Loving Vincent (2017)

Loving Vincent (2017)

Puan Like 9.0 / 29 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Suç, Sanat Eseri
Ülke
Polonya
Süresi
94 dakika
tugberto profil resmi
tugberto
Bu kadar harcanan emeği alkışlayarak başlamak istiyorum. Çizimler mükemmel <3 Yalnız bu tarz bir filmi izlemek biraz yorucu olmuş ama van Gogh için izlenir :) 28 yaşında resim yapmaya başladığını bilmiyordum, sadece 6 yılcık yaşamış, üzdü gerçekten :(
8 ay önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Şöyle bazı filmler olur yorum yaparken direkt ona hitap etmek gelir içinden. İşte bu sanat eseri de onlardan biri benim için: ''Ya sen ne kadar mükemmel,tarifi imkansız bir güzelliksin.''
10 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Çok direndim izlememek için zira bir arkadaş bana söz vermişti birlikte izleriz diye ama baktım artık boşa zaman geçiyor izledim :) Yalnız muhteşemdi. Mutlaka izleyin. Keşke bu kadar uzun süre beklemeseydim dedirtti. Baştan sona muazzam bir emek harcanmış. Bayıldım resmen.
12 ay önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
şöyle bir bakayım nasıl yapmışlar derken kendimi renklerin içinde buldum. meraklandım, heyecanlandım, hüzünlendim. yıldızlı gece tablosuna her baktığımda içimde bir şeylerin ayaklandığını hisseden ben resmen filmde büyülendim. hem filmde emeği geçenleri hem de vincent van gogh u saygıyla selamlıyorum. kişisel not: onca hüzün içinde olmasa bu kadar verim ortaya çıkar mıydı bilmiyorum, onun sadece bütün bunların tadını çıkarabilmiş olmasını dilerdim.
12 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Yayında ve yapımda emeği geçen herkese burdan teşekkür etmek istiyorum :D Öneren ,etkileyen ,izlememe vesile olan değerli frameby üyelerine de tek tek teşekkür ediyorum :))) Tek kelime : ''MUHTEŞEM '' :))
1 yıl önce
mels profil resmi
mels
Buraya bir yorum bırakayım dedim ama bu filmle ilgili öylesine güzel yorumlar yapılmış ki benim söyleyebileceğim farklı bir şey kalmamış,duygularıma tercüman olmuşlar. Diyebileceğim tek şey şu; izleyiniz efendim, izleyiniz ki sanatın güzelliği ruhunuza işlesin.
1 yıl önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Hangi cümle ile başlasam şu güzelliği, şu ustalığı, emeği, sanatı anlatmaya... Film hareketli bir Van Gogh sergisi adeta. Yaşadığı sürece neredeyse hiç tanınmayan ve daha sonra dünyanın en ünlü ressamlarından biri haline gelen, hepimizin yakından tanıdığı o büyük sanatçıyı bu filmde eserleri yoluyla tanıyoruz. Zaten bir sanatçıyı en iyi şekilde anlamanın en doğru yolu bu değil mi?
Sanatçının trajik ölümünden yola çıkılarak hayatında yer almış insanların gözünden anlatılmış o her okuduğumuzda, duyduğumuzda kalbimizde hüzün bırakan acı dolu hayatı. O pastel tonlar, çiçekler, yıldızlar, nehir, doğa ve tarlalar, gecenin o muhteşem görüntüsü, Roulin'in o sarı ceketi... Çizim tekniğinden zaten bahsetmeme gerek yok.
Filmin açılışını Yıldızlı Gece ile yapmaları, fonda çalan müzik, hikayeyi polisiye tarzda işlemeleri, gizemli ölüme şüphe ile bakmaları her şeyiyle mükemmel. Emeği geçen herkesi tebrik, herkese teşekkür etmek gerek bize sundukları bu güzel armağan için. Her karesi sanat eseri, detaylarla dolu bu başyapıtı mutlaka ama mutlaka izleyin derim.
1 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
125 ressam 65 bine yakın kareyi, tek tek, Van Gogh’un tekniğiyle çiziyor ve ortaya bu şaheser çıkıyor. Film ilk anından itibaren büyüleyici karelerle dolu ve içine çekiyor insanı. Gerçek bir sanat eseriyle karşı karşıya olmanın verdiği heyecanla izliyorsunuz. Sanatçının gizemli ölümünü bir soruşturma edasıyla ve son derece ilgi çekici biçimde ele alan filmimizde karakterler ve mekanlar Vincent van Gogh' un eserlerinden çekip çıkarılmış. Sanatçının en önemli eserlerini canlı canlı izliyorsunuz. Ve bu öylesine muhteşem bir seyir zevki veriyor ki tarifi imkansız. Çok fazla övgüyü hakeden bir yapım ama lafı uzatmak istemiyorum. Özetle daha önce hiç yaşamadığınız bir seyir zevkine davet ediyorum sizi. Mutlaka ama mutlaka izlemelisiniz. Şimdiden iyi seyirler :)
1 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Oscar'ı da gönlümüzü kazandığı gibi kazanacak umarım. :)
1 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Buram buram emek kokan film. Van Gogh'a ayrı bir ilgim vardı ve bu filmle bir kez daha hayran kaldım. Hikaye de çok güzeldi, kitap okur gibiydim. Çok, çok beğendim.
1 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Muhteşem bir film izlemenin haklı gururunu yaşıyorum. Fırsatınız olursa sinemada izlemenizi öneririm. Görselliğin tavan yaptığı enfes bir biyografi filmi olmuş
1 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Çok beğendim, hayran kaldım. Harika bir biyografik film izledim . Sadece sanat için yaşayan birçok sanatçı gibi, Van Gogh da yaşarken anlaşılamamış, hakettiği değeri alamamış, belki bu durum onu daha da yaratıcı hale getirmiş ama ne yazık ki hayatı çok üzücü bir şekilde sonlanmış. Filmi izlerken konu edilen kişinin hayatına hüzünlü bakışlar atarken, bir yandan da bu filmin ortaya çıkmasında ki katkılarından dolayı emeği geçenleri düşünmeden, saygı duymadan edemedim. Çok farklı birşey izledim , siz de izleyin lütfen. İyi seyirler...
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Vizyon budur arkadaşlar. Sanat budur, yaratıcılık budur. Boyle kesin yargılara varmak için söz sahibi değilim belki ama bundan sonra benim lugatimda, bu kelimelerin karşılığı Loving Vincent tır. O kadar beğendim ki, gözlerimi ekrandan bir saniye bile ayırmadım. Van Gogh un stili animasyona uygun gorunmeyebilir, göz yorucu olacağı düşünülebilir ama kesinlikle bir noktadan sonra göz öyle bir alışıyor ki, gerçek film kareleri gönderiyor beyninize. Çoğu sanatçı gibi Van Gogh da marjinalmiş, topluma uyum sağlayamamış. Dolayısıyla yaşadığı hayat O'nu yavaş yavaş trajik sona doğru götürmüş. Bir taraftan görüntülere hayran olurken, bir taraftan da bu üzücü hikaye hüzünlendirdi beni. Ölmeden önce sahiplenilmeyip, bir yük olarak görülen kişilerin aslında dünyaya herkesten çok faydalı olmaları oldukça ironik ve acı. Zamanında deli saçması denen parçalara şimdi servet dökecek insanlar var. Sanat toplum içinse bile, biraz da sanatçısına yararı olmalı ki tam bir tatmin yaratsın. Bu adam böyle bir hayat sürmüşKen, resimlerini alkışlamaya, onlara zevkle bakmaya utanıyorum.
neredeyse 2 yıl önce
BlackHole profil resmi
BlackHole
"125 ressam, 60.000 kare." Alışılagelmişin dışında, müthiş bir film olmuş. Gerçekten etkileyici.
neredeyse 2 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Vizyona girmesine kaldı 1 gün. Heyecan var mı ?
neredeyse 2 yıl önce