığı, yıllar geçse de izlenmesi gerekenler arasında yer alan filmler grubuna dahil olarak yerini sağlamlaştırdı.
4 yıldan fazla önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
İşte harika bir film daha sıkılmadan izleyeceğinizi düşünüyorum.
neredeyse 5 yıl önce

Lord of War filmini beğenenler

Lord of War filmi hakkında ilgi çekici içerikler