Mama (2013)

Mama (2013)

Puan 6.5 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Korkutan, Gizem
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Kanada
Süre
100 dakika
160
20
666
54
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Annelik iç güdüsünü, korku unsuru olarak sunulan tuhaf bir varlığa inşa etme fikri pek alışıldık bir senaryo olmasa da, o varlık gerçekten hiç korkunç değildi. Olaylar arasındaki bağlantı iyi oturtulmamış. Benim için çoğu yeri havada kalan bir film oldu. Kısa filmini izlemedim ama bu uzun metraja uyarlaması çok başarılı bulmadım. Korku filmi için bu kadar duygusal dokunuşa ne gerek vardı ki..
error_outline
7 ay önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Korkudan ziyade dram ağırlıklı güzel bir gerilim filmi olmuş Del Toro'nun eli değer de kötü olur mu zaten belki finali daha farklı olsa olabilirdi ama böyle de fena değildi, izlenir
error_outline
4 yıldan fazla önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
Tam istediğim korku gerilim tarzı.Zaten işin içinde Guliermo Del Toro varsa güzel olmaz mı hiç o da var.Dram kurgusu ile işlenen gerilim filmlerini çok seviyorum.Korktuğum boşa gitmiyor gibi geliyor(ne demekse o:)) Filmde ki korku seviyesini tanımlamak gerekirse benim için şu şekilde gelişti olaylar,önce full ekranda başladım sonra ekranı küçülttüm sonra ışığı yaktım(çünkü ışıkta hayaletler beni bulamaz olsa gerek ) sonra kulaklığı çıkardım.Yani tabi bu çok kişisel bir şey...Fakat kesinlikle bir sinemasever olarak söylüyorum sanatsal açıdanda tatmin edici bir film.Seviyorum ya sinemayı çok seviyorum ...Çarşaf çekiştirme sahnesinde gözlerim fal taşı gibi açıldığında bi yandan da böyle dedim işte:)))Mutlu etti yani kısaca,hemde korkutarak.
error_outline
4 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
güzel bir gerilim - fantastik filmi.. ama keşke fantastik öğeler olmayıp sırf gerilim- korku üzerine olsaymış.. güzel başlayıp, güzel devam etti ama malesef sonlarına doğru saçmalamışlar, son dakikalarını beğenmedim.. son dakikalarını saymazsak eğer yine de hoş, güzel izlenebilir bir film.. puanım : 7.0
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
"Hayalette olsa ana anadır." mottosuyla hareket eden gerilim korku filmi. Çok dramatik bir konusu var. Sağlam altyapılı yani. Efektler falan da hoşuma gitti. Fazla birşey vaat etmeden, çok şey veren film. Javier Botet bu film 4 saat makyaja maruz kalmış. Adamın vücudu eşsiz arkadaş. Efekte gerek kalmıyor.
error_outline
5 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
çocukları böyle filmlerde nasıl oynatıyorlar anlamış değilim
error_outline
6 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil fotoğrafı
jupiterinuydusu
filmin sonunda hayaletle empati kurdurtan film :D fakat bütün korku filmleri gibi bu da hunharca kara listelere atılmış. değişik bir hikayesi var oysa.
error_outline
7 yıldan fazla önce
bonibon8 profil fotoğrafı
bonibon8
konusu çok iyi ama çekimleri efektleri daha iyi olabilirdi.
error_outline
7 yıldan fazla önce
colorful profil fotoğrafı
colorful
İlk önce kısa film olarak çekilen bu senaryo daha sonra uzun metraja döküldü. Çok uzun süre bir gerilim için iyi gitti film ama ben kendi adıma finali beğenmedim. Korku türü müptelaları göz atabilir..
error_outline
7 yıldan fazla önce
eceeren profil fotoğrafı
eceeren
.çok katmanlı yapısı olmasına rağmen etkili bir korku gerilim filmi değil.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
unique profil fotoğrafı
unique
İyi başlangıç,temposu yüksek bir film.
error_outline
8 yıldan fazla önce