Maç sayisi (Match Point) (2005)

Maç sayisi (2005)
Match Point

Puan Like 6.8 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
119 dakika
FairyTalee Genç tenis eğitmeni olan Chris Wilton (Rhys-Meyers), zengin bir ailenin oğlu Tom’a vermiş olduğu özel derslerden dolayı yüksek sınıftan kişilerle tanışma şansına sahip olacaktır. Tom’un kızkardeşi Chloe ile flört ederken, onun femme-fatale ve esrarengiz sevgilisi Nora’ya (Scarlett Johansson) aşık olacaktır. Chloe ile evlendikten sonra da Nora ile aralarındaki yasak ilişkisi devam edecektir. Nora’ya sahip olmayı, aynı anda da evlilikle kazandığı zenginliğin devam etmesini istemektedir. Chris’in bu durum için seçim yapması gerekmektedir. Aşk mı yada servet mi?

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
Filmde bize gösterilen mesajlar ,örneğin Dostoyevski'nin Suç Ve Ceza kitabını okuması bizi tahminlere itiyor , ama tabi ki tam tahmin ettiğim gibi değil ki bu da Woody şaşırtması olmuş :))Doğru valla şaşırttı ,düşündürdü,güzel izlenir :)
1 yıl önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Filmin kurgusunu çok beğendim. Filmin başında gösterdiği sahneyle sonunu o kadar güzel bağlamışlar ki takdir ettim açıkçası. Zekice bir bağlantıydı. Aşk mı ? Şehvet mi ? Para mı ? Aile mi ? soruları da çok güzel işlenmiş filmde. Zaten ana karakterinde bu sorular üzerine tenis topu gibi gidip gelmesini izliyorsunuz. Bu yüzden filmde tenis temasının işlenmesi de hoş bir ayrıntı. Genel itibariyle güzel bir film. Oyunculuklarda güzeldi. 7/10
1 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Beklentimi karşılamadı ama çok kötü bir film değil.
neredeyse 2 yıl önce
SymphonY profil resmi
SymphonY
scarlett varsa o film nasil duragan oluyor burasini anlamiyorum ") harikaydi, hayatimda izledigim filmler icindeki en guzel karakter bu filmde diyebilirim.
neredeyse 3 yıl önce
untildawn profil resmi
untildawn
Woody Allen'ın gayet güzel sosladığı bir filmi . 7/10 rahat hakediyor.
3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Çok begendim ve cok güzel vakit geçirdim. Durağan bir seyri olmasına rağmen hep ne olacak diye merakla bekledim. Finali konusunda fazla beklentiye girdiğim için zayıf kaldı. Yine de ana fikri gayet güzel veren bir finaldi.
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Şans faktörünün önemine vurgu yapan (biraz abartılı ve fazlaca) hoş bir filmdi. Başta biraz sıkıcı ve ağır başladı diyebilirim ama sonlara doğru biraz daha heyecanlandı. Sürpriz olayların olmasıyla da ilgimi canlandırdı tekrar fakat yine de imdb puanından sonra oluşan beklentimi karşılamadı pek fazla.
3 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Eski Woody Allen filmlerinde; kahramanlar entel dantel takibi zor konuşmalar yapardı. Midnight in Paris'ten sonra, bu çok beğendiğim ikinci filmi. İnsanı içine sürükleyen, empati kurdurup taraf tutmaya sevkeden, akıllıca kotarılmış bir film. Müziklerini de çok beğendim..
3 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Tuhaf bi film,bilinen bi konu,akışı durağan ama izlettirdi.sonu ters köşeydi,şans kavramını bu kadar absürd bi şekilde örneklendirmek büyük başarı doğrusu! Ayrıca scarlett'e acıdım yaa! Buraya şu iki deyimi uyarlamak istiyorum >> insanda çirkin şansı olmalı // brain, use it! :D kadınlar için de oldukça eğitici ve öğretici bi tema>>akıllı olun!
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İlk kez bir Woody Allen filmi izliyorum ve bu adam gerçekten söylendiği kadar mükemmel yönetmenliğinin yanında harika bir düşünür bence. Film başlangıçtaki sözle belki basit ama çarpıcı bir şeyler olacağının sinyallerini veriyor ve bu söz filme o kadar güzel yayılıyor ki size ağzınız açık izlemek ve sonunda filme hayran olmak kalıyor. Tabi ki filmin bu kadar güzel olmasında bu harika felsefesi dışında bir diğer büyük etken ise oyuncular, özellikle Scarlett Johansson filmi izlemek için tek başına bir neden. Başka bir oyuncu olsaydı filmin ilk 1 saatlik kısmına ne kadar dayanabilirdim emin değilim. Scarlett' in belki de en güzel olduğu film de denebilir.
3 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
İhanet, hırs, aşk. Hangisine inanmak isterseniz...
neredeyse 4 yıl önce

Match Point filmini beğenenler

Match Point filmi hakkında ilgi çekici içerikler