Marmoulak (The Lizard) (2004) afişi

Marmoulak (2004)
The Lizard

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Komik
Yönetmen
Ülke
İran
Süresi
115 dakika
irena "Hırsızlıktan cezaevine giren Rıza bir yolunu bulup Molla kıyafeti içinde kaçar. Ancak Molla kıyafetinden bir türlü kurtulamaz ve kendini bir köyün camiinde imam olarak bulur. Bir yandan Yurtdışına kaçmanın yollarını ararken bir yandan da köyde sıradışı bir imamlık yapar. Kısa zamanda şöhreti etrafa yayılır."

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

eskon profil resmi
eskon
Bizim ATV'de bir dizi var ya Kertenkele... Ha işte o dizi ne kadar berbatsa bu film de o kadar berbat.
0
2 yıldan fazla önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Çok hoş bir film. Farklı ülkelerin filmlerini izlemek o ülkenin insanları ve kültürleri hakında ipuçları ednimeyi de sağlıyor ve gördümki Pers kültürüyle ortak bir çok noktamız var. Türkçede kulladığımız bir çok kelimenin de farsçadan bize ya da bizden Farsçaya geçtiğini fark ediyorsunuz.Yabacı bir filmde türkçe bir şarkıyla karşılaşmak da, ayrıca hoş bir süpriz. Filmdeki "İnsanları cennete zorla sokamazsın. O kadar sert ittiriyorsun ki neredeyse öteki taraftan cehenneme düşecekler." repliğine bayıldım. :)
6
3 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
İran Sinemasının en nadide eserlerinden birisidir. fakat ne yazık ki kendi ülkesinde bu film, "din adamlarıyla dalga geçtiği" gerekçesiyle yasaklanmıştır. Kertenkele Rıza'nın komik ve düşündürücü hikayesi, kesinlikle izlemeye değer.
3
3 yıldan fazla önce

Marmoulak filmini beğenenler

Marmoulak filmi hakkında ilgi çekici içerikler