Kayip otoban (Lost Highway) (1997)

Kayip otoban (1997)Lost Highway

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Fransa
Süre
134 dakika
267
19
701
206
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Ağır işleyen tempo ve konu işleyişi olarak bence donuk kalan bir film. İçinde barındırdığı Rammstein ve Marilyn Manson şarkıları hatrına zaman kaybı diyemeyeceğim ve finali iyi olan bir film. Bence klasik içerisi boş ama finali çarpıcı olup da çok iyi denilen filmlerden.. 5/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
David Lynch kalitesi :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Bolca açık sahnesi ve kan sahnesi olan anlaşılması çok güç olan bir yapım. Herkesin tarzı değil. Verilmek istenen mesaj çok ince bir şekilde veriliyor. Mesajı anlayanlar için bir başyapıt ama anlayamayanlar için çöp bir film.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Beyin yanması akabinde beyin erimesiyle sonuçlanan gerçekten zor anlaşılan bir film. Hatta kimileri için katlanılması zor ve yarıda kapatılmasıyla sonuçlanan bir yapım olabilir. Film anlatmak istediği şeyi çok üstü kapalı anlatıyor, mesajı direkt olarak vermiyor ve izleyici tarafından anlaşılmasını bekliyor. Benim için intikam ve gizem dolu bir film oldu. Üzerine düşündükçe yeni şeyler keşfediyorum. İzleyici olarak bizler olayların tam olarak nasıl gerçekleştiğini hiç anlayamayacağız sanırım. Sadece kafamızın içinde kurguladıklarımızla yetineceğiz. ;) Katlanılması zor filmleri sevmiyorsanız izlemeyin kesinlikle. 7/10 Bu arada filmin oldukça cüretkar sahneleri olduğunu da söyleyeyim, rahatsızlık veriyor kimi zaman izlemeyi düşünenler için belirtmek gerek.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Stranger profil fotoğrafı
Stranger
Alt tarafı bir film izleyelim diyoruz. Ne bu ya. Yok iki kez izleyecekmişiz anlamak için, yok zekamız düşükmüş.. Zeka yarıştırmıyoruz, film izlemeye çalışıyoruz. 2 saatim boşa gitti.
error_outline
6 yıldan fazla önce
canmustaffa profil fotoğrafı
canmustaffa
anlamak için ciddi kafa yormak gerektiren bir Lynch filmi. müthiş.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
David Lynch sana ne denebilir ki sen tam bir delisin :) filmin sonlarına doğru ne olucak nereye bağlıycak derken film bi yere bağlanmadı ama ipuçlarını birleştirdim yine bir sanat eseri karşımdayıdı film bir efsane çok çok iyi bir filmdi iyiki varsın David Lynch..
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
anlaşılması güç, ağır işleyen bir film. hızlı filmlerden hoşlananlar ve düz mesaj isteyenler sakın izlemesin
error_outline
9 yıldan fazla önce
GoodDaySunShine profil fotoğrafı
GoodDaySunShine
David Lynch tam bir çılgın.. Başka da bişey diyemiyorum.
error_outline
9 yıldan fazla önce