Loving Vincent (2017)

Loving Vincent (2017)

Puan 9.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Suç, Sanat Eseri
Dil
İngilizce
Ülke
Polonya
Süre
94 dakika
152
1
257
162
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Muazzam ötesi. Konu felan hikaye resmen görsel şölen. Sanat severlerin muhakkak izlemesi gerekir. Konu çokta kötü değil. Ama görsellik çok çok iyi...
error_outline
1 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Bu kadar harcanan emeği alkışlayarak başlamak istiyorum. Çizimler mükemmel <3 Yalnız bu tarz bir filmi izlemek biraz yorucu olmuş ama van Gogh için izlenir :) 28 yaşında resim yapmaya başladığını bilmiyordum, sadece 6 yılcık yaşamış, üzdü gerçekten :(
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Şöyle bazı filmler olur yorum yaparken direkt ona hitap etmek gelir içinden. İşte bu sanat eseri de onlardan biri benim için: ''Ya sen ne kadar mükemmel,tarifi imkansız bir güzelliksin.''
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Çok direndim izlememek için zira bir arkadaş bana söz vermişti birlikte izleriz diye ama baktım artık boşa zaman geçiyor izledim :) Yalnız muhteşemdi. Mutlaka izleyin. Keşke bu kadar uzun süre beklemeseydim dedirtti. Baştan sona muazzam bir emek harcanmış. Bayıldım resmen.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
nazarboncugu profil fotoğrafı
nazarboncugu
şöyle bir bakayım nasıl yapmışlar derken kendimi renklerin içinde buldum. meraklandım, heyecanlandım, hüzünlendim. yıldızlı gece tablosuna her baktığımda içimde bir şeylerin ayaklandığını hisseden ben resmen filmde büyülendim. hem filmde emeği geçenleri hem de vincent van gogh u saygıyla selamlıyorum. kişisel not: onca hüzün içinde olmasa bu kadar verim ortaya çıkar mıydı bilmiyorum, onun sadece bütün bunların tadını çıkarabilmiş olmasını dilerdim.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Yayında ve yapımda emeği geçen herkese burdan teşekkür etmek istiyorum :D Öneren ,etkileyen ,izlememe vesile olan değerli frameby üyelerine de tek tek teşekkür ediyorum :))) Tek kelime : ''MUHTEŞEM '' :))
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Buraya bir yorum bırakayım dedim ama bu filmle ilgili öylesine güzel yorumlar yapılmış ki benim söyleyebileceğim farklı bir şey kalmamış,duygularıma tercüman olmuşlar. Diyebileceğim tek şey şu; izleyiniz efendim, izleyiniz ki sanatın güzelliği ruhunuza işlesin.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Hangi cümle ile başlasam şu güzelliği, şu ustalığı, emeği, sanatı anlatmaya... Film hareketli bir Van Gogh sergisi adeta. Yaşadığı sürece neredeyse hiç tanınmayan ve daha sonra dünyanın en ünlü ressamlarından biri haline gelen, hepimizin yakından tanıdığı o büyük sanatçıyı bu filmde eserleri yoluyla tanıyoruz. Zaten bir sanatçıyı en iyi şekilde anlamanın en doğru yolu bu değil mi?
Sanatçının trajik ölümünden yola çıkılarak hayatında yer almış insanların gözünden anlatılmış o her okuduğumuzda, duyduğumuzda kalbimizde hüzün bırakan acı dolu hayatı. O pastel tonlar, çiçekler, yıldızlar, nehir, doğa ve tarlalar, gecenin o muhteşem görüntüsü, Roulin'in o sarı ceketi... Çizim tekniğinden zaten bahsetmeme gerek yok.
Filmin açılışını Yıldızlı Gece ile yapmaları, fonda çalan müzik, hikayeyi polisiye tarzda işlemeleri, gizemli ölüme şüphe ile bakmaları her şeyiyle mükemmel. Emeği geçen herkesi tebrik, herkese teşekkür etmek gerek bize sundukları bu güzel armağan için. Her karesi sanat eseri, detaylarla dolu bu başyapıtı mutlaka ama mutlaka izleyin derim.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
125 ressam 65 bine yakın kareyi, tek tek, Van Gogh’un tekniğiyle çiziyor ve ortaya bu şaheser çıkıyor. Film ilk anından itibaren büyüleyici karelerle dolu ve içine çekiyor insanı. Gerçek bir sanat eseriyle karşı karşıya olmanın verdiği heyecanla izliyorsunuz. Sanatçının gizemli ölümünü bir soruşturma edasıyla ve son derece ilgi çekici biçimde ele alan filmimizde karakterler ve mekanlar Vincent van Gogh' un eserlerinden çekip çıkarılmış. Sanatçının en önemli eserlerini canlı canlı izliyorsunuz. Ve bu öylesine muhteşem bir seyir zevki veriyor ki tarifi imkansız. Çok fazla övgüyü hakeden bir yapım ama lafı uzatmak istemiyorum. Özetle daha önce hiç yaşamadığınız bir seyir zevkine davet ediyorum sizi. Mutlaka ama mutlaka izlemelisiniz. Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Oscar'ı da gönlümüzü kazandığı gibi kazanacak umarım. :)
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
Buram buram emek kokan film. Van Gogh'a ayrı bir ilgim vardı ve bu filmle bir kez daha hayran kaldım. Hikaye de çok güzeldi, kitap okur gibiydim. Çok, çok beğendim.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Muhteşem bir film izlemenin haklı gururunu yaşıyorum. Fırsatınız olursa sinemada izlemenizi öneririm. Görselliğin tavan yaptığı enfes bir biyografi filmi olmuş
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Çok beğendim, hayran kaldım. Harika bir biyografik film izledim . Sadece sanat için yaşayan birçok sanatçı gibi, Van Gogh da yaşarken anlaşılamamış, hakettiği değeri alamamış, belki bu durum onu daha da yaratıcı hale getirmiş ama ne yazık ki hayatı çok üzücü bir şekilde sonlanmış. Filmi izlerken konu edilen kişinin hayatına hüzünlü bakışlar atarken, bir yandan da bu filmin ortaya çıkmasında ki katkılarından dolayı emeği geçenleri düşünmeden, saygı duymadan edemedim. Çok farklı birşey izledim , siz de izleyin lütfen. İyi seyirler...
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Vizyon budur arkadaşlar. Sanat budur, yaratıcılık budur. Boyle kesin yargılara varmak için söz sahibi değilim belki ama bundan sonra benim lugatimda, bu kelimelerin karşılığı Loving Vincent tır. O kadar beğendim ki, gözlerimi ekrandan bir saniye bile ayırmadım. Van Gogh un stili animasyona uygun gorunmeyebilir, göz yorucu olacağı düşünülebilir ama kesinlikle bir noktadan sonra göz öyle bir alışıyor ki, gerçek film kareleri gönderiyor beyninize. Çoğu sanatçı gibi Van Gogh da marjinalmiş, topluma uyum sağlayamamış. Dolayısıyla yaşadığı hayat O'nu yavaş yavaş trajik sona doğru götürmüş. Bir taraftan görüntülere hayran olurken, bir taraftan da bu üzücü hikaye hüzünlendirdi beni. Ölmeden önce sahiplenilmeyip, bir yük olarak görülen kişilerin aslında dünyaya herkesten çok faydalı olmaları oldukça ironik ve acı. Zamanında deli saçması denen parçalara şimdi servet dökecek insanlar var. Sanat toplum içinse bile, biraz da sanatçısına yararı olmalı ki tam bir tatmin yaratsın. Bu adam böyle bir hayat sürmüşKen, resimlerini alkışlamaya, onlara zevkle bakmaya utanıyorum.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
BlackHole profil fotoğrafı
BlackHole
"125 ressam, 60.000 kare." Alışılagelmişin dışında, müthiş bir film olmuş. Gerçekten etkileyici.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce