Marvellous (2014)

Marvellous (2014)

Puan Like 8.6 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Belgesel, Gerçekçi, Huzur
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
90 dakika
Ricky.McFloyd Doğuştan saf bir yanı bulunan Neil Baldwin (Toby Jones), ilerleyen yaşına rağmen evlenmemiş, annesiyle yaşayan bir futbol fanatiğidir. Kendi isteğiyle palyaçoluğu meslek olarak seçmiş ve bir süre sirklerde de çalışmıştır. Ancak onun içi dışı bir hali ve dobra tavrı, sirkteki çalışmasında patronun hoşuna gitmez ve onu kovar. Mecburen annesinin yaşadığı Stock kasabasına geri dönen Neil, önce Keel üniversitesi kampüsüne, sonra da Stock City takımının yeni teknik direktörü Lou Macari'nin peşine takılır. Onun futbola ilgisi ve esprili tavrı ile takıma yararlı olacağına inanan Macari, formacı olarak Neil'in kulüpte işe başlamasını kabul eder. Neil artık Stock City takımının hem maskotu, hem ayakçısı, hem de gönüllü moral hocasıdır. Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak senaryosu hazırlanan film, sırf yılların tecrübeli oyuncusu Toby Jones'ın performansıyla bile izlenebilir nitelikte bir yapım.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Bu kadar masum bir insanın etrafında bu kadar iyi insanın denk gelmeside bir hayli şaşırtıcı. Gerçekten çok beğendim. Tebessümle izleyeceğiniz , yer yer güleceğiniz ve hüzünleneceğiniz harika bir yapım.
1 yıldan fazla önce
BELIT profil resmi
BELIT
Kalbime dokunan filmlerden biri oldu :)
1 yıldan fazla önce
Oktay221B profil resmi
Oktay221B
Saflığın dünya üzerindeki yalnızlığının hikayesi
neredeyse 2 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
bu tarz karakterlere hep kötü davranılarak duyguları sömürme yoluna giderek prim yapılır.
fakat bu filmde tam aksine dünya yinede bu adamın etrafındaki gibi iyi insanlar için dönüyor.
çok beğendim tavsiye ederim.
neredeyse 2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Harika bir film. Mutlaka izlenmeli. Hemen hemen her anını tebessüm eşliğinde izledim :)
2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Böyle bir adamın gerçekten yaşadığını bilmek heyecan verici. Herkesin hayatında bir Neil olmalı bence. Bir şeyi istiyor ve yapıyor ama gayet legal yollardan. Filmde arada gerçek Neil dan kesitler vermesi inanılmaz tatlıydı. İnsana cesaret ve umut veren bir film. Çok beğendim.
2 yıldan fazla önce
megung profil resmi
megung
enjoy yourself it's later than you think !
neredeyse 3 yıl önce
SuaY profil resmi
SuaY
Bişeyler söylemek istiyorum ama sanırım doğru kelimeleri bulamayacam. Şiddetle tavsiye edeyim bende en iyisi.
neredeyse 3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Ne harika bir film. Komedisi dramı çok güzel bir gerçek yaşa hikayesi. Müzikleri olağanüstü işlenişi bir o kadar güzel. Üstelik İngiliz televizyon filmi. Söyleyecek pek birşey de bulamıyorum film hakkında ama Neil Baldwin hayatıma anlam kattı resmen. Sitede de bunu izleyen ilk insan olmak bir o kadar hoşuma gitti :) İçindeki futbol da beni biraz çekti belki bilmiyorum ama yine de şiddetle tavsiye ediyorum.
4 yıl önce

Marvellous filmi hakkında ilgi çekici içerikler