Yildiz Haritasi (Maps to the Stars) (2014) afişi

Yildiz Haritasi (2014)
Maps to the Stars

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Karanlık, Suç
Yönetmen
Ülke
Kanada
Süresi
111 dakika
Femmefatale Agatha Weiss, kadife eldivenler takan garip görünüşlü bir kızdır. Los Angeles’a twitter üzerinden tanıştığı bir menajer ile tanışmak için gelmiştir. Orta yaş bunalımındaki Havana Segrand, annesinin hikayesinin anlatıldığı bir filmde istediği rolü kapmak için sıra dışı tekniklerle çok çalışan bir oyuncudur. Şöhretin şımarttığı çocuk oyuncu Benjie Weiss’in babası Dr. Stafford Weiss ve annesi Christina Weiss ise şöhretler camiasında tüm sertliği ile yıkılmadan duran bir aile tablosu çizmektedirler. Limuzin şoförlüğü yapan Jerome Fontana’nın asıl arzusu ise kendi yazdığı senaryoları okutabilmektir… Hollywood’un ışıltılı görünen acımasız ve aldatıcı dünyası bu insanların ortak kesişme noktası olabilir mi? Hollywood yaşam tarzını ve genel anlamda şöhret/oyunculuk kültürünü en sert yanlarıyla ele alan film.

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
Hollywood'un ön yüzü ve arka yüzünün işlendiği film de işin içine gizemli olayalarıda katınca değişik bir film olmuş. Eleştiri iyi ama gizem yaratma çabası yüzünden eksik bir şeyler var diyebilirsiniz. Kadro çok iyi ama filmi Julianne Moore ve Mia Wasikowska sırtlamış. Onların hatırına izleyebilirsiniz.
1
5 ay önce
otekiben profil resmi
otekiben
öncelikle, çok beğendim. başta karakterleri olmak üzere, her şeyiyle tam bir cronenberg filmi. ne olup bittiği hakkında pek açıklama çabasına girmemesi eksik kalmış hissi verir gibi olsa da; gizem olayını güçlendirdiği için etkileyiciliğini arttırmış.
john cusack dışında sırıtan bir oyuncu performansı yok bence.
arızalı karakter olayı yavaş yavaş mia wasikowska'ya yapışıyor gibi. zaten beğendiğim bir oyuncuydu; senaryo seçmeye başladıysa ve bu roller şansa karşısına çıkmıyorsa eğer, hayranlığım daha da arttı.
bir önceki cronenberg filminde bir limuzinin arkasında kapitalizmi ve genel anlamda hayatı sorgulayan milyoner olarak izlediğimiz robert pattinson'ın limuzin şoförü olarak karşıma çıkması bana komik gelen bir detay.
2
neredeyse 3 yıl önce
CagoTR profil resmi
CagoTR
julianne moore oyunculuğu dışında amaçsız bomboş bir filmdi.
0
neredeyse 3 yıl önce

Maps to the Stars filmini beğenenler

Maps to the Stars filmini içeren raflar

Maps to the Stars filmi hakkında ilgi çekici içerikler