Mavi Boncuk (The Blue Bead) (1974)

Mavi Boncuk (1974)The Blue Bead

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
79 dakika
248
1
1475
4
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Emel Sayın'nın duru güzelliği ve müzikleri ile süslenmiş, yeşilçamın yıldızlarıyla dolu çok içten ve samimi harika bir yeşilçam filmi. Çok ama çok güzeldi. İzlerken insan tebessüm ettiği kadar hüzünleniyorda. Çok özlendiniz ustalar.
error_outline
6 ay önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Defalarca izlenebilecek tam kare film.7.7
error_outline
6 ay önce
Ned profil fotoğrafı
Ned
Çocukken çok kez izledim ama şimdi tekrar izlememin nedeni Emel Sayın'ın bir röportajında denk geldiğim bir konu oldu. Kemal Sunal hakkında konuşuyor. Sizinle de paylaşmak isterim.

O zamanlar tığ gibi delikanlı, cepte para çok. Oyuncu bir de. Mavi Boncuk filmini çekiyoruz. Bir gün setten çıktık eve gidiyoruz. Ben Laleli'de oturuyorum, Kemal benden önce çıktı. Herkes yevmiyesini almış. Taksiyle veya kendi arabasıyla giden gitti. Baktım Kemal yürüyerek gidiyor. 3 kilometre var gideceği yere. Her gün yürüyerek gidip geliyor. Merak ettim nereye gidiyor bu adam böyle diye. Uzun süre yürüdü. Sonra bir bankta yatan adamı kaldırdı. Bir şeyler konuştular sonra cebinden para çıkarıp verdi. Şaşırmıştım. Ardından biraz daha ilerde bir lokantaya girdi. Bir şey yemeden çıktı. Oraya da para verdiğini görmüştüm. Bıraktım takibi banktaki adama yaklaştım, 'Tanıyor musunuz o az önce size para veren adamı?' dedim. 'Adını bilmem sormam da, her gün para verir bana' dedi. Teşekkür ettim, az ilerideki lokantaya gittim. 'Az önce gelen beyin borcu mu var size?' dedim, tanımadılar beni. 'Kemal abi'nin mi, yok hayır bize her gün evsizler uğrar, yemek yediririz. O da sağ olsun onların yemek masrafını öder' dedi. Ertesi gün Kemal'in yanına gittim. 'Sen ne güzel bir adamsın ya.' dedim. Ne olduğunu anlayamadı. Sarıldım ağladım. 'Ölme sen benden önce' dedim. Dinletemedim.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Poker profil fotoğrafı
Poker
10/8
error_outline
7 yıldan fazla önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Emel Sayın'ın güzelliğini ne yapacağız ya ?? ^_^
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Ne zaman izlesem içimde küllenen kor alevlenir.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Pek yoruma gerek yok sanırım. Defalarca izlediğim ve izleyeceğim muhteşem oyuncuların bulunduğu harika bir komedi.
error_outline
8 yıldan fazla önce
cinemarty profil fotoğrafı
cinemarty
Emel Sayın'ın başrollerinde bulunduğu film ünlü sanatçının müzik sanatının yanısıra sinemada da ne denli yetenekli olduğunu kanıtlar niteliktedir.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce