Çilgin marslilar (Mars Attacks!) (1996)

Çilgin marslilar (1996)Mars Attacks!

Puan 6.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
106 dakika
100
9
499
42
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Aşırı eğlenceli Tim Burton filmi. Jack Nicholson özellikle keyif verir. Dünya dışı yaşam formlarıyla dost olma fikrine başka bir bakış açısı getirmiştir.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
Çocukken izlemiştim hem inanılmaz keyif almıştım hem de uzaylı kadından dolayı acayip gerilmiştim, bence tipik bir 90lar filmi, çekimiyle kalitesiyle kurgusuyla harika :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Tom Jones dokunuşu efsaneydi yaaa... Yüzde tebessüm bırakan bir film :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Baştan söyleyim. Sonu bucağı olmayan bir cast a sahip. Her kulvardan oyuncu var. Ama en dikkat çeken kesinlikle Jack Nicholson. Adama başkanlık yakışıyor. :D Film Tim Burton 'un yaptığı en iyi komedi - bilim kurgu filmdir. Marslıların o lakayıt ve alaycı tavırları komedinin ana unsurunu oluşturuyor. Ama gerçekten komikler. Bazı yerlerde iyi kahkaha attırdı. Görsel efektler 90lı yılların sınırını iyi zorlamış. Maket olduğu ne kadar anlaşılsa da sahnenin kalitesinden ödün vermemiş. Benim için kült bir yapımdır. İzlenilemesi şarttır.
error_outline
5 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Pek çoğumuz filmi komedi etkisine göre değerlendiriyoruz ancak bunun dışında beni etkileyen en büyük özelliği artık insanların birbirlerine pek değer vermediği bir dönemde ancak kaotik bir durum içinde birbirimize bağlandığımızı göstermesi. Yani birbirimize edemediğimiz itirafları, gösteremediğimiz sevgiyi ya da boşanmış çiftlerin böyle bir durumda birbirlerine verdikleri değeri görerek yeniden birleşmeleri gibi güzel detaylara sahip bir filmdir. Jack Nicholson'u iki ayrı rolde görüyoruz. Bunlardan biri başbakan diğeri ise Eğlence ve kumar sektörünün bir üyesi olan zengin bir iş adamı. Araplarla, mafya ile, teröristlerle iş birliği yapan bir kumarhane zincirleri sahibi. Sömürü ve kapitalizmin en çok kötü anlamda verimli olduğu devlet Amerika olduğundan ilk olarak Uzaylıların hedefi haline gelmesi ve yıkımın ne denli kötü bir şey olduğunu İnsan ırkının yaptığı soykırımlarla karşılaştırması da oldukça etkileyici. Siz yaparken güzel biz yapınca mı kötü oluyoruz sorusunu aklımızda bırakıyor. Gene de bir devletin kötü oluşu tüm insanlarının kötü olduğunu göstermez. Ara sıra kendi tezlerimi çürütebiliyorum.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
GoodDaySunShine profil fotoğrafı
GoodDaySunShine
Bu insanları nasıl toplamış dedirten kadroyla absürd bilim kurgu ;) epey güldüm.. Göndermeleri de çogzel çok yetenekli bi adam bu Tim Burton..
error_outline
6 yıldan fazla önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
Tim Burton'dan muhteşem oyuncu kadrosu eşliğinde sıkılmadan izlenecek eğlenceli bi marslı istilası !!!
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
90lardan bir Burton filmi. Yapım yılının etkisiyle birkaç kusura sahip fakat yinede eğlenceliydi :) 6,5/10
error_outline
7 yıldan fazla önce
yigidoo profil fotoğrafı
yigidoo
sıkılmadan izlenecekler arasında
error_outline
7 yıldan fazla önce
esarialtin profil fotoğrafı
esarialtin
Jack Nickolson için bile izlemeye değer, Tim Burton'ın tartışmasız en çok güldüğüm filmidir.
error_outline
8 yıldan fazla önce