Malena (Malèna) (2000)

Malena (2000)Malèna

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Sanat Eseri, Romantik, Dram
Yönetmen
Dil
İtalyanca
Ülke
İtalya
Süre
108 dakika
158
6
686
182
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Bir yanda savaş devam ederken eşini bekliyen,Toplumun pislikleriyle uğraşan,Ayakta durmaya çalışan bir kadın.Bir yandada ergenlik döneminde olan her geçen gün Malenaya vurgun olan Renato.Tam bir sanat eseri bir yapım.Belluccinin her filmni izledikçe hayranlığım bir tık artıyor.Tam bir oyuncu.
error_outline
7 ay önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Çok güzeldi 💕 akıcılığı çok iyi 👍 Cahiliye dönemini izliyoruz ve kadın kadına bunu yapar mı demeden edemiyor insan😠
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Savaş bu filmde oldukça geri planda. Daha çok Bellucci ve genç arkadaşımızın şehvet dolu sahneleri dikkat çekiyor.Savasla alakalı kısımlar çok yüzeysel işlenmiş. Güzel film, eyvallah ama anlamlandiranadigim bazı boşluklar var. Yani tam sevecekken sevemedigim , tam uzak kalmışken içine çeken bir film oldu tuhaf bir şekilde. Sanırım bu masum aşk ve hiç de masum olmayan savaş arasındaki bağlantı tam kurulamadığı için istenilen sonuç alınamamış.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Bir çok duyguyu farklı noktalarda gerçekten çok iyi anlatmış bir filmdi. Hem iki yüzlü bir toplum görüyoruz (ki bu filmdeki İtalya'ya özgü değil her yerde böyle) hem bir ergenin o ilk aşkı ve tutkusunu hem onun gözünden yalnız ve güzel bir kadının kıskançlık uğruna nelere maruz kaldığını ve toplum baskısının onu nerelere getirdiğini. Hem herşeyi boşverip peşinden koşturacak bir aşkı, Hem de İnsanların iki yüzlülüğünü. Tüm o yaşanan şeylere rağmen de hiçbir şey yaşanmamışcasına devam edebildiklerini. Filmin beni bu kadar etkileyeceğini de düşünmemiştim açıkcası. Tüm bunların yanında fikirleri ve sinemanın güzelliğini bir kenara bıraktığımızda bi de filmde ekstra olarak insanın aklını başından alan bir Monica Bellucci cazibesi seksapalitesi var. Oyunculuğunu da kendisini de ayrı beğendiğim bir kadın ve ne kadar haklı olduğumu bir kere daha görmüş oldum :) 9/10
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Toplumun ikiyüzlülüğünü hem devlet hem kadın tekelinde çok iyi anlatan bir film olmuş.(Savaş öncesi devlet liderine bakış açısı savaştan yenik ayrılınca bakış açısı- kocası yokken kadına bakış açısı kocası varken kadına bakış açısı)
''Her şeyin bedeli var güzelliğinin de bir gün gelir ödenir, öde Malena''
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Toplumun iki yüzlülüğünü bir çocuğun cinsel yaşamı üzerinden başaralı bir şekilde yansıtan nadide bir eser Monica Bellucci takdire şayan :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
kadın olmak her zaman her toplumda zor insanların ikiyüzlülüğü tiksindirici, film etkileyiciydi
error_outline
5 yıldan fazla önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
savaş, yaşanılanlar, tüm o acı ve dram elbette ki etkiliyor insanı ama keşke bir ergenin uçkuru! üzerinden anlatılmasaydı.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce