Yasamin Kiyisinda (Manchester by the Sea) (2016)

Yasamin Kiyisinda (2016)Manchester by the Sea

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Ağlatan, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
137 dakika
150
7
331
156
eskon profil fotoğrafı
eskon
Üç evladının ölümüne yanlışlıkla sebep olmuş bir babanın çırpınışları...
error_outline
4 yıldan fazla önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Film için genel olarak okuduğum yorumlarda ağır oluşundan söz edilmiş fakat ağır ilerleyen filmler genel manada bakışlardan veyahut sahne görüntülerinden oluşur diye düşünüyorum en azından yanlış analiz etmediysem.. ilk 5dk ile son 5dk olarak bi ağırlıktan söz ediliyorsa olabilir onun haricinde 2 saat nasıl geçti anlamadım.. empati kurarak izlenirse gerçekten o içindeki hüznü yansıtıyor ve melankolik bir ruha bürünüyorsun.. seyretmeyi çok sevdim diyebilirim.. Casey Affleck bence hal ve hareketler konuşma üslubu direkt oturmuş filme onun hatrı için bile seyredilir.. iyi ki olumsuz yorumlara takılmamışım ve açıp izlemişim.. tavsiye ederim..
error_outline
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Affleck'in oyunculuğu oldukça başarılıydı fakat onun dışında kalan film benim çok ilgimi çekemedi. Arkada çalan bazı hoş müzikler ve Affleck'in performansı dışında filme dair çok da bir iz kalmadı bende. ve bu film benim 2017 oscarındaki en iyi film dalında izlediğim son filmdi. Dönüp bunlara baktığım zaman filmler kötü olmasa da son yıllardaki en zayıf 'en iyi film' adaylığı listesi olduğunu söyleyebilirim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
husevni profil fotoğrafı
husevni
Film kötü değil kesinlikle iyi ve oldukça etkilendim ama neyinden etkilendim ben bile anlayamadim. Hikayenin gerçekliği mi durup durup lee amcaya sarılmak istemem mi filmin sakinliği mi valla anlayamadim. Film bitince bi on dakika kalıyorsunuz zaten oturduğunuz yerde e peki şimdi? dedirtiyor. Keşke pazar günümü bu filmle bitirmeseydim kendimi baya kötü hissettirdi nedensiz.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
MeKa profil fotoğrafı
MeKa
Hani filmin geneline bakıyosun herhangi bi olay aksiyon yok ama adamın hali tavrı o kadar etkileyici ki, boğazım düğümlü izledim baştan sona. Sade, durağan ve bir o kadar da başarılı bir film.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Karakterlere kendimi hiç yakın hissedemedim film boyunca. Ne böyle biriyim ne de böyle birilerini tanıdım. Bu sebeple mesafe oldu hepsiyle aramda. Buna rağmen empatiye o kadar zorladı ki! Empati üzerine empati, gerçekten ağır dedikleri kadar var. Mideme bir ağrı saplandı. Uzun bir süredir de geçmiyor. Bu defa benim nezdimde gerçeğe yakın olmasından değil, herhangi bir sinemasal kaygıya mahal vermemesinden başarılıydı. Daha açık olmak gerekirse, izlerken film izlediğimi unuttum ve tamamen hayatlara odaklandım. Sesmiş.görüntüymüş, olay örgüsüymüş hiç düşünmedim. Belki de gerçeğe yakınlık budur, bilemiyorum. Film bitti ben hala izlemezken o hayatların devam ettiğiini düşünerek meraktayım. Cidden farklı bir tecrübe oldu benim için. Oscar olayı daha önce dediğim gibi, hiç umurumda değil. Ben izlediğimi ve sonrasında yaşadıklarımı bilirim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
BELIT profil fotoğrafı
BELIT
Hem bu kadar naif hem de bu kadar çarpıcı ve sert olması , büyük başarı .
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Casey Affleck in oyunculuğu kurgusu gerçekliği renk seçimi herşeyiyle unutulmaz başyapıtlar arasında aldı yerini..
error_outline
6 yıldan fazla önce
Neclaa profil fotoğrafı
Neclaa
Casey Affleck, Oscar' ın hakkını sonuna kadar vermiş. Karakterle iç içe geçmesini ve çizgisinden hiç şaşmamasını sevdim. Beni yoran filmin müzikleri oldu açıkçası. Yer yer duyguları sade haliyle hissetmek istedim ama müzikler buna engel oldu. Yine de filmi tümüyle başarılı bulduğumu hiç düşünmeden söyleyebilirim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Lalaith profil fotoğrafı
Lalaith
Abartısız, gerçekçi ve samimi bir anlatımı var. Gerçek hayata yakın duruşu yer yer izleyiciye sıkıcı gelebilir ancak benim açımdan başarılı bir dram filmi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
damla. profil fotoğrafı
damla.
Dağıldım resmen film boyunca Lee gibi bende bir tür bitkisel hayattaydım. (Lee sağolsun :D) yok böyle bir performans. Casey Affleck’in performansının etkileyemeyeceği bir kalp yoktur.
error_outline
6 yıldan fazla önce
dreaf profil fotoğrafı
dreaf
casey affleck oyle bi oynamis ki o kadar icten oynamiski beni benden aldi her sahnede kendimi icinden gectigim bur donemde hissettiklerimi hissettim senaryo ve kurgusu güçlü senenin en başarılı filmlerinden
error_outline
6 yıldan fazla önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Bu sene seyirciyi en çok yoran filmlerden biri oldu Manchester by the Sea. Sinemada temel olarak iki akım vardır. Birinde gel ve bu durumu deneyimle der. Diğerinde gel ve bu durumu gözlemle... İlk durumda tamamen seyirci konumundasınızdır. Kendinizi ana karakterin yerine koyarsınız ve olayların akışına dahil olursunuz. Finalde ise duygu patlaması (katarsis) yaşayıp salondan "rahatlama" ile ayrılırsınız. İkincisinde ise karakter size uzaktır. Gözlemlersiniz, soru sorarsınız. Verdiğiniz cevaplar üzerine yeni sorular sorar ve filme dair bir yaklaşım geliştirisiniz. Filmin sonu açık uçludur ve bazı cevapları vermeyi size bırakır. Bazılarını ise hiç cevaplamaz. Size sinemadan çıkmış insan deneyimini hissettirmez. Bu film ikinci kategoriye dahil. Alışık olduğumuz melodram yapısından oldukça uzak. Ancak karakteri anlamaya başladıkça, açısına da ortak oluyoruz. Tabi her zaman böyle filmler iyidir diğerleri kötüdür demek doğru olmaz. Son zamanlarda ilk gruba dair seyrettiğimiz "Aynı Yıldızın Altında" filmide klasik melodram filmlerinin güzel bir örneğiydi.... Sinema çok güzel bir hobidir. Bir film izlersiniz kafanız dağılır. Ancak bazende filmi bir kitap gibi okumanız gerekir. Yaşamın kıyısında böyle bir film. iyi seyirler...
error_outline
6 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Filmin en sevdğim yanı müzikleri oldu. Baş karakter duygularını belli etmeyen bi tip. İşte burda müzikler devreye giriyor ve size duyuguyu veren müzik oluyor. Çok dram seven biri olmayarak fena değildi. İzlenebilir en azından müziklerin devreye girdiği kısımlar ve size hissettirdikleri için.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Muhteşem bir dram filmi. Casey Affleck hatasız ve abartısız oyunculuğuyla Oscar'ın en önemli adayı bence. Ağır film bu kadar da uzun mu olur falan diye isyan ederken başta, filmin akıp gidiverdi. Müzik kullanımı ilginçti. Hiç olmaz diyeceğiniz melodiler sahneleri öyle kavramış ki hayran bırakıyor. Dram ve gerçekçi filmleri sevenler mutlaka izlesin. İyi seyirler...
error_outline
6 yıldan fazla önce