Manolya (Magnolia) (1999)

Manolya (1999)Magnolia

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
188 dakika
88
5
227
142
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Boş film değil ama hikayenin içerisine çok giremedim ve bunun sonucu olarak sona doğru iyice sıkılınca sara sara devam ettim.
error_outline
6 ay önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Karmaşık ilerlerleyen ama bir o kadar da düzeni olan ve herkesin sevebileceği tarzda bir film olmadığı kesin. İçerisinde her bireyin ortak yaşadığı sıkıntılardaki parçaları birleştirince etkili biri izlenim bırakıyor. Biraz sabırla, diyaloglara odaklanarak izlemek gereliyor.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Farklı sorunları olan insanları anlatan bir film. Kurbağa sahnesi etkileyici evet ama neden ? 180 dk normal giden bir filmde neden bir anda kurbağa yağmuru başlıyor ve niye bitiyor. Hiçbir açıklaması yok. Eminim bu sitede bana hiç kimse katılmayacaktır amaJulianne Moore'u yine beğenmedim her defasında fazla oyunculuk sergileyip inandırıcılıktan çıkartıyor beni. Sanırım hiçbir performansını beğenmedim bugüne kadar. Tom Cruise'un rolü farklıydı ve oyunculuğu ilgi çekiciydi Onun dışında pek büyük keyifler alarak izlemedim. Diyaloğa dayalı 180 dakikalık farklı sorunlarda insanları dinlediğimiz bir film. ve hayatınız boyunca gördüğünüz ve ya izlediğinizden çok daha fazla kurbağa gördüğünüz 6,5/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
potakal profil fotoğrafı
potakal
"ne çok acı var"
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
İnsanoğlu ne istediğini bilmiyor diye boşuna dememişler :) bazı filmler durağan ve diyaloğu az diye mırın kırın ederiz bu filmde ne diyaloglu cıktı be! 25.dk gelemedim nerdeyse sadece konuşuyorlar ve gereksiz konuşmalar yoksa iletişimi severim ama galiba biraz fazla sonuç odaklı biriyim dayanamadım. Bi de 3 saat! Psikolağa konuşmaya gidince bile sana en fazla 1 saat veriyor dinlemek için. Yapmayın lütfen! :D puanı iyi ama sanırım ya benim gibi izleyiciyi haketmiyor ya da ben filmi haketmiyorum :D Beğenmedim demiyorum ama bu süre için değmez.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
En son söylemek istediğimi ilk söyleyeyim, çok uzun bir film. Üç saat nedir yahu... Ama bir yandan anlayış gösterebiliyorsunuz, çünkü birçok baba - oğul&kız ilişkisinden bahsediliyor. Eğer çocuklarınıza kötü davranırsanız Allah size gazabını gösterir. Evet, kurbağa sahnesinin bence tek açıklaması bu olmalı. Ama yine de affetmek çok önemli bir şey hem de her şeye rağmen.. Dram kategorisinde olmasına rağmen sağlam bir dini filmdir. Hem de sabit bir din olarak değil, tüm dinlerin ortak sorunundan bahseder. Son olarak Tom Cruise'un herhalde izlediğim en kötü performansıydı ya da henüz bu filmde Tom Cruise değildi, bilemiyorum... Külotla bile görebilmekteyiz kendisini, bildiğin dede külotuyla...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ubuntu profil fotoğrafı
Ubuntu
3 saatlik Mozart bestesinin sahneye dur duraksız uygulanışı gibi. Sizi karmaşanın içinde karmaşaya sokuyor ve sonra sıkıca tuttuğu kollarınızı bırakıyor. Müziklerin doğal hayatın seyrinin içine sokularak kullanılışı, Thomas Anderson'ın kabiliyetinden başka bir şey değil. Bazen bağırarak uyanmak istiyorsunuz fakat artık rüyaların gerçekliğine inanıyorsunuz.
error_outline
6 yıldan fazla önce
TolgaKARA profil fotoğrafı
TolgaKARA
Tuhaf bir film süresinin uzun olması da çok fazla kişinin hayatını anlatması ve bu hayatların birbirleriyle kesişmesiyle alakalı. Hayatın acı tarafını anlatan bir film.
error_outline
7 yıldan fazla önce
alidogan profil fotoğrafı
alidogan
Film çok uzun ve sıkıcı ancak, "kurbağa yağma" sahnesi oldukça etkili çekilmiş, filmi bırakıp, sadece o sahne izlenebilir....
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
k.ali profil fotoğrafı
k.ali
Süresi uzun ve izlemesi zor bir film olmuş. Merak unsuru sayesinde sonuna kadar izlense bile anlaşılması için biraz kafa yormak gerekiyor sanırım. Bu filmle benzerlik taşıyan Crash filmine göre ucunu bir hayli açık bırakmış.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
Ağır tempoda ve çok uzun süren bir film olduğu için çoğu izleyiciyi sıkacaktır ve beğenilmeyecektir. Oysa ben beğendim. Bittikten sonra bir tat bıraktığından dolayı belki de.
error_outline
8 yıldan fazla önce