Mahmut ile Meryem (2013) afişi

Mahmut ile Meryem (2013)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Ülke
Türkiye
yabann Ziyad Han hükümdarının Müslüman oğlu Mahmut ve Hristiyan Keşiş kızı Meryem’in imkânsız aşkını ele alıyor. Çaldıran Savaşı’nın yakıcı etkileriyle karşılaşan Mahmut, hayatın gerçeğiyle yüzleşiyor. Masalsı ve fantastik öğelerin bir araya gelmesiyle oluşan film, insan, neyi, kimi severse sevsin, bu sevginin aslında gerçek varlığa yöneldiğini ve sevginin insanı hırstan, benlikten kurtaracak tek yol olduğunu gösteriyor.

Yorumlar

Sezgii profil resmi
Sezgii

''Dünya bir çarpışma alanıdır.''der Atsız. Film bu sözü hatırlattı.Herkesin büyüden, doğa üstü güçlerden medet umduğu dönemlerde geçen, başarılı bulduğum bir film.
Vasatlık, vasıfsızlık kokan bir evlat. Allah kimseye vermesin. Ağzında altın kaşıkla doğduğu için her şeyi güllük gülistanlık sanan, kitaplarla yaşayan bir çocuk. (kitap aşığıyım ama realist olmak gerek.) Kafasını camdan çıkarmadan
konuşmak kolay. Aynı dönemde bir köyde çoban olarak dünyaya gelse zor yapardı o şımarıklıkları. Tabii gerçeklerle yüzleşmesi ağır oldu. Aslında birçok detaya takılabilir filmde, doğaüstü güçler baskın. Fantastik ama aşırıya kaçmadan işlenmiş. Azerbaycan sevgimden dolayı da sempati duydum ne yalan söyleyeyim :D
1
2 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Bu filmi sinemada izlemiştim :) Burada ilk izleyen olmama şaşmamak lazım çok kötü bir filmdi .. çok boş vaktiniz varsa öyle izleyin fakat 1942 yapımı kazablanka filmini izlerim bu filmi bir daha izlemem :)
0
3 yıldan fazla önce

Mahmut ile Meryem filmini beğenenler

Mahmut ile Meryem filmini içeren raflar

Mahmut ile Meryem filmi hakkında ilgi çekici içerikler