Kayip otoban (Lost Highway) (1997) afişi

Kayip otoban (1997)
Lost Highway

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.5 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
134 dakika
Noir Film Fred Madison'ın (Bill Pullman) diafonda "Dick Laurent öldü" sözünü duymasıyla başlar. Fred ve karısı Renee (Arquette) her sabah evlerinin önünde bir video kaset bulurlar. Video kasette eve gizlice girilmiş ve çift uyurken videoya alınmıştır. Çift, iki detektife başvurur. Bu arada bir caz müzisyeni olan Fred, karısının onu aldattığından şüphelenir. Bir partide gizemli adam ile tanışır. Gizemli adam aynı anda iki yerde olabileceğini Fred'e gösterir. Sabah, Fred yine bir video kaset bulur. Video kasette ise karısını vahşice öldürdüğünü izler.

Yorumlar

BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Beyin yanması akabinde beyin erimesiyle sonuçlanan gerçekten zor anlaşılan bir film. Hatta kimileri için katlanılması zor ve yarıda kapatılmasıyla sonuçlanan bir yapım olabilir. Film anlatmak istediği şeyi çok üstü kapalı anlatıyor, mesajı direkt olarak vermiyor ve izleyici tarafından anlaşılmasını bekliyor. Benim için intikam ve gizem dolu bir film oldu. Üzerine düşündükçe yeni şeyler keşfediyorum. İzleyici olarak bizler olayların tam olarak nasıl gerçekleştiğini hiç anlayamayacağız sanırım. Sadece kafamızın içinde kurguladıklarımızla yetineceğiz. ;) Katlanılması zor filmleri sevmiyorsanız izlemeyin kesinlikle. 7/10 Bu arada filmin oldukça cüretkar sahneleri olduğunu da söyleyeyim, rahatsızlık veriyor kimi zaman izlemeyi düşünenler için belirtmek gerek.
2
4 ay önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Alt tarafı bir film izleyelim diyoruz. Ne bu ya. Yok iki kez izleyecekmişiz anlamak için, yok zekamız düşükmüş.. Zeka yarıştırmıyoruz, film izlemeye çalışıyoruz. 2 saatim boşa gitti.
1
6 ay önce
canmustaffa profil resmi
canmustaffa
anlamak için ciddi kafa yormak gerektiren bir Lynch filmi. müthiş.
1
1 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
David Lynch sana ne denebilir ki sen tam bir delisin :) filmin sonlarına doğru ne olucak nereye bağlıycak derken film bi yere bağlanmadı ama ipuçlarını birleştirdim yine bir sanat eseri karşımdayıdı film bir efsane çok çok iyi bir filmdi iyiki varsın David Lynch..
3
neredeyse 2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
anlaşılması güç, ağır işleyen bir film. hızlı filmlerden hoşlananlar ve düz mesaj isteyenler sakın izlemesin
0
3 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
David Lynch tam bir çılgın.. Başka da bişey diyemiyorum.
1
3 yıldan fazla önce

Lost Highway filmini beğenenler

Lost Highway filmi hakkında ilgi çekici içerikler