Sessiz Ciglik (Louder Than Bombs) (2015) afişi

Sessiz Ciglik (2015)
Louder Than Bombs

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Norveç
Süresi
109 dakika
Blacklion Tekrar ve Oslo, 31 Ağustos filmleriyle tanıdığımız Joachim Trier’in Cannes’da Altın Palmiye için yarışan son filmi etkileyici bir psikolojik dram. Üç yıl önce ölen ünlü fotoğrafçı Isabelle’in büyük oğlu Jonah, annesinin anısına düzenlenen bir sergiye katılmak için evine geri döner. Jonah, kardeşi Conrad ve babaları Gene yıllar sonra ilk kez aynı çatı altında zaman geçirecektir. Gene oğullarıyla yeniden yakınlaşmak istese de Isabelle’e karşı besledikleri karmaşık duygular ve farklı anıları durumu zorlaştıracaktır. Senaryosunu Trier ve Eskil Vogt’un ortaklaşa yazdığı Sessiz Çığlık, bir ailenin hayalleri, düş kırıklıkları ve sırlarının portresini çiziyor....

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Hiçbir zaman tam olarak bir aile olamayan insanların birbirini tanıma çabası, bunu yaparken de hayatlarını çıkmaza sokan iç hesaplaşmalarını izlemek üzücü geldi. Film boyunca neredeyse hiç içten bir gülüş, gerçek bir sıcaklık göremiyorsunuz. Ha bunun yanında salya sümük dram da yok tabii. Benzer konuda daha iyi filmler izlemiştim, bu film de hissettirdikleri açısından hoşuma gidenlerden oldu.
3
2 ay önce
otekiben profil resmi
otekiben
mükemmel olmaktan uzak karakterlerin oluşturduğu bir ailenin dramatize edilmeden anlatılmaya çalışılan dramı. yaşananların bireylere etkisini başarılı aktaran; detaylar ile mistik bir atmosfere sokulmaya çalışılan film. karakterler ile tanışmamızı sistematik bir biçimde değilde ayrıntılar ve sıralama olarak çok daha doğal bir akışla yapmasını başarılı buldum.
yine de, trier'in etkileyen detaylarına rağmen eksik kalmış gibi hissettiyor ve şimdilik trier filmografisinin zayıf halkası gibi duruyor. beğenilerime girmesi de -hatalı bir yaklaşım olduğunu biliyorum- filmden bağımsız olarak trier'in bünyedeki kredisi ile alakalı bir durum.
4
1 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Umarım trierin amerika macerası dagur kari'ninki gibi olmaz :/
0
2 yıl önce

Louder Than Bombs filmini beğenenler

Louder Than Bombs filmini izlemek isteyenler

Louder Than Bombs filmini içeren raflar

Louder Than Bombs filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön