Çilgin marslilar (Mars Attacks!) (1996)

Çilgin marslilar (1996)Mars Attacks!

Puan 6.2 (5 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
106 dakika
96
9
486
39
Caffeine profil resmi
Caffeine
Çocukken izlemiştim hem inanılmaz keyif almıştım hem de uzaylı kadından dolayı acayip gerilmiştim, bence tipik bir 90lar filmi, çekimiyle kalitesiyle kurgusuyla harika :)
report_problem
10 ay önce
Lioness profil resmi
Lioness
Tom Jones dokunuşu efsaneydi yaaa... Yüzde tebessüm bırakan bir film :)
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Baştan söyleyim. Sonu bucağı olmayan bir cast a sahip. Her kulvardan oyuncu var. Ama en dikkat çeken kesinlikle Jack Nicholson. Adama başkanlık yakışıyor. :D Film Tim Burton 'un yaptığı en iyi komedi - bilim kurgu filmdir. Marslıların o lakayıt ve alaycı tavırları komedinin ana unsurunu oluşturuyor. Ama gerçekten komikler. Bazı yerlerde iyi kahkaha attırdı. Görsel efektler 90lı yılların sınırını iyi zorlamış. Maket olduğu ne kadar anlaşılsa da sahnenin kalitesinden ödün vermemiş. Benim için kült bir yapımdır. İzlenilemesi şarttır.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Pek çoğumuz filmi komedi etkisine göre değerlendiriyoruz ancak bunun dışında beni etkileyen en büyük özelliği artık insanların birbirlerine pek değer vermediği bir dönemde ancak kaotik bir durum içinde birbirimize bağlandığımızı göstermesi. Yani birbirimize edemediğimiz itirafları, gösteremediğimiz sevgiyi ya da boşanmış çiftlerin böyle bir durumda birbirlerine verdikleri değeri görerek yeniden birleşmeleri gibi güzel detaylara sahip bir filmdir. Jack Nicholson'u iki ayrı rolde görüyoruz. Bunlardan biri başbakan diğeri ise Eğlence ve kumar sektörünün bir üyesi olan zengin bir iş adamı. Araplarla, mafya ile, teröristlerle iş birliği yapan bir kumarhane zincirleri sahibi. Sömürü ve kapitalizmin en çok kötü anlamda verimli olduğu devlet Amerika olduğundan ilk olarak Uzaylıların hedefi haline gelmesi ve yıkımın ne denli kötü bir şey olduğunu İnsan ırkının yaptığı soykırımlarla karşılaştırması da oldukça etkileyici. Siz yaparken güzel biz yapınca mı kötü oluyoruz sorusunu aklımızda bırakıyor. Gene de bir devletin kötü oluşu tüm insanlarının kötü olduğunu göstermez. Ara sıra kendi tezlerimi çürütebiliyorum.
report_problem
3 yıldan fazla önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Bu insanları nasıl toplamış dedirten kadroyla absürd bilim kurgu ;) epey güldüm.. Göndermeleri de çogzel çok yetenekli bi adam bu Tim Burton..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
KerseL profil resmi
KerseL
Tim Burton'dan muhteşem oyuncu kadrosu eşliğinde sıkılmadan izlenecek eğlenceli bi marslı istilası !!!
report_problem
4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
90lardan bir Burton filmi. Yapım yılının etkisiyle birkaç kusura sahip fakat yinede eğlenceliydi :) 6,5/10
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
yigidoo profil resmi
yigidoo
sıkılmadan izlenecekler arasında
report_problem
5 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Jack Nickolson için bile izlemeye değer, Tim Burton'ın tartışmasız en çok güldüğüm filmidir.
report_problem
6 yıl önce