Magi (2015) afişi

Magi (2015)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Korkutan
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
132 dakika
emrogz Amerikalı gazeteci Olivia Watkins, Türkiye'de yaşayan kız kardeşi Marla tarafından acil olarak İstanbul'a çağırılır ve Olivia'nın kardeşinin yanına vardığı o gece Marla esrarengiz bir şekilde hayatını kaybeder. Bu olay gizemlerle örülü bir hikayenin başlaması anlamına gelmektedir. Yönetmenliğini ve senarsitliğini Hasan Karacadağ'ın üstlendiği korku filminin kadrosunda Kenan Ece'nin yanı sıra yabancı oyuncular Michael Madsen ve Stephen Baldwin yer alıyor.

Yorumlar

Sapphira profil resmi
Sapphira
bi sinek sahnesiyle medusa bebek olmasa mükemmelimdi ama yinede bayağı iyi
8 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Filmi izlerkern o kadar çok "Yok artık" dedim ki ben bile şaşırdım... Çok sağlam bir konuyu berbat etmişler.. Bir yerde senaryo çöktü oyuncular topladı, bi ara oyuncular çöktü senaryo toparladı aynı anda bi up olamadılar :)
8 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Bir cin vakası ve sonrasındaki filmleri daha başarılıydı. Bu filmde nedendir bilemem yabancı oyuncular var diye mi ne, fazla kasmışlar,gereksiz uzamış film.. Pek tatmin etmedi beni. Ama tabii ki kötü de değildi.(Gereksiz efektler ve sesler dışında) Ve genel olarak bir . şey dikkatimi çekiyor. Türklerin korku filminde kullanabildikleri tek unsur cinler tamamım buna zaten yabancılarda şeytan ruh vs diye geçiniyorlar. Fakat Hasan Karacadağ'ın filmlerini 'beğensem de' özellikle cinlerin ortama girdikleri sahnelerde arkadan Kuran makamlarında Arapça şeylerin okunmasının kasıtlı ve iyi niyetli olmadığına inanıyorum, zira inanır inanmaz, Arapları sevsin sevmesin umurumda değil, ama Kuranın dili Arapça ve özellikle bilmeyen-ilgilenmeyen insanların ister istemez duyduklarında ürpermesine korkmasına sebep olabilir diye düşünüyorum. Bir dipnot daha geçeyim önceki filmleri izlemeyenler bakmasın buraya Yine de bu türü sevenler için izlenebilir bir film...
1 yıldan fazla önce
TheDude profil resmi
TheDude
Cidden filme başlamadan önce 3-4 kez düşündüm. “Yeri midir zamanı mıdır olm şimdi tırsmayalım gece gece” diye kendimle falan konuştum -ki bir korku filmi izlemeden önce çok ender yaparım kendimle bu konuşmaları-. Kolay tırsmam yani. Ama malesef tatmin olmadım. Olmamış o kadar çok şey var ki. Başta şu ses ve görüntü efektiyle korkutma takıntısı olmamış. Korkutmaktan ziyade rahatsız etti beni fazlasıyla. Zırt pırt ver volümü, yapıştır görseli. cıx... Zayıf cast (Madsen hariç, adam filmi kurtarmış resmen) ve doğal olarak vasat oyunculuk filmi çok amatörleştirmiş. Konuyu enteresan buldum, kurgu da bence filmin artılarından. Yalan olmasın sinematografi için de olmuş diyebiliriz, en azından ülkemizde buna benzer filmlerde gördüğümüz gibi yerlerde değil. Bu da başka bir artı. Ses getiren, dünyanın konuşacağı bir film yapalım denmiş belli ki ama eldekilerle ve bu "efektle korkutayım" kafasıyla bunun çıkması bile mucize bence (bilemiyorum, ben psikolojik gerilim öğelerini tercih ediyorum belki de). Son olarak da şu söylenebilir; anlamsız uzatmak filme bir şey kazandırmıyor içerik dolu olmadıktan sonra. Çok detaylandırma filmi uzatmış, bazı sahneleri atlama gereği hissettim cidden ama sabırla izledim. Ne çok başarılı diyebilirim ne de çok kötü. Vasat bir film.
1 yıldan fazla önce
vapaamies profil resmi
vapaamies
Filme A sınıfı hollywood filmi izlemek ümidiyle gitmezseniz, ilk perde değilde ikinci perde de fazlasıyla memnun olarak çıkarsınız. Stephen Baldwin oyunculuğuyla filmi kurtarmayı başarmış. Bir Cin Vakası'ndan sonra Hasan Karacadağ'ın en iyi filmi diyebiliriz.
1 yıldan fazla önce
Filmkopat profil resmi
Filmkopat
Filmden 30 Dakika Önce Çıktım Genel Konuşmak Gerekirse Vasatı Pek Aşamadı Ama Makyajlar Gelişmiş Diğer Serilere Göre Yabancı Oyuncular Rollerinin Hakkını Vermiş Onun Dışında Bazı Animasyonlar Yetersiz Ve Gereksizdi Artık Bu Tarz Filmlere Giderken Anlaşma İmzalamak Gerekecek Kulak Zarı Patlarsa Diye.. 6/10
1 yıldan fazla önce

Magi filmini beğenenler

Magi filmi hakkında ilgi çekici içerikler