Günesli pazartesiler (Los lunes al sol) (2002) afişi

Günesli pazartesiler (2002)
Los lunes al sol

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Sanat Eseri
Ülke
İspanya
Süresi
113 dakika
TabuttaRovasata İçinde yaşadığımız çağa dair dolaysız öyküler sunan yapım, tüm dünyada aynı kaderi paylaşan milyonlarca insanın yaşadıklarını anlatmaya çalışıyor. İspanya'nın liman kentinde yaşayan işsiz insanların öyküsü, son dönemin dikkat çekici filmlerinden birine dönüşüyor.

Yorumlar

Hollyy profil resmi
Hollyy
Arkadaşlığın, dayanışmanın, başkaldırının incelikle anlatıldığı aslında hepimizin bildiği tanıdık olduğumuz hikaye hiç te yabancı degiliz karakterlere. Belki benim Santa belki de kimi zamanlar sizsiniz kim bilir. Okadar naif, icten, samimi anlatılmış hikayemiz. Filmde ki her diyalog düşündürüyor sorgulatıyor
1
20 gün önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
''-Bu viski müthiş.
*Adamın iyi bir zevki var.
-Hepimizin var ama onun parası var.'' Parası olanın konuştuğu bir dünyada olduğumuzu anlatan,işsizliği konu alan ve iş bulabilme çabalarında olan insanları anlatan yer yer duygulandırıp aynı zamanda gülümseten (Ki bazen öyle yapmaz mıyız bizler de, acınacak halimize güler geçeriz,aksi halde baş olmaz ki :))) ) gerçekçi bir film..Lakin bu tür durağan filmleri sevmeyenlar sıkılabilir.. Konu basit ama sabırla ele alınmış,işlenmiş karşımıza şölen çıkarmış :)
Yakın arkadaş olan,içlerinden birisinin ''SİYAM İKİZLERİ'' benzetmesi çok hoşuma gitti.Vefatından sonra arkadaşı Santo ''biz de siyam ikizleri gibiyiz,birbirimize bağlıyız ,birimiz düşerse hepimiz düşeriz'' diye arkadaşlığa yaptığı vurgu yerinde olmuş...Yönetmenin elleri dert görmesin diyor ,daha başka başarılı filmlerini bekliyoruz :)
4
25 gün önce
dreaf profil resmi
dreaf
ağustos böceği ile karınca hikayesini bir de santa nın ağzından dinleyin
0
neredeyse 2 yıl önce
Inermayas profil resmi
Inermayas
Size bir son vaat etmiyorum. Size var olanı gösteriyorum temalı film. İzlerken sonunda ne olacak diye düşünmeyin. Sonunuzu düşünün.
0
2 yıl önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
o kadar alışmışız ki her noktasından marjinallik akan filmlere, böyle naif, samimi bir film karşısında insanın ruhu sakinliyor. film, farklı bir dil konuşan ama bizim gibi sorunları olan diğer bizim gibi insanların filmi olmuş sanki... bir grup hayat mücadelesi veren insanı, yönetmen filmde hiç bir noktasında abartıya kaçmadan, naif bir dil kullanarak anlatmış. Ve çok tatlı bir final yapmış, neden bilmiyorum ama bana big lebowski'yi hatırlattı bir saniyeliğine:) izlenesi!
0
2 yıldan fazla önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
O kadar samimi bir film ki... samimi kelimesi bile bu film yanında eğreti kalıyor.
1
3 yıl önce

Los lunes al sol filmini beğenenler

Los lunes al sol filmini içeren raflar

Los lunes al sol filmi hakkında ilgi çekici içerikler