Çilgin marslilar (Mars Attacks!) (1996) afişi

Çilgin marslilar (1996)
Mars Attacks!

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
106 dakika
KerseL Dünyaya saldırmanın zevkli olacağı konusunda fikir birliğine varmış görünen marslılar eğlence yaşamak için dünyadaki tüm binaları yıkmakta ve üstelik onlarla fotoğraf bile çektirmektedirler. Bu çılgın, büyük kafalı uzaylı yaratıkları biri durdurmazsa dünyayı yerle bir edeceklerdir!!

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
Baştan söyleyim. Sonu bucağı olmayan bir cast a sahip. Her kulvardan oyuncu var. Ama en dikkat çeken kesinlikle Jack Nicholson. Adama başkanlık yakışıyor. :D Film Tim Burton 'un yaptığı en iyi komedi - bilim kurgu filmdir. Marslıların o lakayıt ve alaycı tavırları komedinin ana unsurunu oluşturuyor. Ama gerçekten komikler. Bazı yerlerde iyi kahkaha attırdı. Görsel efektler 90lı yılların sınırını iyi zorlamış. Maket olduğu ne kadar anlaşılsa da sahnenin kalitesinden ödün vermemiş. Benim için kült bir yapımdır. İzlenilemesi şarttır.
7 ay önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Pek çoğumuz filmi komedi etkisine göre değerlendiriyoruz ancak bunun dışında beni etkileyen en büyük özelliği artık insanların birbirlerine pek değer vermediği bir dönemde ancak kaotik bir durum içinde birbirimize bağlandığımızı göstermesi. Yani birbirimize edemediğimiz itirafları, gösteremediğimiz sevgiyi ya da boşanmış çiftlerin böyle bir durumda birbirlerine verdikleri değeri görerek yeniden birleşmeleri gibi güzel detaylara sahip bir filmdir. Jack Nicholson'u iki ayrı rolde görüyoruz. Bunlardan biri başbakan diğeri ise Eğlence ve kumar sektörünün bir üyesi olan zengin bir iş adamı. Araplarla, mafya ile, teröristlerle iş birliği yapan bir kumarhane zincirleri sahibi. Sömürü ve kapitalizmin en çok kötü anlamda verimli olduğu devlet Amerika olduğundan ilk olarak Uzaylıların hedefi haline gelmesi ve yıkımın ne denli kötü bir şey olduğunu İnsan ırkının yaptığı soykırımlarla karşılaştırması da oldukça etkileyici. Siz yaparken güzel biz yapınca mı kötü oluyoruz sorusunu aklımızda bırakıyor. Gene de bir devletin kötü oluşu tüm insanlarının kötü olduğunu göstermez. Ara sıra kendi tezlerimi çürütebiliyorum.
1 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Bu insanları nasıl toplamış dedirten kadroyla absürd bilim kurgu ;) epey güldüm.. Göndermeleri de çogzel çok yetenekli bi adam bu Tim Burton..
1 yıldan fazla önce
KerseL profil resmi
KerseL
Tim Burton'dan muhteşem oyuncu kadrosu eşliğinde sıkılmadan izlenecek eğlenceli bi marslı istilası !!!
neredeyse 2 yıl önce
mence profil resmi
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
90lardan bir Burton filmi. Yapım yılının etkisiyle birkaç kusura sahip fakat yinede eğlenceliydi :) 6,5/10
neredeyse 3 yıl önce
yigidoo profil resmi
yigidoo
sıkılmadan izlenecekler arasında
neredeyse 3 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Jack Nickolson için bile izlemeye değer, Tim Burton'ın tartışmasız en çok güldüğüm filmidir.
neredeyse 4 yıl önce

Mars Attacks! filmini beğenenler

Mars Attacks! filmi hakkında ilgi çekici içerikler