Mandira Filozofu (2013) afişi

Mandira Filozofu (2013)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
109 dakika
mucohit Çekimleri doğal güzellikleriyle dünya çapında ünlenmiş Bodrum Çökertme Köyü’nde gerçekleştirilen filmde Robinson Crusoe hayatı yaşayan Mustafa Ali (Mandıra Filozofu) ve zengin iş adamı Cavit bey (Rasim Öztekin)’in karşılaşmalarını ve köydeki aile içi çekişmeler eğlenceli bir dil ile anlatılıyor.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Fena bir film değildi. Çok iyi işlenemese de bence iyi bir fikre sahipti. Öyle kahkahalarla güldürecek bir komedi değil fakat sıkılmadan izlenebilir bir filmdi.
2
2 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Filmin çıkış noktası güzel olsa da Türkiye'de çekildiğinde böyle sabun köpüğü film kategorilerine giriyor işte. Biraz fazla abartılı oyunculuk, abartı felsefe olmuş.
0
2 yıldan fazla önce
SihirliEnerji profil resmi
SihirliEnerji
senaryonun konusu süperdi ama kendisi kötüydü. bu kadar güzel bir konu heba edilmiş. birol güvenin işleri tutmuyor zaten. ana 2 karakter hariç, oyunculukları ve replikleri berbattı. doğa çekimleri iyiydi ama filmde 3-4 kez aynı görüntüleri görmek iyi değildi. yok dostoyevski yok bukowski yok bilmem ne laf salatasına dönmüş. filmi izlerken sıkıldım ve kapatsam mı diye düşündüm. daha kaliteli oyuncular ve daha kaliteli senaryo yazımı bekliyoruz izleyici olarak...
0
neredeyse 3 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Çok iyi ve umut vaad eden bir senaryo kötü kullanılmış bana kalırsa. Daha güzel replikler ve düşük bütçeyle çok daha iyi bir iş başarılabilirdi. Man form earth filmi gibi. Teknedeki güzel fiziki bayan filmle hiç alakası olmadığı halde sanırım reyting amaçlı bu kadar fazla kullanılmış. Son oldukça belli edilmiş ve yetersiz işlenmiş. Dostoyevski nin tüm eserlerini ve bukowski'nin 38 kitabını okudum. Birol güven pek zahmete girmeden internette bulduğu iki üç vitrin söze abanmış. Bertrand Russell dan alıntısı da böyle. Bu da filmin kafamdaki imajını sarstı. Entelektüellik yetersiz ve derinliği yok. Filmin güzel tarafları yer yer iyi eglendirmesi olmuş. Bu da mustafa alinin anlaşılmaması klişesi üzerine kurulu ve abanan bölümler. Felsefi sorgulamalara bir miktar açık bir birey için yetersiz ama bunu aramayan ve modern hayata ters köşe bir bakış arayan seyirciler için daha ilgi çekici bir film olmuş. Birol güven ise sınıfı geçeMemiş
0
neredeyse 3 yıl önce
aliceinotherland profil resmi
aliceinotherland
birol güven klasiği. facebook, twitter'da dönen özlü sözleri "falanca der ki..." formunda ısıtıp ısıtıp sunmuş önümüze. halbuki bizim birol güven'in bukowski'nin, dostoyevski'nin eserlerine olan hakimiyetinden, onları yalayıp yuttuğundan zerre şüphemiz yok (!) bir insan okuduğu bölümün hakkını bu kadar mı veremez birol güven. mesaj kaygılı senaryolarını seveyim senin. mis gibi konuyu hiç etmiş.
7
3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
ben çalışmaya karşıyım diye diye bitirdik filmi :) verdiği güzel ve yerinde mesajlar olan bir filmdi . Basit senaryosu olsa da çekildiği yerleri ve konusunu ben beğendim . çok boş zamanınız varsa izlemenizi tavsiye ederim .
4
3 yıl önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
Sonu başından belli olan, sürekli aynı söz öbeklerinin döndüğü oldukça kötü bir film. Sadece ilk 15 dakika da bile aynı deyim 4 farklı sahnede söylendi. Ayrıca sex ve küfür satar mottosunu benimsemiş film, ama o kadar gereksiz ve saçma küfürler kullanmışlar ki daha da kötü hale getirmişler filmi. Teknedeki yarı çıplak kadının vasfının ne olduğunu ve neden bir çok sahnede göründüğünü bir türlü anlayamadım.
3
3 yıl önce

Mandira Filozofu filmini beğenenler

Mandira Filozofu filmi hakkında ilgi çekici içerikler