Sessiz Ciglik (Louder Than Bombs) (2015)

Sessiz Ciglik (2015)Louder Than Bombs

Puan 9.3 (6 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Norveç
Süre
109 dakika
20
0
44
59
eminuk profil resmi
eminuk
Hiçbir zaman tam olarak bir aile olamayan insanların birbirini tanıma çabası, bunu yaparken de hayatlarını çıkmaza sokan iç hesaplaşmalarını izlemek üzücü geldi. Film boyunca neredeyse hiç içten bir gülüş, gerçek bir sıcaklık göremiyorsunuz. Ha bunun yanında salya sümük dram da yok tabii. Benzer konuda daha iyi filmler izlemiştim, bu film de hissettirdikleri açısından hoşuma gidenlerden oldu.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
mükemmel olmaktan uzak karakterlerin oluşturduğu bir ailenin dramatize edilmeden anlatılmaya çalışılan dramı. yaşananların bireylere etkisini başarılı aktaran; detaylar ile mistik bir atmosfere sokulmaya çalışılan film. karakterler ile tanışmamızı sistematik bir biçimde değilde ayrıntılar ve sıralama olarak çok daha doğal bir akışla yapmasını başarılı buldum.
yine de, trier'in etkileyen detaylarına rağmen eksik kalmış gibi hissettiyor ve şimdilik trier filmografisinin zayıf halkası gibi duruyor. beğenilerime girmesi de -hatalı bir yaklaşım olduğunu biliyorum- filmden bağımsız olarak trier'in bünyedeki kredisi ile alakalı bir durum.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Umarım trierin amerika macerası dagur kari'ninki gibi olmaz :/
report_problem
neredeyse 5 yıl önce