Kabakçigin Hayati (Ma vie de Courgette) (2016)

Kabakçigin Hayati (2016)
Ma vie de Courgette

Puan Like 8.7 / 19 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Animasyon, Dram
Yönetmen
Ülke
İsviçre
Süresi
66 dakika
melancholydesire profil resmi
melancholydesire
Kabakçığın ruh hali ve davranışları daha ilk sahneler sizi buruk hissettirecektir.
Bütün kabak gibi çocukların hayatına değinilen, sıcak bir film.
3 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Büyükler ne yaşarsa ,yine de en fazla acıyı küçükler yaşıyor....Anlamlı ,başarılı..
7 ay önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Büyüklere küçükleri anlatan bir film olmuş. Çok hassas bir konuyu işlemiş tavsiye ederim ama izledikten sonra kendinizi biraz kötü hissedebilirsiniz.
2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kendi kendime oturup neden bu tarz çocuklara göre gibi görünen filmlerin stop motion ya da animasyon olmasına rağmen konularının aşırı psikolojik oluşuna anlam vermeye çalıştım ve çok güzel bir sonuç elde ettim. Çünkü hayat acımasız olma konusunda çocuk yetişkin ayırt etmiyor. Dünyada gerçekten bu tarz durumlara maruz kalmış çocuklar var ve onların tek mutluluğu dostlukları ve birbirleriyle olan dayanışmaları. Bu noktada bir Decameron bencilliği yapılmamalı. Gözümüzün önünde olmaması gerçek olmadığını göstermez. Biz de bu olaylar olmuyormuş gibi bu çocuklar hiç acı çekmiyor gibi davranmaya devam etmemeliyiz. Çok etkilendim. Muazzam ve kusursuz bir film.
2 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Bazı filmler yüzünüzde tebessüm ettirirken aynı anda da gözlerinizde yaş eksik olmaz iste kabakçığın hayatida o filmlerden biri .okadar sıcak samimi icten ki seyrederken duygu dolu anlar sizi bekliyor.
2 yıl önce
mels profil resmi
mels
Tek kelime ile bayıldım. Çocukların duygularını o kadar güzel yansıtıyor ki mutlaka izlenmeli bu film. Keşke biraz daha uzun olsaydı, tadı damağımda kaldı.
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Rüzgar onları sevgileriyle birlikte ne de güzel taşıyacak... "İnsan mutluluktan da ağlarmış." Ne tatlı çocuklarsınız siz.
2 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ahh be öyle duyguluydu ki! O güzel cocuklar (çizim olarak biçimsiz görünseler de) ve onların masum dünyaları. .. Kah ağlattı kah güldürdü. Daha fazla yorum yapmak istemiyorum, sadece izleyin.
neredeyse 3 yıl önce
Femmefatale profil resmi
Femmefatale
Öyle tatlıydı ki 66 dk yetmedi bir salon dolusu izleyici bittiğini kabullenemeyip Le Vent Nous Portea eşliğinde jeneriği okuduk :)
3 yıl önce