Yasamin Kiyisinda (Manchester by the Sea) (2016) afişi

Yasamin Kiyisinda (2016)
Manchester by the Sea

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.6 / 39 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Ağlatan, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
137 dakika
Muratovic Lee Chandler, sıhhi tesisat, elektrik, kapıcılık gibi sıradan işler yaparak, tek göz bir evde yalnız başına yaşayan bir adamdır. Doğup büyüdüğü ama uzun zamandır uğramadığı kentten bir gün acil bir telefon alır. Kalp hastası abisi hastaneye kaldırılmıştır ve durumu ciddidir. Lee kafasında endişeler ve soru işaretleriyle yola koyulur ama hastanede onu bekleyen haber hiç de iç açıcı değildir. Filmin yönetmenliğini ve senaryosunu New York Çeteleri filminin de senaristi olan Kenneth Lonergan üstlenirken oyuncu kadrosunda başrolü Casey Affleck sırtlıyor. Kadroda kendisine Michelle Williams, Kyle Chandler, Gretchen Mol ve Lucas Hedges gibi önemli isimler eşlik ediyor.

Yorumlar

husevni profil resmi
husevni
Film kötü değil kesinlikle iyi ve oldukça etkilendim ama neyinden etkilendim ben bile anlayamadim. Hikayenin gerçekliği mi durup durup lee amcaya sarılmak istemem mi filmin sakinliği mi valla anlayamadim. Film bitince bi on dakika kalıyorsunuz zaten oturduğunuz yerde e peki şimdi? dedirtiyor. Keşke pazar günümü bu filmle bitirmeseydim kendimi baya kötü hissettirdi nedensiz.
0
4 ay önce
MeKa profil resmi
MeKa
Hani filmin geneline bakıyosun herhangi bi olay aksiyon yok ama adamın hali tavrı o kadar etkileyici ki, boğazım düğümlü izledim baştan sona. Sade, durağan ve bir o kadar da başarılı bir film.
0
5 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Karakterlere kendimi hiç yakın hissedemedim film boyunca. Ne böyle biriyim ne de böyle birilerini tanıdım. Bu sebeple mesafe oldu hepsiyle aramda. Buna rağmen empatiye o kadar zorladı ki! Empati üzerine empati, gerçekten ağır dedikleri kadar var. Mideme bir ağrı saplandı. Uzun bir süredir de geçmiyor. Bu defa benim nezdimde gerçeğe yakın olmasından değil, herhangi bir sinemasal kaygıya mahal vermemesinden başarılıydı. Daha açık olmak gerekirse, izlerken film izlediğimi unuttum ve tamamen hayatlara odaklandım. Sesmiş.görüntüymüş, olay örgüsüymüş hiç düşünmedim. Belki de gerçeğe yakınlık budur, bilemiyorum. Film bitti ben hala izlemezken o hayatların devam ettiğiini düşünerek meraktayım. Cidden farklı bir tecrübe oldu benim için. Oscar olayı daha önce dediğim gibi, hiç umurumda değil. Ben izlediğimi ve sonrasında yaşadıklarımı bilirim.
4
6 ay önce
BELIT profil resmi
BELIT
Hem bu kadar naif hem de bu kadar çarpıcı ve sert olması , büyük başarı .
5
6 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Casey Affleck in oyunculuğu kurgusu gerçekliği renk seçimi herşeyiyle unutulmaz başyapıtlar arasında aldı yerini..
3
9 ay önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Casey Affleck, Oscar' ın hakkını sonuna kadar vermiş. Karakterle iç içe geçmesini ve çizgisinden hiç şaşmamasını sevdim. Beni yoran filmin müzikleri oldu açıkçası. Yer yer duyguları sade haliyle hissetmek istedim ama müzikler buna engel oldu. Yine de filmi tümüyle başarılı bulduğumu hiç düşünmeden söyleyebilirim.
3
11 ay önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Abartısız, gerçekçi ve samimi bir anlatımı var. Gerçek hayata yakın duruşu yer yer izleyiciye sıkıcı gelebilir ancak benim açımdan başarılı bir dram filmi.
2
11 ay önce
damla. profil resmi
damla.
Dağıldım resmen film boyunca Lee gibi bende bir tür bitkisel hayattaydım. (Lee sağolsun :D) yok böyle bir performans. Casey Affleck’in performansının etkileyemeyeceği bir kalp yoktur.
4
12 ay önce
dreaf profil resmi
dreaf
casey affleck oyle bi oynamis ki o kadar icten oynamiski beni benden aldi her sahnede kendimi icinden gectigim bur donemde hissettiklerimi hissettim senaryo ve kurgusu güçlü senenin en başarılı filmlerinden
0
12 ay önce
Peris profil resmi
Peris
Bu sene seyirciyi en çok yoran filmlerden biri oldu Manchester by the Sea. Sinemada temel olarak iki akım vardır. Birinde gel ve bu durumu deneyimle der. Diğerinde gel ve bu durumu gözlemle... İlk durumda tamamen seyirci konumundasınızdır. Kendinizi ana karakterin yerine koyarsınız ve olayların akışına dahil olursunuz. Finalde ise duygu patlaması (katarsis) yaşayıp salondan "rahatlama" ile ayrılırsınız. İkincisinde ise karakter size uzaktır. Gözlemlersiniz, soru sorarsınız. Verdiğiniz cevaplar üzerine yeni sorular sorar ve filme dair bir yaklaşım geliştirisiniz. Filmin sonu açık uçludur ve bazı cevapları vermeyi size bırakır. Bazılarını ise hiç cevaplamaz. Size sinemadan çıkmış insan deneyimini hissettirmez. Bu film ikinci kategoriye dahil. Alışık olduğumuz melodram yapısından oldukça uzak. Ancak karakteri anlamaya başladıkça, açısına da ortak oluyoruz. Tabi her zaman böyle filmler iyidir diğerleri kötüdür demek doğru olmaz. Son zamanlarda ilk gruba dair seyrettiğimiz "Aynı Yıldızın Altında" filmide klasik melodram filmlerinin güzel bir örneğiydi.... Sinema çok güzel bir hobidir. Bir film izlersiniz kafanız dağılır. Ancak bazende filmi bir kitap gibi okumanız gerekir. Yaşamın kıyısında böyle bir film. iyi seyirler...
19
12 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Filmin en sevdğim yanı müzikleri oldu. Baş karakter duygularını belli etmeyen bi tip. İşte burda müzikler devreye giriyor ve size duyuguyu veren müzik oluyor. Çok dram seven biri olmayarak fena değildi. İzlenebilir en azından müziklerin devreye girdiği kısımlar ve size hissettirdikleri için.
6
12 ay önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Muhteşem bir dram filmi. Casey Affleck hatasız ve abartısız oyunculuğuyla Oscar'ın en önemli adayı bence. Ağır film bu kadar da uzun mu olur falan diye isyan ederken başta, filmin akıp gidiverdi. Müzik kullanımı ilginçti. Hiç olmaz diyeceğiniz melodiler sahneleri öyle kavramış ki hayran bırakıyor. Dram ve gerçekçi filmleri sevenler mutlaka izlesin. İyi seyirler...
7
12 ay önce
starch profil resmi
starch
Bu filmin Oscara aday gösterilmesine (ve aldığı ödül ve övgülere) epeyce şaşırdım. Onlarca filmde rastladığım bir konu, gereksiz yere çorba edilmiş bir kurgu, lüzumsuz ayrıntılar, üstüne üstlük küfürlü konuşmalar; hayatımın iki küsur saatini çaldı. Filmden bana geçen duygu; sanki bu gerçek bir olaydan uyarlanmış ve oyuncu olarak olaydaki kişileri toplayıp filmde zorla oynatmışlar. Kimse de rolüne çalışamamış....Ben dram filmi sevmem ve artık izlemiyorum ama insanın burun direğini sızlatan dramlar/oyuncular izlemişliğim var. Bu nasıl bir eziyetti .
2
12 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
İlk başta sıkılıyor gibi oluyorsunuz ama bir noktadan sonra içinize işleyen müziklerle Lee'nin sessizliği , yaşadıkları sizi filmin içine katıyor.. Abartmadan tam dozunda anlatılmış bir film...
4
12 ay önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Bir dram bu kadar sessiz, sakin ve içten anlatılabilirdi... Çok beğendim...
11
12 ay önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Oldukça başarılı, gerçekçi bir drama. Casey Affleck, abartmadan son derece doğal bir şekilde canlandırmış rolünü. Ayrıca dramı da seyirciyi rahatsızlık verecek boyutta üzmeden, sıkmadan dozunda bırakmışlar. En beğendiğim kısımlardan biri de müzik seçimleriydi. Özellikle
12
12 ay önce
Peris profil resmi
Peris
15. dakikasında kapatmayı düşündüğüm bittiğinde birkaç saat daha sürse izlerim dediğim, farklı bir anlatıma sahip sert bir yapım. dramı sonuna kadar hissettirip yine de sömürüye kaçmayan başarılı bir filmde cassey afleck döktürmüş.. ancak afiş ve özetleri, filmden çok farklı beklentilerim olmasına sebep olmuştu. afişte baya bir yer kaplasada Michelle Williams, filmde en fazla 8-10 dk yer alıyor. Tatlı bir sohbet havasında geçeceğini düşündüğüm film ise yaşamın tüm ağırlığını omuzlarınıza bırakıyor.
8
12 ay önce

Manchester by the Sea filmini beğenenler

Manchester by the Sea filmi hakkında ilgi çekici içerikler