Mamma Mia!: Yeniden Başlıyoruz (Mamma Mia! Here We Go Again) (2018)

Mamma Mia!: Yeniden Başlıyoruz (2018)Mamma Mia! Here We Go Again

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
114 dakika
27
0
51
17
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ay kıyas bile yapamıyorum ilk filmiyle, ikisi de birbirinden güzel. Ne zaman modunuz düşse açın bu ikiliyi izleyin. Süper enerji veriyor, keyiflendiriyor ☆ ✯ ✧
error_outline
11 ay önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
İlk film gibi bu filmde sıcacık, tatlı, eğlenceliydi, içinizi ısıtan filmlerden, her ne kadar müzikal sevmesem de kendini izlettirdi.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
mugekorkmz profil fotoğrafı
mugekorkmz
Hayatımda izlediğim en tatlı film olabilir.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
İlk filmin devamı dendiğinde başta gerçekten devamı sandım daha sonra karşılaştığım sürprizler beni epey şaşırttı. Müzikal'in uzam dengesi etkileyiciydi. İlk filmin eksik demeyeyim ama merak uyandıran sahnelerinin altını doldurmuş olması baya mutlu etti. Sürekli eğlendim, sürekli ağladım. Yer yer Broadway müzikali gibi dursa da gene de bu, filmin ruhu ve coşkusuna aykırı olmadı. İlk filmdeki Yunan tanrı ve tanrıçaları da görmek istedim. İşçilerin değişmesi hoşuma gitmedi ama yer yer de olsa on iki Olimposluyu hissettim. Yakacak çalı taşıyan kadından ocak tanrıçası Hestia, Cienfuegos'tan Zeus(Gerçek hayatta filmde anılan Camilo Cienfuegos gene dilmde tam tarihi verilen 1959'da ölmüştür. Hayatta bu isimle karşımıza çıktığı için mistik bir anlam aradım. Otel müdürü, işçilerin şefi derken Zeus olmaya çok yakın duruyordu. kardeşi için Poseidon, şarkıcı Hades, Biletçi Hephaistos, Alexio Hermes(Eros) ve Psyke, Şarap koyan kadın Demeter ve Dionysos birleşimi gibi gibi değerlendirilebilir. Bunun dışında sahnelerde bazen piyanistin çaldığı bazen de mekanda çalan ya da uzaktan duyulan melodiler ilk filmin müzikleri idi bu da zaman zaman ilk filme döndürerek sahnelerini anımsattı. En sevdiğim sahne anne sevgisini inancın önüne koydukları metafordu. Kilisede dikkat ederseniz haçın önünde kim duruyor ve Sophie haça mı gidiyor acaba? Eksikleri ise dramaturjik hatalardı. İlk filmdeki fotoğraflarda Sam'in hippi stili vardı ve Donna Sam bıyık uzatmışken onunla birlikteydi, Harry bir Punk'tı. Pariste o şekilde bir fotoğrafları vardı. Bill'in dizlerindeki dövmelerin hikayesi anlatılmadı. Gençlik yılları çok hızlı geçmiş. Dünyayı gezme heyecanı bu kadar kısa kesilmemeliydi bence. Cher'i de fazla antipatik buldum. Bence bu kadroda Andy Garcia kadar yama durmuş. Meryl Streep'in gençliği gözümde canlandı izlerken. O kadar güzel bir kadın ki.
error_outline
3 yıldan fazla önce
MevaKurt profil fotoğrafı
MevaKurt
bence ilk filminden daha güzeldi, eğlenceli, sıcacık, romantik ve çok ciddi bir emek var... 8,5/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
MevaKurt profil fotoğrafı
MevaKurt
Donna'nınki gibi bir tatil yapabileceğim biri olacak mı acaba? :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Seda.. profil fotoğrafı
Seda..
kısa ve net olarak şahane ötesi demek istiyorum..
error_outline
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
İlk filmin yeri Mamma Mia severlerde ayrı olsada biraz gişe durumu yapılmak istendiği düşüncesini düşündürsede devam filminide beğendim. Çok emek sarf edilip hazırlanılmış. Oyuncu seçimleri yerinde ve kararında olmuş.Genç oyunculara büyük rol yani yük düşmüş çünkü oynadıkları isimlerin hakkını vermek zor olsa gerek ama gayet iyilerdi. Özellikle Lily James. Canım Merly Streep ve Amanda Seyfried'i tekrardan görmeyi özlemişim. Zaten müzikleri dememe gerek yok. İlki gibi soundtrack'ı uzun bir süre dinleyeceğim ve listeme ekleyeceğim kesin.
error_outline
3 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Bir Mamma Mia fanı olarak bayıldım 😍 keşke merly streep de olaydı daha fazla.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Çok beğendim diye söze başlayayım :) Bir kere kulaklarımın pası silindi, gözlerim şenlendi. Sinematografi , cast, müzik, kurgu şahane şahane. Sadece sahneleri değil planları bile nasıl güzel bağlamış insafsızlar, ağzım açık izledim. Türü belli müzikal , yani türüne yakışır biçimde müzik kullanımı, şarkı seçimi harikaydı, sürekli kalkıp dans etmek istedim... Zaman olarak ilk filmin öncesi ve de sonrası harmanlanmış. Donna'nın gençliği Lilly James oynuyor ki kendisi bence oyunculuk için yaratılmış bir ingiliz şahanesi ve de bu rol için çok iyi bir seçim olduğunu her sahnede ispat ediyor. Ana cast'ın gençlik hallerine bayıldım. Andy Garcia ve Cher filmin güzel sürprizleri. Benim canım Preacher'ım Dominic Cooper'ın ilk filmdeki çocuksu halinden eser yok doğal olarak. Amanda herzaman ki gibi çok güzel. 3 babayı saymıyorum, hepsine bayılıyorum. Bu filmi sinemada izlemezseniz üzülürsünüz, sinemada izleyin gelin evde tekrar izleyin, biraz zaman geçsin üzerinden tekrar izleyin, şahsen ben öyle yapacağım. 2 saat değil 5 saat olsa aynı keyifle izlerdim. Şimdiden iyi seyirler...
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
sercandevran profil fotoğrafı
sercandevran
muhteşem muhteşem muhteşem ... diyecek hiçbir şey yok. hala şansınız varken sinemada izleyin.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce