Mandariinid (Tangerines) (2013)

Mandariinid (2013)
Tangerines

Puan Like 8.7 / 18 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Düşündürücü, Dram
Yönetmen
Ülke
Estonya
Süresi
87 dakika
Ricky.McFloyd Sene 1990 ve Abhazya’da savaş vardır.Estonyalı bir adam olan Ivo, mandalinalarını toplamak için gecikmiştir.Bir gün kanlı çatışmalar kapısına kadar dayanır ve o yaralı birini kurtarmak zorunda kalır…

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
TOKAT gibi bir film .Söyleyeceklerim bu kadar.
5 ay önce
unjustpower profil resmi
unjustpower
Bu kadar düşük bir bütçe ile böyle samimi bir film çekmek takdire şayan, filmin soundtrakı da kendi gibi duygu yüklü
1 yıldan fazla önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Iki estonyalı, bir gürcü ve bir çeçen. Yeryüzü Allah'ın; ülkeler, sınır çzigileri insanın eseri. Savaşın insana yaptırdığı en büyük şey normal bir zamanda aynı yemeği, sofrayı paylaşabileceğin insanı cephede/savaşta hiç düşünmeden öldürebilmen. Ivo gibi insanlar var mı bilmiyorum. Varsa da sayıları çok çok az ki bugün böyle bir dünyada yaşıyoruz.
neredeyse 2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Uzun zamandır bu kadar kaliteli film izlememiştim. Savaş insanlarının cepheden uzak olduğu vakit her şeyden önce insan olabildiklerini ve insanca anlaşabildiklerini çok iyi anlıyoruz. Film sonunda buruk bir kalp kalıyor elinizde...
2 yıl önce
Kangshanaga profil resmi
Kangshanaga
Ne bir tank, ne yağan bombalar, ne de cephede savaşan askerler..Bu kadar sade ve durağan bir film olmasına karşın, bu savaşı seyirciye yaşatmayı başarmış. Ve savaşın ne kadar anlamsız olduğunu insanoğluna sorgulatan, savaşa karşı yapılmış bu film, alkışı haketmiştr.
2 yıldan fazla önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Klasik savaş filmlerinin çok dışında ajitasyon yok,savaş filmi klişeleri yok,vurdu kırdı yok aksine oldukça naif,sakin izlediğim en dokunaklı filmlerden. Savaş,silah,o hırs tüm bunlardan sıyrıldığında insan olmayı başarabilen iki insanın hikayesi.Gerçekten müthiş.
neredeyse 3 yıl önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Yönetmen 'No man's Land' filminden esinlenmiş sanki . Bir bakıma o filmi kendi topraklarının savaşına uyarlamış diyebiliriz .Konusu itibari ile güzel film ancak filmin içinde akılda kalıcı , can alıcı , zirve yapan sahneler bence vasat .
neredeyse 3 yıl önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Savaş=ölüm denklemine karşın "insan, ille de insan" diye yaklaşmaya çabalayan Ivo'yu sevdim ben.
3 yıl önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
savaşın insani yanının gösterildiği film. öyle bağıra çağıra insan öldürerek,bakın savaş böyle iğrenç bir şey işte,diyenlerden değil de savaşın insanlarda oluşturduğu tahribatı dolu dolu anlatan film. güzel senaryo,bol mesaj.
3 yıl önce
SuaY profil resmi
SuaY
Bu kadar beğeneceğimi hiç beklemiyordum. Savaşın ortasında kalmış insanların, gaz lambası, soba ve radyosunda bile huzuru hissettim. Huzurun nasıl boşu boşuna ve kolayca yok edilebildiğini gördüm. Herşeyiyle harika bir yapım. Müziğine de bayıldım.
3 yıldan fazla önce
bencelatte profil resmi
otekiben profil resmi
otekiben
bazı anlar da yapaylığı -daha doğrusu yazılmışlığı- göze batsa da savaşın anlamsızlığı üzerine çok güzel bir film. kazanan yok kaybeden çok. bu kadar iç içe yaşayan, bu kadar ortak özelliği olan insan neden savaşır bilinmez, kabul edilemez benim açımdan.
3 yıldan fazla önce
mrfaruk profil resmi
mrfaruk
mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri
neredeyse 4 yıl önce
scrscream profil resmi
scrscream
Güzel hoş bir film, müziği çok hoşuma gitti.
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Estonya Gürcistan yapımı bir film. İki ülkenin de daha önce hiç filmini izlememiştim. Bu filmse oldukça başarılıydı savaş döneminde mandalina hasadını geciktiren bir adamın yakınlarında asker yaralanıyor ve ona yardım edişiyle olaylar başlıyor diyebilirim kısaca. Güzel bir film farklı topraklardan. Farklı alternatif arayanlar için ideal 8/10
4 yıldan fazla önce

Mandariinid filmini beğenenler

Mandariinid filmi hakkında ilgi çekici içerikler