Sessiz Çığlık (Louder Than Bombs) (2015) afişi

Sessiz Çığlık (2015)
Louder Than Bombs

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Norveç
Süresi
109 dakika
Blacklion Tekrar ve Oslo, 31 Ağustos filmleriyle tanıdığımız Joachim Trier’in Cannes’da Altın Palmiye için yarışan son filmi etkileyici bir psikolojik dram. Üç yıl önce ölen ünlü fotoğrafçı Isabelle’in büyük oğlu Jonah, annesinin anısına düzenlenen bir sergiye katılmak için evine geri döner. Jonah, kardeşi Conrad ve babaları Gene yıllar sonra ilk kez aynı çatı altında zaman geçirecektir. Gene oğullarıyla yeniden yakınlaşmak istese de Isabelle’e karşı besledikleri karmaşık duygular ve farklı anıları durumu zorlaştıracaktır. Senaryosunu Trier ve Eskil Vogt’un ortaklaşa yazdığı Sessiz Çığlık, bir ailenin hayalleri, düş kırıklıkları ve sırlarının portresini çiziyor....

Yorumlar

otekiben profil resmi
otekiben
mükemmel olmaktan uzak karakterlerin oluşturduğu bir ailenin dramatize edilmeden anlatılmaya çalışılan dramı. yaşananların bireylere etkisini başarılı aktaran; detaylar ile mistik bir atmosfere sokulmaya çalışılan film. karakterler ile tanışmamızı sistematik bir biçimde değilde ayrıntılar ve sıralama olarak çok daha doğal bir akışla yapmasını başarılı buldum.
yine de, trier'in etkileyen detaylarına rağmen eksik kalmış gibi hissettiyor ve şimdilik trier filmografisinin zayıf halkası gibi duruyor. beğenilerime girmesi de -hatalı bir yaklaşım olduğunu biliyorum- filmden bağımsız olarak trier'in bünyedeki kredisi ile alakalı bir durum.
4
11 ay önce
Peris profil resmi
Peris
Umarım trierin amerika macerası dagur kari'ninki gibi olmaz :/
0
neredeyse 2 yıl önce

Louder Than Bombs filmini beğenenler

Louder Than Bombs filmini izlemek isteyenler

Louder Than Bombs filmini içeren raflar

Louder Than Bombs filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön