Loving (2016) afişi

Loving (2016)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Uyarlama, Romantik
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
123 dakika
Laylaylom İnşaat işçisi Richard Loving (Joel Edgerton) ile siyahi Mildred Jeter (Ruth Negga) birbirlerine aşık olurlar. Richard o bölgede bir arazi alarak kendi evlerini inşa etmeyi ve Mildred ile evlenmeyi hayal etmektedir. Ancak 1950'li yıllarda Virginia'da beyazların siyahlarla evlenmesi yasaktır, bu nedenle Washington'a giderek burada resmi nikah yaparlar ve kendi yaptıkları evlerinde yaşamaya başlarlar. Ancak evlilik belgeleri orada geçersizdir, bu nedenle memleketlerinde birlikte yaşamaları yasaklanır. Bu eşitsizliği yıkmaya karar veren çift, haklarını mahkemede aramaya karar verir ve yasaların değişmesine kadar gidecek bir hukuk savaşı başlatırlar. Filmde ABD'nin Virginia eyaletinde siyah-beyaz evliliğine uygulanan yasağa karşı mücadeleleriyle hatırlanan Loving çiftinin gerçek öyküsü anlatılıyor.

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
Gerçek olması etkileyici ama sanki filmde bir şey eksikti. Bu eksilik biraz daha durağanlaştırmış gibi geldi. Oyunculuklar iyidi. Özellikle Ruth Negaa. Tabii yaşanılanlara sinir olmamak elde değil. Sinirlerinize hakim olun.
0
11 ay önce
Novel profil resmi
Novel
yönetmenin, yapımcının ya da ekipten herhangi birinin çıkıp; "biz böyle bir olay duyduk/gördük ya da okuduk- bi sekilde ögrendik ve bizler bu ve benzeri olaylara duyarlı ve söyleyecek sözleri her daim olacak insan/insanlarız." şeklinde iki dakikalık bir konusması olsa ve bunu basın veya sosyal medya aracılıgıyla dünyaya duyursa/duyursalar idi iki saatimi bu filme ayırmak yerine diğerini tercih eder bu işkenceye katlanmaz idim. Yani kendine bu dünyada konum belirlemek için dünyayı daha anlamlı kılmak, değiştirmek, geliştirmek, bir duruş sahibi olmaya çalışmak adına her ne olursa olsun proje üreten herkese, emeğe, ona buna saygı eyvallah da hani biraz fazla mı saygı gösteriyorum acaba kendi adıma diye de sorgulattı film.. Allah festival festival dolaşıp günde 7-8 film izleyen bulduğu boşluklarda kritik yazan karşılaştığı eş dostla iki lafın belini kıran ve günde 5-6 kavanoz şeklinde kupalarda sert ve sade nescafe içerek 3-4 saat uyku ve bol pharmatonla yaşayan insancıkları bu tarz "bir senaryo nasıl bu kadar boş işlenebilir" temalı filmlerden uzak tutsun. Bir çift lafım da akademiye olacak: E.Stone, M.streep, I.Huppert ve N.Portman'ın yarıştığı bir kategoride Ruth Negga'ya (üstelik bu performanssızlığıyla) adaylık verip afro-amerikan yılı olarak ilan edilen bu senede sözde taçlandırmışlar kadını ama bence taçlandırma değil aşağılama olmuş bu hareket, ayıptır :) izlemeyenlerin hayatlarında izleyecekleri en son "gerçek hikaye" etiketli film olmasını dilerim..
2
11 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
"Hakime karımı sevdiğimi söyle" Gerçek bir hikayeden uyarlanmış etkileyici ve içten aile dramı. Oyunculuklar çok yerinde ve güzeldi. Ben filmi sıkılmadan, beğenerek izledim. Tavsiye edilebilir :)
5
11 ay önce

Loving filmini beğenenler

Loving filmini içeren raflar

Loving filmi hakkında ilgi çekici içerikler